БОМБА НА ПОРТАЛОТ А1ОН - ЕВЕ ДОКАЗ ДЕКА СЕ СПРЕМАЛ ДА БЕГА: Камчев ги распослал парите по фирми во 6 земји во светот, но фирмите во земјава ги ставил под хипотека!
БОМБА НА ПОРТАЛОТ А1ОН - ЕВЕ ДОКАЗ ДЕКА СЕ СПРЕМАЛ ДА БЕГА: Камчев ги распослал парите по фирми во 6 земји во светот, но фирмите во земјава ги ставил под хипотека!
Премиерот Заев на работен појадок со амбасадорите на земјите од Вишеградската Група: Благодарност за земјите од В4 за нивната силна поддршка за проширувањето на ЕУ со земјите од Западен Балкан
Премиерот Заев на работен појадок со амбасадорите на земјите од Вишеградската Група: Благодарност за земјите од В4 за нивната силна поддршка за проширувањето на ЕУ со земјите од Западен Балкан
ЕУРОСТАНДАРД БАНКА Е КРИМИНАЛ НА ДЕЦЕНИЈАТА: Фирми земале кредити од еден и пол милион евра иако имале само еден вработен!!!
ЕУРОСТАНДАРД БАНКА Е КРИМИНАЛ НА ДЕЦЕНИЈАТА: Фирми земале кредити од еден и пол милион евра иако имале само еден вработен!!!
Скопје на плус 40 степени: Граѓани колабираат во автобус, на пазар, во Итна помош и по 100 повици
Скопје на плус 40 степени: Граѓани колабираат во автобус, на пазар, во Итна помош и по 100 повици
(ВИДЕО) Вистинска градежна експанзија се случува во општина Кавадарци: Се реконструира улица „Ресавска“ во Кавадарци
(ВИДЕО) Вистинска градежна експанзија се случува во општина Кавадарци: Се реконструира улица „Ресавска“ во Кавадарци
ЈОВАНОСКИ: Најостро го осудувам дискриминаторскиот однос на менаџментот и вработените во спортско-рекреативниот центар „Маркови кули“, кон наши сограѓани од ромската етничка заедница
ЈОВАНОСКИ: Најостро го осудувам дискриминаторскиот однос на менаџментот и вработените во спортско-рекреативниот центар „Маркови кули“, кон наши сограѓани од ромската етничка заедница
Тензии во Црното Море: Руски истрели кон британски воен брод
Тензии во Црното Море: Руски истрели кон британски воен брод
БРАВО - ОПШТИНА АЕРОДРОМ НАПРАВИ СТАНИЦА КАДЕ СЕКОЈ ДЕН МОЖЕ ДА СЕ ФРЛА СТАР МЕБЕЛ И ДОТРАЕНА БЕЛА ТЕХНИКА
БРАВО - ОПШТИНА АЕРОДРОМ НАПРАВИ СТАНИЦА КАДЕ СЕКОЈ ДЕН МОЖЕ ДА СЕ ФРЛА СТАР МЕБЕЛ И ДОТРАЕНА БЕЛА ТЕХНИКА

БРАЌАТА ШВЕЃАНИ СЕ БОРАТ ЗА НАС: Шведска бара итен почеток на ЕУ преговорите со С. Македонија

Шведска смета дека ЕУ веќе има голем ангажман во земјите од Западниот Балкан, но потребно е паралелно да се исполнуваат и ветувањата кон земјите од регионот, смета шефицата на дипломатијата Ан Линде.

„Мораме под итно да ги почнеме преговорите со Северна Македонија затоа што така решивме и тоа е важно за нашата веродостојност“, рече Линд дополнувајќи дека дискусијата за Западниот Балкан „е многу важна за цела Европа.“

Министрите за надворешни работи на земјите-членки на ЕУ денеска во Брисел дебатираат за стратешкиот пристап на Унијата кон земјите од Западниот Балкан, но и за бројни други актуелни теми.

Слично како Линд, и австрискиот Александер Шаленберг и словачкиот министер за надворешни работи Иван Корчок оценија дека дебатата за Западниот Балкан ќе биде централна и дека е потребно да се обрне поголемо „стратешко“ внимание на регионот.

Финската државна секретарка Нана Сумувори, соопшти дека нема да има дебата за процесот на проширување „туку за стратешкиот пристап на ЕУ кон Западниот Балкан.“

Останатите министри кои дадоа изјави пред состанокот се фокусираа на други теми. За актуелниот претседавач со ЕУ, Португалија централна точка на денот е дебатата со специјалниот пратеник на претседателот на САД за климатски промени, Џон Кери.

Шефот на германската дипломатија Хајко Мас како најважни теми ги наведе односите со Русија, договорот за нуклеарно разоружување со Иран и состојбата во Авганистан.

Најавено е дека на состанокот шефот на европската дипломатија Жозеп Борел на министрите ќе им претстави „нон-пејпер“ во кој се наведува дека „јасна цел на Западен Балкан е полноправното членство во ЕУ“.

loading...

AnimeTV the god of high school animetv: High-Rise Invasion (https://animetv.cc/m/RA3P) Episode 12

KissAnime kissanime gogoanime: Watch Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Episode 10