Пред неколку дена градоначалникот на Крушево, Томе Христоски го потпиша договорот за нов проект од областа на туризмот вреден над 700 илјади евра ❗️
Пред неколку дена градоначалникот на Крушево, Томе Христоски го потпиша договорот за нов проект од областа на туризмот вреден над 700 илјади евра ❗️
Во текот на денешниот ден, во противпожарниoт тренинг центар на Kouzon Corporation, група на наставници имаа обука од противпожарната заштита
Во текот на денешниот ден, во противпожарниoт тренинг центар на Kouzon Corporation, група на наставници имаа обука од противпожарната заштита
Долгот од над 14.000 евра за лекувањето на Есма уште стои – Симеон вели ќе го плати ако Реџепови се откажат од наследството
Долгот од над 14.000 евра за лекувањето на Есма уште стои – Симеон вели ќе го плати ако Реџепови се откажат од наследството
ОПШТИНА СТРУМИЦА ЌЕ ДАДЕ 1000е ЗА СТАРТ АП БИЗНИСИ НА МЛАДИ СТРУМИЧАНИ
ОПШТИНА СТРУМИЦА ЌЕ ДАДЕ 1000е ЗА СТАРТ АП БИЗНИСИ НА МЛАДИ СТРУМИЧАНИ
Пендаровски вели дека нема веќе „5+1“ со Бугарија, туку пет комисии
Пендаровски вели дека нема веќе „5+1“ со Бугарија, туку пет комисии
СПАСОВСКИ: Приоритет на МВР за 2022 година е набавка на возила исклучиво за оперативно работење на полицијата
СПАСОВСКИ: Приоритет на МВР за 2022 година е набавка на возила исклучиво за оперативно работење на полицијата
СТАРИОТ ПРОЛУПАЛ - МИЛЧИН: Лошо е што имаме Албанец за министер за надворешни, ако се постигне договор со Бугарија, ќе има војна во земјава меѓу Македонците и Албанците?!?!
СТАРИОТ ПРОЛУПАЛ - МИЛЧИН: Лошо е што имаме Албанец за министер за надворешни, ако се постигне договор со Бугарија, ќе има војна во земјава меѓу Македонците и Албанците?!?!
Џафери на средба со Петков: „Членството на Северна Македонија во ЕУ ќе биде во интерес на регионот“
Џафери на средба со Петков: „Членството на Северна Македонија во ЕУ ќе биде во интерес на регионот“

Божидар Јанковски: Тоа што го издвојува Динерс Клуб Македонија е односот со нашите членови заснован на доверба

„Иако денес на пазарот има огромен број на платежни картички, сé уште не е така голем бројот на кредитни картички. Платежните картички се всушност вашите пари, оние кои веќе ги имате, додека кредитните картички се парите кои ги немате, а сепак ви се потребни. Најчесто, за да добиете кредитна картичка од некоја банка треба да сте нејзин клиент, па кредитот е директно поврзан со вашата сметка и финансиска состојба. Во нашиот случај, ние во Динерс Клуб Македонија, ве кредитираме затоа што ви веруваме. Односот со нашите членови е заснован на доверба и тоа е основната карактеристика што нé издвојува од другите.“ – истакнува во интервју за Фактор Божидар Јанковски, Управител на Динерс Клуб Македонија.

Динерс Клуб Македонија е основан во 1996 година, а Јанковски управува со неа од крајот на 1999 година. Во декември минатата година со аквизирање на целосниот удел, тој стана сопственик на компанијата која продолжува да работи под франшизата на Diners Club International Ltd. Задоволен е од постигнатото во изминатите две децении, а сега вели, по преземањето на компанијата се отвораат можности за забрзан раст и развој, поголема брзина и флексибилност, повеќе привилегии за членовите и целосно прилагодување на локалниот пазар.

„За две децении колку што сум јас на позицијата директор, навистина постигнавме многу. Денес Динерс Клуб Македонија е силно етаблиран, препознатлив и одлично позициониран бренд во нашата земја. Динерс Клуб Македонија учествува со 11% во вкупниот промет со кредитни картички, што покажува дека луѓето кои ја имаат нашата картичка, навистина ја користат. Нашата корисничка база брои над 15.000 активни корисници, компанијата нуди богато портфолио на производи и ко-брендирани картички, 24 часовна корисничка поддршка и повеќе од 3600 продажни места и 7540 ПОС терминали во земјата каде може да се пазарува на рати, но и можност за подигнување на готовина и враќање на долгот на рати. Нашиот највисок приоритет е задоволството на корисниците. Токму за ова, минатата 2020 година пристигна престижното признание од Global Banking & Finance Awards во категоријата „Најдобра кредитна картичка посветена на грижата за корисници и нивно задоволство“- вели Јанковски во интервјуто и потенцира дека и натаму остануваат посветени на тоа да имаат производ кој ќе им биде потребен на нивните членови, а тие да се задоволни и среќни со користењето на картичката.

Тој нагласува дека Динерс Клуб Македонија има посебен однос кон своите членови.

„Тоа што велам членови, а не клиенти, не е само симболично, тоа е дел од нашето корпоративно управување и однесување, нашиот кодекс за начинот како гледаме на оние кои поседуваат Динерс Клуб картичка. Вие сте член на клубот и ги имате сите привилегии кои нема да ги добиете на друго место. Со нас ќе завршите сé што сте наумиле и посакале веднаш и во три часот по полноќ и на празнична вечер или во некоја, за вас, кризна ситуација. И што е најважно, на која и да сте точка од земјината топка. Бидете сигурни дека Динерс Клуб Македонија ќе бара причина да ви даде кредит и да ви излезе во пресрет, нема да бара причина да ве одбие. Верувам дека многу од читателите кои се веќе наши членови знаат точно за што зборувам. А оние кои ќе дојдат во иднина, ќе се уверат во истото.“- вели Јанковски и додава дека Динерс картичката е прва картичка, прва „пластика“ која се појавила и користела во Македонија и тоа уште во седумдесетите години од минатиот век, а во светски рамки постои веќе 70 години, што говори за исклучителната вредност на брендот.

loading...

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

anime websites Bleach

One Piece (Dub)

watch animes JUJUTSU KAISEN (Dub)

animeflix website ANIMEFLIX The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub]

Attack on Titan Season 3 Part 2 Episode 5