Приведен крадец во Скопје, фатен при обид за тешка кражба, Приведени двајца разбојници во Скопје, Приведени двајца крадци во Штип, следува кривична пријава
Приведен крадец во Скопје, фатен при обид за тешка кражба, Приведени двајца разбојници во Скопје, Приведени двајца крадци во Штип, следува кривична пријава
Ковачевски: Земјоделските субвенции се исплаќаат навремено, со мерки поттикнуваме стабилно и зголемено домашно производство на храна
Ковачевски: Земјоделските субвенции се исплаќаат навремено, со мерки поттикнуваме стабилно и зголемено домашно производство на храна
(ВИДЕО) Ковачевски: Со ребалансот се обезбедуваат средства во висина од 80 милиони евра за антикризни мерки, поддршка на земјоделците и повисоки плати и пензии
(ВИДЕО) Ковачевски: Со ребалансот се обезбедуваат средства во висина од 80 милиони евра за антикризни мерки, поддршка на земјоделците и повисоки плати и пензии
„Gulf oil“ Македонија донираше прехрамбени производи и средства за лична хигиена на семејства на деца со пречки во развојот
„Gulf oil“ Македонија донираше прехрамбени производи и средства за лична хигиена на семејства на деца со пречки во развојот
Бислимовски: За 98,8 отсто од домаќинствата просечната цена на струјата ќе се зголеми за 7,4 отсто
Бислимовски: За 98,8 отсто од домаќинствата просечната цена на струјата ќе се зголеми за 7,4 отсто
Ковачевски: Јавниот сектор треба да има поголеми плати, согласно методологија за раст и зголемена продуктивност
Ковачевски: Јавниот сектор треба да има поголеми плати, согласно методологија за раст и зголемена продуктивност
Маричиќ: Пред нас се многу предизвици, важно е да останеме на европскиот пат
Маричиќ: Пред нас се многу предизвици, важно е да останеме на европскиот пат
Спасовски: Се преземаат интензивни мерки за говорот на омраза
Спасовски: Се преземаат интензивни мерки за говорот на омраза

БОРИСОВ ГИ ПРЕДУПРЕДИ РАДЕВ И ТЕХНИЧКАТА ВЛАДА ДЕКА ПРАВАТ МАКЕДОНСКИОТ И БУГАРСКИОТ НАРОД ДА СЕ ЗАМРАЗАТ

Борисов кажа пред партискиот подмладок дека треба да направат сè што е можно сегашните, но и идните поколенија да не се замразат. (Фото: Фејсбук)

Довчерашниот бугарски премиер Бојко Борисов предупреди дека начинот на кој сегашната техничка влада и претседателот Румен Радев ги водат преговорите со Македонија може да доведе до лош исход за Бугарија и да „направи народите да се мразат со децении во иднина“.

„Договорот за добрососедство и пријателство од 2017 година е во основата на односите со Република Северна Македонија. Нашата цел е членство на Република Северна Македонија и Албанија во Европската унија“, изјави Борисов пред партиската младина на ГЕРБ.

Борисов им кажа на присутните млади дека треба да направат сè што е можно сегашните, но и идните поколенија да не се замразат.
„Радев ја раздели државата, а сега го раздели и народот на тема Северна Македонија“, кажа Борисов.

Борисов мисли дека сегашните власти во Софија лажат во врска со преговорите со Македонија, но ќе почека да види до Европскиот совет, кој ќе се одржи на 24 и 25 јуни, кога треба да се донесе одлука околу почетокот на пристапните преговори на ЕУ со Македонија.

„Пред тоа е Самитот на НАТО. Се надевам дека имаат храброст и вештини да ги водат преговорите што ќе ги направат двата народа на овие две соседни земји најпријателски“, рече Борисов, додавајќи дека додека неговата партија била на власт, Бугарија била лидер на Балканот.

loading...

quên tên đăng nhập go88 go88 không đăng nhập được IOS mới nhất - Cổng Game Bài Đổi Thưởng GO88 Club

live chat sunwin sunwin enterprises đại lý sunwin