Наумоски: Го спасивме Хром, претходно секоја куќа беше потенцијална зграда
Наумоски: Го спасивме Хром, претходно секоја куќа беше потенцијална зграда
РУБИН ЗЕМОН: Знаете ли колку офицери имало во бугарската фашистичка војска по потекло или родени од Македонија? Глава боли од бројката...
РУБИН ЗЕМОН: Знаете ли колку офицери имало во бугарската фашистичка војска по потекло или родени од Македонија? Глава боли од бројката...
КАКО ШТО ГО ДАЛ ГОСПОД, ЛАТАС НЕ МОЖЕ А ДА НЕ ИЗЛАЖЕ, ТОА МУ Е ВО КРВТА: Езерото Треска ВМРО го даде на општина Сарај, а не СДСМ!
КАКО ШТО ГО ДАЛ ГОСПОД, ЛАТАС НЕ МОЖЕ А ДА НЕ ИЗЛАЖЕ, ТОА МУ Е ВО КРВТА: Езерото Треска ВМРО го даде на општина Сарај, а не СДСМ!
(ВИДЕО) ЗОРАН ИВАНОВ: КАКО ШТО ГИ ИЗБРИШАВМЕ ТЕРМИНИТЕ КЛЕТИ ТУРЦИ ОД УЧЕБНИЦИТЕ ЗА ДОБРИ ОДНОСИ СО ТУРЦИЈА, ТАКА ЌЕ ГИ СМЕНИМЕ И ТЕРМИНИТЕ БУГАРСКИ ФАШИСТИ ЗА ДА ВЛЕЗЕМЕ ВО ЕУ
(ВИДЕО) ЗОРАН ИВАНОВ: КАКО ШТО ГИ ИЗБРИШАВМЕ ТЕРМИНИТЕ КЛЕТИ ТУРЦИ ОД УЧЕБНИЦИТЕ ЗА ДОБРИ ОДНОСИ СО ТУРЦИЈА, ТАКА ЌЕ ГИ СМЕНИМЕ И ТЕРМИНИТЕ БУГАРСКИ ФАШИСТИ ЗА ДА ВЛЕЗЕМЕ ВО ЕУ
СОЦИЈАЛДЕМОКРАТОТ ОЛАФ ШОЛЦ ПРОГЛАСИ ПОБЕДА Гласачите покажаа дека сакаат да бидам идниот канцелар на Германија!
СОЦИЈАЛДЕМОКРАТОТ ОЛАФ ШОЛЦ ПРОГЛАСИ ПОБЕДА Гласачите покажаа дека сакаат да бидам идниот канцелар на Германија!
ШИЛЕГОВ: Голема и безрезервна поддршка за „Борка - за секој нов ден” македонското здружение за борба против ракот
ШИЛЕГОВ: Голема и безрезервна поддршка за „Борка - за секој нов ден” македонското здружение за борба против ракот
ФОТО: Заев, Мицкоски и Холштајн со колбаси и пиво во дворот на германската амбасада ги следат резултатите во Германија
ФОТО: Заев, Мицкоски и Холштајн со колбаси и пиво во дворот на германската амбасада ги следат резултатите во Германија
ТУРИСТИТЕ НЕМА ДА ЈА ПОСЕТУВААТ БИТОЛА САМО ТРАНЗИТНО Христо Кондовски се сретна со битолските угостители
ТУРИСТИТЕ НЕМА ДА ЈА ПОСЕТУВААТ БИТОЛА САМО ТРАНЗИТНО Христо Кондовски се сретна со битолските угостители

БРАЌАТА ХРВАТИ СЕ БОРАТ ЗА НАС – Пленковиќ: Меѓувладина конференција меѓу ЕУ и Северна Македонија до крајот на годинава

Хрватска црврсто ја поддржува Северна Македонија како држава – кандидатка за членство во ЕУ и очекува до крајот на годината да се одржи Меѓувладината конференција заради отворање на преговорите, рече хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ на денешната средба со министерот за надворешни работи, Бујар Османи во Загреб.

Според Пленковиќ, Хрватска е подготвена да продолжи да и помага на земјава во реформите и исполнувањето на потребните услови за членство во Унијата.

-Хрватска црврсто ја поддржува Северна Македонија како држава – кандидатка за членство во ЕУ и очекува дека брзо ќе почне процесот за отворање на преговорите. Хрватска очекува дека до крајот на годината, за време на германското претседателство со ЕУ, ќе биде свикана Меѓувладината конференција заради отворање на преговорите, истакна Пленковиќ.

Хрватскиот премиер изрази задоволство од Извештајот на ЕК објавен во почетокот на месецов во кој се нотира дека земјава остварила стабилен напредок.

На средбата Пленковиќ – Османи е констатирана и добрата економска соработка меѓу двете земји при пто е најавено дека наскоро ќе се одржи деловен форум за дополнително да се поттикнат економските односи.

Шефот на македонската дипломатија денеска, рамки на работната посета на Република Хрватска, се сретна и со својот колега, министерот за надворешни работи на Хрватска, Горан Грлиќ Радман.

Посетата на Хрватска следи по Словенија, каде Османи вчера имаше средби со државното раководство од кое, исто така доби силна поддршка за македонскиот евроинтеграциски процес. И Словенија испрати јасна порака за одржување на Мешувладината конференција до крајот на годината.

loading...

Website https://gogoanime.be: Watch Blade of the Immortal gogoanime Episode 13 gogoanime kiss

AnimeHeaven: The Silver Guardian 2 anime episode 6 online free at https://animeheaven.pro animeheaven attack on titan

ANIMEFLIX Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

WCOStream: Kimba the White Lion anime episode 1 online free at https://wcostream.cc mickey and the roadster racers wcostream

Mixcloud: https://www.mixcloud.com/animeflixnl/

Ko-fi: https://ko-fi.com/kissanimemx0987