МОСКВА ВОЗВРАТИ НА САНКЦИИТЕ Путин го потпиша ембаргото за увоз на храна од САД и ЕУ
МОСКВА ВОЗВРАТИ НА САНКЦИИТЕ Путин го потпиша ембаргото за увоз на храна од САД и ЕУ
Технолошкиот факултет се вклучува во истрагата за опожарената болница во Тетово
Технолошкиот факултет се вклучува во истрагата за опожарената болница во Тетово
Како може цел објект да изгори за неколку минути? – се подготвуваат два извештаи за трагедијата во Тетово
Како може цел објект да изгори за неколку минути? – се подготвуваат два извештаи за трагедијата во Тетово
Радев на средбата со Вархеји истакнал дека декларациите и ветувањата во дијалогот со Република Северна Македонија повеќе не функционираат и Бугарија очекува јасни правно обврзувачки одлуки што ќе доведат до одржливи и неповратни резултати
Радев на средбата со Вархеји истакнал дека декларациите и ветувањата во дијалогот со Република Северна Македонија повеќе не функционираат и Бугарија очекува јасни правно обврзувачки одлуки што ќе доведат до одржливи и неповратни резултати
Бугарски Блиц: САД ја малтретира Бугарија поради Македонија!
Бугарски Блиц: САД ја малтретира Бугарија поради Македонија!
Османи: Двајца дипломати не го поминаа ветингот, работниот однос ќе им биде прекинат
Османи: Двајца дипломати не го поминаа ветингот, работниот однос ќе им биде прекинат
Заев: Соработката на Владата со Црвениот крст ја креваме на следно ниво, преку Стоковите резерви се обезбедува хуманитарна помош која во секое време ќе биде достапна за граѓаните
Заев: Соработката на Владата со Црвениот крст ја креваме на следно ниво, преку Стоковите резерви се обезбедува хуманитарна помош која во секое време ќе биде достапна за граѓаните
(ВИДЕО) ЗАЕВ: Граѓаните ќе изберат каква иднина сакаат за својата општина и својата татковина
(ВИДЕО) ЗАЕВ: Граѓаните ќе изберат каква иднина сакаат за својата општина и својата татковина

Бошкоски: Мислев дека Ковид-19 е обичен грип, но кога завршив на Инфективна, со неподнослива главоболка, го сменив мислењето!

По десет дена поминати на Инфективната клиника во Скопје, Љубе Бошкоски го победи корона вирусот и од неодамна повторно е во својот дом во родното село Челопек. Тој вели дека како и многу граѓани сметал дека Ковид-19 е теорија на заговор, односно го изедначувал со сезонскиот грип. Но, кога се соочил со него, тогаш вистински ја сфатил сериозноста.

Како што раскажува за „Фокус“ на почетокот немал симптоми, а се тестирал бидејќи сакал да оди во Хрватска. Тој тогаш дури објави дека се чувствува одлично и дека прави ајвар.

-Но, по пет-шест дена ситуацијата стана сериозна. Имав многу силна главоболка, која веќе беше неподнослива, па затоа и завршив на Инфективната клиника. Таму ме лекуваа 10 дена, по што се чуствувам многу подобро, вели Бошкоски за „Фокус“.

Тој појаснува дека за среќа не морало да добие кислородна поддршка, а бил лекуван со комбинација на антибиотици, за што се грижел, како што вели врвниот доктор Илир Демири.

-Сега се чувствувам могу подобро, но продолжувам да примам лекарства. Имам оштетување на белите дробови, но со тек на време тоа треба да се излечи. Затоа им препорачувам на граѓаните да ги почитуваат мерките, да носат маски и да држат дистанца, бидејќи вирусот е навистина сериозен. За жал за тоа стануваме свесни кога ќе го осетиме на сопствената кожа, вели Бошкоски.

ИЗВОР: ФОКУС.МК

loading...

Watch anime online for free at AnimeDao steins gate animedao

Taiyou no Kiba Dagram Episode 75

https://animetv.cc watch anime dub

AnimeFLV Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Note: https://note.com/animefreakws/

Tawk: https://tawk.to/animefreakws