ЗЛАТКО МАРИН: Привршува хортикултурното уредување на урбаниот парк „9 Мај“, кој почна да се гради по повод на Денот на Европа.
ЗЛАТКО МАРИН: Привршува хортикултурното уредување на урбаниот парк „9 Мај“, кој почна да се гради по повод на Денот на Европа.
(ВИДЕО) Големиот коментатор Атанас Костовски - Таско му се поклони на Гранде Пандев: Ти си тој што остануваш вечно во нашата меморија
(ВИДЕО) Големиот коментатор Атанас Костовски - Таско му се поклони на Гранде Пандев: Ти си тој што остануваш вечно во нашата меморија
(ВИДЕО) КОМЕНТАТОРОТ НА МТВ ГИ ЗАСЕНИ ФУДБАЛЕРИТЕ СО СВОИТЕ ГАФОВИ: ПРАВОСЛАВНИ И ХРИСТИЈАНИ СИТЕ ЗДРУЖЕНИ?!?!
(ВИДЕО) КОМЕНТАТОРОТ НА МТВ ГИ ЗАСЕНИ ФУДБАЛЕРИТЕ СО СВОИТЕ ГАФОВИ: ПРАВОСЛАВНИ И ХРИСТИЈАНИ СИТЕ ЗДРУЖЕНИ?!?!
(ВИДЕО) НУКЛЕАРНА БОМБА НА ШЕФОТ НА ТИРЗ, ДЕСПОТОВСКИ: За 20 години во ТИРЗ се инвестирани 1 милијарда евра, ние ќе го дуплираме тоа до крајот на мандатот на оваа влада!
(ВИДЕО) НУКЛЕАРНА БОМБА НА ШЕФОТ НА ТИРЗ, ДЕСПОТОВСКИ: За 20 години во ТИРЗ се инвестирани 1 милијарда евра, ние ќе го дуплираме тоа до крајот на мандатот на оваа влада!
БРАВО - НОВИ 100 МИЛИОНА ЕВРА ИНЈЕКЦИЈА ЗА МАКЕДОНСКАТА ЕКОНОМИЈА ПОСЛЕ ТЕШКА КРИЗА - МФ, ЕИБ и Развојна банка потпишаа договор за нови 100 милиони евтини кредити за мали и средни фирми
БРАВО - НОВИ 100 МИЛИОНА ЕВРА ИНЈЕКЦИЈА ЗА МАКЕДОНСКАТА ЕКОНОМИЈА ПОСЛЕ ТЕШКА КРИЗА - МФ, ЕИБ и Развојна банка потпишаа договор за нови 100 милиони евтини кредити за мали и средни фирми
КАКОВ ПАЦИЕНТ - ВЕЛЕШАНЕЦ КОЈ 20 ГОДИНИ ЖИВЕЕ ВО КАНАДА КАДЕ ЗЕМА 5000 ДОЛАРИ ПЛАТА МЕСЕЧНО, ПРЕКУ ИНТЕРНЕТ ЌЕ ПРАВЕЛ БАРИКАДИ ВО ЗЕМЈАВА ЗА ДА ЈА СПАСИ ОД ЕУ И НАТО?!?!
КАКОВ ПАЦИЕНТ - ВЕЛЕШАНЕЦ КОЈ 20 ГОДИНИ ЖИВЕЕ ВО КАНАДА КАДЕ ЗЕМА 5000 ДОЛАРИ ПЛАТА МЕСЕЧНО, ПРЕКУ ИНТЕРНЕТ ЌЕ ПРАВЕЛ БАРИКАДИ ВО ЗЕМЈАВА ЗА ДА ЈА СПАСИ ОД ЕУ И НАТО?!?!
(ВИДЕО) БРАВО - Почна да се гради булеварот од Пинтија до Драчево, ќе се гради брзо, ќе се градат пешачки и велосипедстки патеки, ќе се става фекална и атмосферска канализација
(ВИДЕО) БРАВО - Почна да се гради булеварот од Пинтија до Драчево, ќе се гради брзо, ќе се градат пешачки и велосипедстки патеки, ќе се става фекална и атмосферска канализација
БРАВО ВЕНКО - АПЛИЦИРАНИ 500 000 ВАКЦИНИ НА 300 000 НАРОД ОД КОИ 200 000 СЕ СО ДВЕ ВАКЦИНИ!
БРАВО ВЕНКО - АПЛИЦИРАНИ 500 000 ВАКЦИНИ НА 300 000 НАРОД ОД КОИ 200 000 СЕ СО ДВЕ ВАКЦИНИ!

Бошкоски: Мислев дека Ковид-19 е обичен грип, но кога завршив на Инфективна, со неподнослива главоболка, го сменив мислењето!

По десет дена поминати на Инфективната клиника во Скопје, Љубе Бошкоски го победи корона вирусот и од неодамна повторно е во својот дом во родното село Челопек. Тој вели дека како и многу граѓани сметал дека Ковид-19 е теорија на заговор, односно го изедначувал со сезонскиот грип. Но, кога се соочил со него, тогаш вистински ја сфатил сериозноста.

Како што раскажува за „Фокус“ на почетокот немал симптоми, а се тестирал бидејќи сакал да оди во Хрватска. Тој тогаш дури објави дека се чувствува одлично и дека прави ајвар.

-Но, по пет-шест дена ситуацијата стана сериозна. Имав многу силна главоболка, која веќе беше неподнослива, па затоа и завршив на Инфективната клиника. Таму ме лекуваа 10 дена, по што се чуствувам многу подобро, вели Бошкоски за „Фокус“.

Тој појаснува дека за среќа не морало да добие кислородна поддршка, а бил лекуван со комбинација на антибиотици, за што се грижел, како што вели врвниот доктор Илир Демири.

-Сега се чувствувам могу подобро, но продолжувам да примам лекарства. Имам оштетување на белите дробови, но со тек на време тоа треба да се излечи. Затоа им препорачувам на граѓаните да ги почитуваат мерките, да носат маски и да држат дистанца, бидејќи вирусот е навистина сериозен. За жал за тоа стануваме свесни кога ќе го осетиме на сопствената кожа, вели Бошкоски.

ИЗВОР: ФОКУС.МК

loading...

4Anime 4anime heroes rising: Watch My Hero Academia Episode 12

AnimeHeaven anime websites: Watch Jujutsu Kaisen (TV) Recap Episode Full (https://animeheaven.pro/m/lYo6/ep-1)