Кондовски: Битола ќе добие “Шелтер центар” каде жените жртви на семејно насилство ќе бидат безбедни, ќе го трасираат и својот пат кон финансиска стабилност и независност!
Кондовски: Битола ќе добие “Шелтер центар” каде жените жртви на семејно насилство ќе бидат безбедни, ќе го трасираат и својот пат кон финансиска стабилност и независност!
ПОЛЕКА СЕ ДВИЖИМЕ КОН ЦЕЛТА: Вкупно се аплицирани 1.590.219 дози вакцини, ревакцинирани 46 отсто од полнолетните граѓани
ПОЛЕКА СЕ ДВИЖИМЕ КОН ЦЕЛТА: Вкупно се аплицирани 1.590.219 дози вакцини, ревакцинирани 46 отсто од полнолетните граѓани
МИРКО ПОПОВ - ШИЛЕГОВ Е ЕДЕН ОД РЕТКИТЕ СО СЛУХ ЗА КУЛТУРНИТЕ РАБОТНИЦИ
МИРКО ПОПОВ - ШИЛЕГОВ Е ЕДЕН ОД РЕТКИТЕ СО СЛУХ ЗА КУЛТУРНИТЕ РАБОТНИЦИ
ТИТО ПЕТКОВСКИ: ЗАЕВ ТРЕБА ДА СИ ОСТАНЕ ПРЕМИЕР, ЛОКАЛНИТЕ НЕМААТ ВРСКА СО ПАРЛАМЕНТАРНИТЕ ИЗБОРИ
ТИТО ПЕТКОВСКИ: ЗАЕВ ТРЕБА ДА СИ ОСТАНЕ ПРЕМИЕР, ЛОКАЛНИТЕ НЕМААТ ВРСКА СО ПАРЛАМЕНТАРНИТЕ ИЗБОРИ
(ВИДЕО) ШИЛЕГОВ: СКОПЈЕ ДО 2024 БЕЗ МЕТЕЖ ВО СООБРАЌАЈОТ И УРБАНИЗАЦИЈА НАДВОР ОД ЦЕНТРАЛНОТО ЈАДРО
(ВИДЕО) ШИЛЕГОВ: СКОПЈЕ ДО 2024 БЕЗ МЕТЕЖ ВО СООБРАЌАЈОТ И УРБАНИЗАЦИЈА НАДВОР ОД ЦЕНТРАЛНОТО ЈАДРО
ДОБРИ ВЕСТИ ОД ВЛАДАТА: Вклучен и вториот блок на РЕК Битола, се работи на тоа наскоро да се вклучат третиот блок и електраните Осломеј и Неготино, граѓаните не треба да стравуваат од рестрикции
ДОБРИ ВЕСТИ ОД ВЛАДАТА: Вклучен и вториот блок на РЕК Битола, се работи на тоа наскоро да се вклучат третиот блок и електраните Осломеј и Неготино, граѓаните не треба да стравуваат од рестрикции
ШИЛЕГОВ: СО СЕКОЈДНЕВНИОТ БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗ ЗА ПЕНЗИОНЕРИТЕ, ГИ ВРАЌАМЕ И ПОМЛАДИТЕ ПАТНИЦИ ЗАРАДИ НАМАЛЕНИТЕ ГУЖВИ
ШИЛЕГОВ: СО СЕКОЈДНЕВНИОТ БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗ ЗА ПЕНЗИОНЕРИТЕ, ГИ ВРАЌАМЕ И ПОМЛАДИТЕ ПАТНИЦИ ЗАРАДИ НАМАЛЕНИТЕ ГУЖВИ
СДСМ: Минималната плата од 1 јануари ќе биде 18.000 денари, просечната порасна на 28.642 денари, да гласаме за бројот 12 да продолжи напредокот
СДСМ: Минималната плата од 1 јануари ќе биде 18.000 денари, просечната порасна на 28.642 денари, да гласаме за бројот 12 да продолжи напредокот

Борисов до Заев: Ние секогаш сме подготвени да им помогнеме на нашите најблиски соседи и пријатели

Откако вчера бугарската влада објави дека земјата ќе донира за Северна Македонија дел од секоја пратка вакцини против ковид-19, што ги купи директно од производителите, денеска премиерот Бојко Борисов објави дека разговарал за ова прашање со неговиот колега во Скопје, Зоран Заев.

-Ние секогаш сме подготвени да им помогнеме на нашите најблиски соседи и пријатели. Ова му го кажав на премиерот Зоран Заев, кој ни се заблагодари за нашата подготвеност да им помогнеме обезбедувајќи вакцини против ковид-19. Ситуацијата е навистина тешка и ние мора да се поддржуваме едни со други и да бидеме солидарни. „Животот на секого е најважен и ние ќе вложиме максимални напори да го зачуваме, напиша премиерот на својот официјален Фејсбук профил.

Тој го објави и постот на Заев од вчера, во кој тој се заблагодарува за хуманиот гест на Борисов и бугарскиот народ.

-Со оваа одлука, вакцините против ковид-19 ќе пристигнат во Бугарија во исто време како и кај другите земји-членки на ЕУ. Бугарија, како членка на ЕУ, имаше привилегија да преговара директно со голем број производители , коментираше вчера министерот за здравство Венко Филипче, кој по овој повод присуствуваше на состанокот на Советот на министри во Софија.

„Благодарение на овој пријателски чин, со оваа донација наскоро ќе го започнеме процесот на вакцинација и ќе го олесниме пристапот до вакцините за да можеме да вакцинираме од 60 до 70% од населението. Според информациите од здравствените власти во Република Бугарија, најпрво во Софија ќе стигне вакцината на Фајзер, потоа на Модерна, па на Астра Зенека, напиша Филипче на Фејсбук.

Ова се случува наспроти позадината на политичките тензии меѓу Бугарија и Северна Македонија, по бугарското вето на пристапните преговори за членство во ЕУ, објавуваат бугарските медиуми.

loading...

Website https://animekisa.in: Watch Monochrome Factor animekisa Episode 24 anime sites

Jigoku Sensei Nube Episode 49

AniWatch: Today's Menu for the Emiya Family anime episode 13 online free at https://aniwatch.pro anime websites

TwistMoe: Knights of Sidonia (Dub) anime episode 12 online free at https://twistmoe.net free anime

Wishlistr: https://www.wishlistr.com/profile/animefreakws

Veoh: https://www.veoh.com/users/animefreakws