(ВИДЕО) ОСВЕН ШТО СЕ ИЗБРУКА МОРАЛНО ПРЕД СВЕТОТ, РУСИЈА СЕ ПОСРАМИ И ВОЕНО, УКРАИНА ГИ ПОКАЖА СИТЕ СЛАБОСТИ НА РУСКАТА ВОЕНА МАШИНА
(ВИДЕО) ОСВЕН ШТО СЕ ИЗБРУКА МОРАЛНО ПРЕД СВЕТОТ, РУСИЈА СЕ ПОСРАМИ И ВОЕНО, УКРАИНА ГИ ПОКАЖА СИТЕ СЛАБОСТИ НА РУСКАТА ВОЕНА МАШИНА
(ВИДЕО) КОВАЧЕВСКИ, ПЕНДАРОВСКИ И МИЦКОВСКИ СО ЧЕСТИТКИ ЗА АВТОКЕФАЛНОСТА НА МПЦ: ОВА Е ГОЛЕМ ИСТОРИСКИ ДЕН ЗА НАШИОТ НАРОД И ДРЖАВА
(ВИДЕО) КОВАЧЕВСКИ, ПЕНДАРОВСКИ И МИЦКОВСКИ СО ЧЕСТИТКИ ЗА АВТОКЕФАЛНОСТА НА МПЦ: ОВА Е ГОЛЕМ ИСТОРИСКИ ДЕН ЗА НАШИОТ НАРОД И ДРЖАВА
(ВИДЕО) Запленети над 1100 метри мрежа и околу 100 килограми риба во Преспанското езеро
(ВИДЕО) Запленети над 1100 метри мрежа и околу 100 килограми риба во Преспанското езеро
Ковачевски - Драги: Проширувањето на ЕУ е клучно за просперитет на регионот и на Европа
Ковачевски - Драги: Проширувањето на ЕУ е клучно за просперитет на регионот и на Европа
Бектеши: Верски објекти и приватни училишта направиле сериозни злоупотреби – плаќале пониска цена на електрична енергија
Бектеши: Верски објекти и приватни училишта направиле сериозни злоупотреби – плаќале пониска цена на електрична енергија
(ФОТО ГАЛЕРИЈА) УБАВ ДЕН ДЕНЕСКА: ДОДЕКА ВЛАДИНАТА ДЕЛЕГАЦИЈА СЕ ПОКЛОНУВАШЕ НАД ГРОБОТ НА КИРИЛ И МЕТОДИЈ ВО ЦРКВАТА СВЕТИ КЛЕМЕНТЕ ВО РИМ, МПЦ ДОБИ АВТОКЕФАЛНОСТ ВО СКОПЈЕ
(ФОТО ГАЛЕРИЈА) УБАВ ДЕН ДЕНЕСКА: ДОДЕКА ВЛАДИНАТА ДЕЛЕГАЦИЈА СЕ ПОКЛОНУВАШЕ НАД ГРОБОТ НА КИРИЛ И МЕТОДИЈ ВО ЦРКВАТА СВЕТИ КЛЕМЕНТЕ ВО РИМ, МПЦ ДОБИ АВТОКЕФАЛНОСТ ВО СКОПЈЕ
Заедничка литургија на МПЦ-ОА и СПЦ во соборниот храм „Св. Климент Охридски“ во Скопје
Заедничка литургија на МПЦ-ОА и СПЦ во соборниот храм „Св. Климент Охридски“ во Скопје
Ковачевски: Универзитетот „Свети Кирил и Методиј“ е достоен продолжувач на визијата и просветителското дело на светите браќа
Ковачевски: Универзитетот „Свети Кирил и Методиј“ е достоен продолжувач на визијата и просветителското дело на светите браќа

БРАЌАТА БУГАРИ КОНЕЧНО НАПРАВИЈА ВЛАДА, ЕВЕ КАКО ЌЕ ИЗГЛЕДА

Победникот на парламентарните избори во Бугарија, Промените продолжуваат, ќе има 10 министерски места во новата бугарска Влада, меѓу кои премиерот Кирил Петков и двајца вицепремиери – Асен Василев и Калина Констнтинова, кои ќе бидат и министри за финансии и за административна реформа.

Според бугарските медиуми, Промените продолжуваат ќе ги има и министерствата за образование и за внатрешни работи, а се очекува актуелните привремени министри Николај Денков и Бојко Рашков да ги задржат своите досегашни позиции.

Министер за одбрана, пак, би требало да биде преодниот премиер Стефан Јанев, кој од 12 мај на чело на двете преодни влади. Покрај тоа, партијата треба да ги „земе“ и транспортот, културата и здравството.

Што се однесува до досегашното Министерство за економија, тоа се очекува да биде поделено на две – едното ќе биде за раст и иновации, а другото ќе раководи со државните предпријатија. На позицијата министер за раст и иновации треба да застане Даниел Лорер од ПП, а другото ќе биде предводено од лидерската на Социјалистичка партија Корнелија Нинова.

Исто така, БСП ќе ги добие и министерствата за земјоделство, туризам и социјална политика. Партијата на Слави Трифинов – Има таков народ, пак, би ги добила Министерството за надворешни работи на чело со Димитар Гардев, како и за енергетика, спорт и регионален развој.

Последниот коалициски партнер во новата бугарска влада – Демократска Бугарија, треба да ги добие Министерството за правда (Надежда Јорданова), за е-Влада и дигитализација (Божидар Бојанов) и за екологија (Борислав Сандов).

loading...

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

free anime The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub]

gogoanimeio GoGoAnime DARLING in the FRANXX (Dub)

GoGoAnime Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway

That Time I Got Reincarnated as a Slime Episode 23

free anime online GoGoAnime DARLING in the FRANXX