(ВИДЕО) БОГДАНОВИЌ: ОРЦЕ НИКОЛОВ ЌЕ БИДЕ УЛИЦА КАКВА НЕМА ВО ЗЕМЈАВА, ВЕЛО ПАТЕКИ, ПЕШАЧКИ ПАТЕКИ, СМАРТ ЛЕД КАНДЕЛАБРИ, СЕНЗОРИ ЗА СЛОБОДЕН ПАРКИНГ САМО ЗА ЖИТЕЛИТЕ НА УЛИЦАТА, ВАКВИ УШТЕ 10 УЛИЦИ ЌЕ ИМА ВО ЦЕНТАР!
(ВИДЕО) БОГДАНОВИЌ: ОРЦЕ НИКОЛОВ ЌЕ БИДЕ УЛИЦА КАКВА НЕМА ВО ЗЕМЈАВА, ВЕЛО ПАТЕКИ, ПЕШАЧКИ ПАТЕКИ, СМАРТ ЛЕД КАНДЕЛАБРИ, СЕНЗОРИ ЗА СЛОБОДЕН ПАРКИНГ САМО ЗА ЖИТЕЛИТЕ НА УЛИЦАТА, ВАКВИ УШТЕ 10 УЛИЦИ ЌЕ ИМА ВО ЦЕНТАР!
(ВИДЕО) Заев: Мицотакис разви неколку идеи за тргање на бугарската блокада и помош на нашиот пат кон ЕУ
(ВИДЕО) Заев: Мицотакис разви неколку идеи за тргање на бугарската блокада и помош на нашиот пат кон ЕУ
Сарач: ДНЕТ се оградува од изјавата на Мицкоски во врска со случувањата во Палестина и бараме истата да биде повлечена
Сарач: ДНЕТ се оградува од изјавата на Мицкоски во врска со случувањата во Палестина и бараме истата да биде повлечена
НУКЛЕАРНА БОМБА ОД ИФИМЕС: Тајна разузнавачка операција под име „Коњски скок“ има за цел да го врати Груевски на власт
НУКЛЕАРНА БОМБА ОД ИФИМЕС: Тајна разузнавачка операција под име „Коњски скок“ има за цел да го врати Груевски на власт
Иницијатива на 12 граѓански организации: Време е за организиран одговор против црната пропаганда, дезинформациите и говорот на омразата
Иницијатива на 12 граѓански организации: Време е за организиран одговор против црната пропаганда, дезинформациите и говорот на омразата
КИНА НЕ СПАСИ, ОВА НИКОГАШ НЕМА ДА ИМ ГО ЗАБОРАВИМЕ - Пристигна донацијата од Кина - 100.000 дози вакцини од Синофарм
КИНА НЕ СПАСИ, ОВА НИКОГАШ НЕМА ДА ИМ ГО ЗАБОРАВИМЕ - Пристигна донацијата од Кина - 100.000 дози вакцини од Синофарм
(ВИДЕО) ЕВЕ ШТО СЕ СЛУЧУВА ВО ИЗРАЕЛ, ВИСТИНАТА ЗА КОЈА СИТЕ ВО СВЕТОТ ВРТАТ ГЛАВА И СЕ ПРАВАТ МУТАВИ
(ВИДЕО) ЕВЕ ШТО СЕ СЛУЧУВА ВО ИЗРАЕЛ, ВИСТИНАТА ЗА КОЈА СИТЕ ВО СВЕТОТ ВРТАТ ГЛАВА И СЕ ПРАВАТ МУТАВИ
МИЦКОВСКИ ДО ИЗРАЕЛ: ТОА ШТО УБИВАТЕ СТОТИЦИ ЦИВИЛИ И ДЕЦА ВО ГАЗА И ШТО ЈА РАМНИТЕ ГАЗА СО ЗЕМЈА НЕ Е ПРОБЛЕМ, ИМАТЕ ПРАВО ДА СЕ БРАНИТЕ ОД ТЕРОРИСТИ!
МИЦКОВСКИ ДО ИЗРАЕЛ: ТОА ШТО УБИВАТЕ СТОТИЦИ ЦИВИЛИ И ДЕЦА ВО ГАЗА И ШТО ЈА РАМНИТЕ ГАЗА СО ЗЕМЈА НЕ Е ПРОБЛЕМ, ИМАТЕ ПРАВО ДА СЕ БРАНИТЕ ОД ТЕРОРИСТИ!

БОРЧЕ ВО ГАЗИ БАБА НЕ ЗАСТАНУВА ЌЕ АСФАЛТИРА И НА НОВА ГОДИНА: Првата фаза од реконструкцијата на улицата Христофер Жефаровиќ ја завршивме

Заедно со ЈП Водовод и канализација Скопје е целосна обнова на водоводната мрежа со замена на азбесните цевки, како и асфалтирање на улицата во ширина од 4 метри со пешачки патеки од двете страни. Целата инвестиција во првата фаза на проектот чини 29.280.000 денари. 🏗🚧
➡️ Продолжуваме и со реализација на втората фаза која исто ги опфаќа реконструкција на водоводната линија и на улицата.

Продолжуваме сите заедно #посветени за #ГазиБаба ❗ Со мнозинство гласови Советот на Општина Гази Баба го донесе буџетот на општината за 2021 година.
✅ Обезбедени се, меѓу другото, средства во буџетот за повеќе капитални проекти во интерес на граѓаните:
1️⃣ изградба на фекалната канализација во населените места Трубарево, Гоце Делчев
2️⃣ продолжување на вакуум канализацијата во Јурумлери
3️⃣ изградба на првата фаза од фекалната мрежа во населените места Смилковци, Црешево и Страчинци, како и населените места Економија, Виниче и Попово Маало
4️⃣ изградба на дневен центар за деца со посебни потреби
5️⃣ изградба на нова училишна сала во ООУ „Кирил и Методиј“ во Стајковци
6️⃣ реконструкција на системот за улично осветлување со поставување на ЛЕД светла
7️⃣ реконструкција на улици, изградба на тротоари, урбани катчина и зелени површини
8️⃣ сообраќајна студија за регулирање на движењето и паркирањето во Автокоманда
Новиот буџет изнесува 1.130.041.000 денари.
Изминативе 3️⃣ години покажавме дека работиме посветено за секој наш сограѓанин. Не ги делиме и нема да ги делиме нашите граѓани по етничка, верска, политичка или било која друга основа. Подавам рака кон сите, придружете ми се бидејќи за Гази Баба се работи ❗️

🎄Новогодишна магија во #ГазиБаба.🎄 Во оваа година на страв и неизвесност со коронавирусот, се обидовме да ја доловиме празничната магија и повторно да ја вратиме насмевката на вашите лица. Скромно и оваа година ги украсивме плоштадот во Автокоманда, паркот кај кино Маџари и Ченто.

loading...

AnimeTV anime tv shows on netflix: The Rising of the Shield Hero Season 2 (https://animetv.cc/m/dEmK) Episode 1-Preview

ANIMEFLIX animeflix danganronpa: My Hero Academia Episode 13