БРАВО, БРАВО, БРАВО - КЕЈОТ 13 НОЕМВРИ ПОВТОРНО НАЗАД КАЈ ГРАЃАНИТЕ НА СКОПЈЕ, РЕКОНСТУРИРАН, ПОУБАВ И ПОШИРОК
БРАВО, БРАВО, БРАВО - КЕЈОТ 13 НОЕМВРИ ПОВТОРНО НАЗАД КАЈ ГРАЃАНИТЕ НА СКОПЈЕ, РЕКОНСТУРИРАН, ПОУБАВ И ПОШИРОК
Се враќаат жештините, повторно температури до 40 степени
Се враќаат жештините, повторно температури до 40 степени
Заев: Не можеме утре да ги внесеме Бугарите во Уставот
Заев: Не можеме утре да ги внесеме Бугарите во Уставот
Зибери: Воспитно-поправниот дом за малолетници не си ја извршува функцијата
Зибери: Воспитно-поправниот дом за малолетници не си ја извршува функцијата
ВМРО-Народна: Отворените изборни листи ќе ги збришат сите мали политички партии
ВМРО-Народна: Отворените изборни листи ќе ги збришат сите мали политички партии
Пендаровски и неговата сопруга Елизабета Ѓорѓиевска на средба со претставниците од „Дневен центар Доза среќа“
Пендаровски и неговата сопруга Елизабета Ѓорѓиевска на средба со претставниците од „Дневен центар Доза среќа“
Вицепремиеорот Битиќи за порталот Фактор: Прераснуваме во економија на можности, на старт-апи, во земја на иновации!
Вицепремиеорот Битиќи за порталот Фактор: Прераснуваме во економија на можности, на старт-апи, во земја на иновации!
ШИЛЕГОВ И ДЕЛЕЛЕГАЦИЈА НА ГРАД СКОПЈЕ ПОЛОЖИЈА ЦВЕЌИЊА ЗА ЗАГИНАТИТЕ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО СКОПЈЕ
ШИЛЕГОВ И ДЕЛЕЛЕГАЦИЈА НА ГРАД СКОПЈЕ ПОЛОЖИЈА ЦВЕЌИЊА ЗА ЗАГИНАТИТЕ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО СКОПЈЕ

БРАЌАТА ХРВАТИ НЕ ЗАДОЛЖИЈА: ХРВАТСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ И ПРЕМИЕР СЕ СКАРАА ЗА ТОА КОЈ ПОВЕЌЕ И ПОМОГНАЛ НА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА

Бугарската амбасадорка во Хрватска, Генка Весилева Георгиева, пријавила дека во изминатите денови во земјата се случиле три инциденти со бугарски државјани, и тие инциденти ги поврзува со неодамнешните изјави на претседателот Зоран Милановиќ дека Бугарија сака да ја уништи Македонија само затоа што е послаба и дека ѝ влегува во интимен простор. Полицијата истражува два случаја, а третиот бил решен со интервенција на бугарската амбасада, објавува Јутарњи лист.

Според првата пријава, постара жена вербално била нападната од таксист откако дознал дека е Бугарка.

„Вие, Бугарите, со вашата валкана политика кон Македонија доаѓате да живеете во нашата убава Хрватска“, ѝ рекол таксистот пред да ја избрка од возилото и ѝ ги фрлил торбите.

Друга бугарска државјанка пријавила дека нејзиниот сопруг бил гаѓан со предмети на пазар затоа што „Бугарија ја уценува несреќната Македонија“, а во третиот случај, на синот на бугарска државјанка не му бил дозволен пристап во градинка.

Овие случаи ги коментираше и хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ, нарекувајќи го Милановиќ хушкач.

„По неговите изјави, забележани се два инцидента против бугарски државјани во Хрватска“, кажа Пленковиќ, на што му возврати Милановиќ:

„Претседателот на Владата оди наоколу и зборува глупости за некакви напади на Бугари. Тој е комедијант. На кој начин јас хушкам? Така што предупредувам дека политиката на една земја е некоректна кон друга и дека тоа е покажување сила кон послабиот“.

На ова, повторно вратил премиерот Пленковиќ: „Ако некој нешто одработил за Северна Македонија, тогаш тоа е ХДЗ и мојата влада“.

По самитот Брдо-Бриони во Крањ пред десетина дена, Милановиќ го коментираше односот на Бугарија кон Македонија, за која кажа дека е ставена во невозможна позиција. Хрватската амбасадорка во Бугарија, Јасна Огњановац, потоа беше повикана на разговор во бугарското министерство за надворешни работи.

loading...

Watch anime online for free at KissAnime kissanime page 1. Watch One Punch Man 2nd Season Specials Episode 6

AnimeTV Watch anime online, English anime online HD. Watch Soukyuu no Fafner: Dead Aggressor - Heaven and Earth Episode Full

WCOStream Watch anime online, English anime online HD. momokuri (https://wcostream.cc/m/LOk) Episode 25+26