(ВИДЕО) ПОМЛАДИТЕ ТРЕБА ДА ЗНААТ ЗА БУГАРСКАТА МАШИНА ЗА ГОЛОВИ ХРИСТО СТОИЧКОВ, КОЈ ВО 90-ТИТЕ БЕШЕ КРАЛ НА СВЕТСКИОТ ФУДБАЛ!
(ВИДЕО) ПОМЛАДИТЕ ТРЕБА ДА ЗНААТ ЗА БУГАРСКАТА МАШИНА ЗА ГОЛОВИ ХРИСТО СТОИЧКОВ, КОЈ ВО 90-ТИТЕ БЕШЕ КРАЛ НА СВЕТСКИОТ ФУДБАЛ!
Филипче, Царовска, Битиќи и Спасовски се нови потпретседатели на СДСМ
Филипче, Царовска, Битиќи и Спасовски се нови потпретседатели на СДСМ
ФИЛИПЧЕ: Термини за вакцинација добија сите граѓани над 40 годишна возраст од Скопје кои до 30.04.2021 изразиле желба за вакцинирање преку веб страницата www.vakcinacija.mk
ФИЛИПЧЕ: Термини за вакцинација добија сите граѓани над 40 годишна возраст од Скопје кои до 30.04.2021 изразиле желба за вакцинирање преку веб страницата www.vakcinacija.mk
(ВИДЕО) СТОРИЈА НА ИРЛ: ОТКРИJA ФИРМА ОД КИЧЕВО КОЈА СНАБДИЛА ДЕСЕТИЦИ МИНИСТЕРСТВА И ЈАВНИ ПРЕТПРИЈАТИЈА СО МАЗУТ ОД БОСНА ЗА КОЈ СЕ СОМНЕВААТ ДЕКА Е ОТПАДНО МАСЛО!
(ВИДЕО) СТОРИЈА НА ИРЛ: ОТКРИJA ФИРМА ОД КИЧЕВО КОЈА СНАБДИЛА ДЕСЕТИЦИ МИНИСТЕРСТВА И ЈАВНИ ПРЕТПРИЈАТИЈА СО МАЗУТ ОД БОСНА ЗА КОЈ СЕ СОМНЕВААТ ДЕКА Е ОТПАДНО МАСЛО!
АЛИ АХМЕТИ ГО КРЕНА ПЕХАРОТ: ФК Шкендија – шампиони на Македонија за сезона 2020/21
АЛИ АХМЕТИ ГО КРЕНА ПЕХАРОТ: ФК Шкендија – шампиони на Македонија за сезона 2020/21
ИКОНАТА НА СДСМ, ШЕЌЕРИНСКА: Честито за новите луѓе во раководството на СДСМ, особено за Сања Лукаревска - Сакајте ја партијата, но служете и на државата и на нашите граѓани
ИКОНАТА НА СДСМ, ШЕЌЕРИНСКА: Честито за новите луѓе во раководството на СДСМ, особено за Сања Лукаревска - Сакајте ја партијата, но служете и на државата и на нашите граѓани
ЗАЕВ ГИ ИЗНЕНАДИ СИТЕ: ГИ ПОВИКА И ИЗРАЕЛ И ПАЛЕСТИНА ДА ПРЕСТАНАТ СО ВОЕНИТЕ ДЕЈСТВИЈА ЗА ДА СЕ СПРЕЧАТ ЦИВИЛНИТЕ ЖРТВИ!
ЗАЕВ ГИ ИЗНЕНАДИ СИТЕ: ГИ ПОВИКА И ИЗРАЕЛ И ПАЛЕСТИНА ДА ПРЕСТАНАТ СО ВОЕНИТЕ ДЕЈСТВИЈА ЗА ДА СЕ СПРЕЧАТ ЦИВИЛНИТЕ ЖРТВИ!
(ВИДЕО) БОМБА НА ЗАЕВ ПО 26-ТИОТ КОНГРЕС, ОТКРИ ПАРТИСКА ТАЈНА КОЈА СДСМ ЈА ЧУВАЛА ОД ЈАВНОСТА 8 МЕСЕЦИ
(ВИДЕО) БОМБА НА ЗАЕВ ПО 26-ТИОТ КОНГРЕС, ОТКРИ ПАРТИСКА ТАЈНА КОЈА СДСМ ЈА ЧУВАЛА ОД ЈАВНОСТА 8 МЕСЕЦИ

БОРЧЕ ОД ГАЗИ БАБА Е УБЕДЛИВО ЕДЕН ОД НАЈДОБРИТЕ ГРАДОНАЧАЛНИЦИ: ЈКП ГАЗИ БАБА КУПИ НОВА МЕХАНИЗАЦИЈА, СЕЛО РАШТАК ДОБИВА ПИВКА ВОДА ОД ДВА НОВИ БУНАРИ, СТАЈКОВЦИ ДОБИ НОВА СПОРТСКА САЛА

Средба со жителите на населеното место Раштак на која разговаравме за системско решавање на водоводната мрежа. Во изминатиот период паралелно работевме и на примарната водоводната линија во долната зона, ставање во функција на филтер станицата, поставување на водомери по домаќинствата и водоводна мрежа на локални краци во должина од 2,8 км.

Во понеделник завршува постапката за изведба на нови бушотини за два нови бунари, како и продолжување со поставувањето на водоводната линија и водомери на преостанатите сервисни краци од страна на ЈКП Гази Баба.

Сите жители во Раштак треба да добијат чиста и питка вода за пиење, со запазување на сите стандарди за безбедност и квалитет на водата, како и водомери за контрола на потрошувачката од домаќинствата. Тоа е наша цел на која овие години работиме, а обврска на жителите е да поднесат барање за приклучок на мрежата до ЈКП Гази Баба.

До сега учениците од училиштето „Кирил и Методиј“ во Стајковци немаа спортска сала, а наставата ја одржуваа во училница. Тоа го менуваме: Со посветена работа, подготвивме проект и обезбедивме средства од буџетот, со што децениската желба ја претвораме во реалност.

Училишната спортска сала е на површина од 430 квадратни метри. Во неа ќе може да се игра кошарка, ракомет, мал фудбал, одбојка, пинг-понг и гимнастички спортови. Располага со две соблекувални и помошен простор, а вкупната вредност на оваа инвестиција е 17 милиони денари, средства на Општина Гази Баба.

Посакувам од овде да излезат нови млади спортски таленти со кои нашата општина и нашата држава ќе се гордеат.

#Посветени вложуваме да ги подобриме капацитетите на ЈКП „Гази Баба 2007“, со една цел, да биде претпријатие во служба на граѓаните. Вложуваме во набавка на нова механизација мал багер и камион, со кои ЈКП Гази Баба ќе може да ги извршува, самостојно, уште подобро своите активности.

Изминатите три години вложивме доста енергија ова јавно претпријатие да го направиме вистински сервис на граѓаните. Бројот на сезонски работници се зголеми, набавивме нови рачни и моторни косилки, тримери, телескопи, набавиме нова заштитна униформа и опрема за вработените. ЈКП Гази Баба доби нов административен простор кај кино Маџари, со опремена работилница за подготовка на урбана опрема. Набавивме и багер, камион кипер, како и возило со приколка за одржување на уличното осветлување и кастрење на дрва.

loading...

ANIMEFLIX sites like animeflix: The Promised Neverland Season 2 Episode 5.5 Episode Full

KissAnime kiss kiss anime: Black Clover (Dub) Episode 149