На денешниот брифинг со новинарите, ги информирав за статусот на реализација на Планот за борба против корупција и придобивките од мерките за превенција и сузбивање на корупцијата
На денешниот брифинг со новинарите, ги информирав за статусот на реализација на Планот за борба против корупција и придобивките од мерките за превенција и сузбивање на корупцијата
Американскиот Универзитет на Европа – ФОН, заедно со Корот на карабинерите од Република Италија денеска организираше меѓународна конференција на тема „Сеопфатен пристап во борбата против транснационалниот тероризам: глобални предизвици и одговори на тероризмот“
Американскиот Универзитет на Европа – ФОН, заедно со Корот на карабинерите од Република Италија денеска организираше меѓународна конференција на тема „Сеопфатен пристап во борбата против транснационалниот тероризам: глобални предизвици и одговори на тероризмот“
Конференција на тема „Жената како жртва на насилство- механизми за заштита и помош од институциите“, организираше Американскиот Универзитет на Европа – ФОН во рамките на кампањата „СТОП на домашното насилство. Биди храбра!“
Конференција на тема „Жената како жртва на насилство- механизми за заштита и помош од институциите“, организираше Американскиот Универзитет на Европа – ФОН во рамките на кампањата „СТОП на домашното насилство. Биди храбра!“
ОВОЈ Е АЛБАНСКИОТ АНТОЊО МИЛОШОСКИ, А ЗИНЕ ЛАЖЕ - Таравари: Немам доказ за поткуп на пратеници
ОВОЈ Е АЛБАНСКИОТ АНТОЊО МИЛОШОСКИ, А ЗИНЕ ЛАЖЕ - Таравари: Немам доказ за поткуп на пратеници
СООБРАЌАЈКАТА КАЈ МАВРОВКА ЗАЕДНО СО НЕСПОСОБНАТА ДАНЕЛА АРСОВСКА ДЕНЕСКА НАПРАВИ ХАОС ВО ГРАДОТ, МВР МОРАШЕ ДА ИНТЕРВЕНИРА!!!
СООБРАЌАЈКАТА КАЈ МАВРОВКА ЗАЕДНО СО НЕСПОСОБНАТА ДАНЕЛА АРСОВСКА ДЕНЕСКА НАПРАВИ ХАОС ВО ГРАДОТ, МВР МОРАШЕ ДА ИНТЕРВЕНИРА!!!
Обраќање на претседателот Пендаровски на форумот „Сиромаштијата на децата во Северна Македонија - примањата не се единствен фактор”
Обраќање на претседателот Пендаровски на форумот „Сиромаштијата на децата во Северна Македонија - примањата не се единствен фактор”
САД НЕМА ДА ДОЗВОЛАТ ВОЈНА ВО БОСНА - „Тоа нема да се случи. Тоа еднаш го кажав и ќе повторам: Нема да има војна во БиХ. Ова не е 1991 година“, изјави Ескобар во интервју за сараевската телевизија Н1, кое подетално ќе се емитува вечерва
САД НЕМА ДА ДОЗВОЛАТ ВОЈНА ВО БОСНА - „Тоа нема да се случи. Тоа еднаш го кажав и ќе повторам: Нема да има војна во БиХ. Ова не е 1991 година“, изјави Ескобар во интервју за сараевската телевизија Н1, кое подетално ќе се емитува вечерва
АНГОВ: Главна цел ќе биде развој на еко- туризмот и Дојран да стане првата еко-туристичка дестинација во државата
АНГОВ: Главна цел ќе биде развој на еко- туризмот и Дојран да стане првата еко-туристичка дестинација во државата

Борисов: Да ги изгладиме сите противречности, идните генерации нема да ни простат

Хероите кои загинаа за слобода не можат да бидат предмет што нѐ дели, затоа што нивниот најдлабок сон беше да бидат заедно и затоа ги дадоа своите животи. Значи, тие треба да бидат мост на пријателството, а не на поделба, му рекол бугарскиот премиер Бојко Борисов на шефот на македонската дипломатија Бујар Османи, на денешната средба на софискиот аеродром, пренесоа бугарските медиуми кои цитираат соопштение од бугарската Влада.

Како што објави денеска бугарската агенција БГНЕС, Борисов рекол дека не треба да се одлага македонскиот и албанскиот пат кон Европската унија и затоа Македонија и Бугарија мора да најдат решение преку преговори со разум, а не со емоции.

„Значи, и вие и ние треба да се подготвиме за преговори со разум, а не со емоции, за да можат нашите соседи да бидат во Европската унија. Геостратешката цел на Бугарија е таа, прашањето е да најдеме политичка волја и ние и вие. Сите противречности меѓу Бугарија и Република Северна Македонија треба да бидат изгладени. Следните генерации нема да ни простат што ја испуштивме оваа голема можност“, му рекол премиерот Борисов на Османи.

Борисов на средбата повторно нагласил дека треба да се исполнат сите обврски од Договорот за пријателство, добрососедство и соработка, потпишан во 2017 година. Тој испратил специјален поздрав до премиерот Зоран Заев и до претседателот Стево Пендаровски.

Министерот Османи денеска објави дека е во работна посета на Швајцарија и на Шпанија, и дека имал средба со Борисов на аеродромот, но не кажа детали за тоа што разговарале со бугарскиот премиер пред летот за Швајцарија.

loading...

https://animefreak1.com/. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

watch subbed anime AnimeFreak Gintama

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (Dub)

anime website AnimeFreak That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub)

AnimeFreak SK8 the Infinity Episode 11

animefreaktv Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train