Приведен крадец во Скопје, фатен при обид за тешка кражба, Приведени двајца разбојници во Скопје, Приведени двајца крадци во Штип, следува кривична пријава
Приведен крадец во Скопје, фатен при обид за тешка кражба, Приведени двајца разбојници во Скопје, Приведени двајца крадци во Штип, следува кривична пријава
Ковачевски: Земјоделските субвенции се исплаќаат навремено, со мерки поттикнуваме стабилно и зголемено домашно производство на храна
Ковачевски: Земјоделските субвенции се исплаќаат навремено, со мерки поттикнуваме стабилно и зголемено домашно производство на храна
(ВИДЕО) Ковачевски: Со ребалансот се обезбедуваат средства во висина од 80 милиони евра за антикризни мерки, поддршка на земјоделците и повисоки плати и пензии
(ВИДЕО) Ковачевски: Со ребалансот се обезбедуваат средства во висина од 80 милиони евра за антикризни мерки, поддршка на земјоделците и повисоки плати и пензии
„Gulf oil“ Македонија донираше прехрамбени производи и средства за лична хигиена на семејства на деца со пречки во развојот
„Gulf oil“ Македонија донираше прехрамбени производи и средства за лична хигиена на семејства на деца со пречки во развојот
Бислимовски: За 98,8 отсто од домаќинствата просечната цена на струјата ќе се зголеми за 7,4 отсто
Бислимовски: За 98,8 отсто од домаќинствата просечната цена на струјата ќе се зголеми за 7,4 отсто
Ковачевски: Јавниот сектор треба да има поголеми плати, согласно методологија за раст и зголемена продуктивност
Ковачевски: Јавниот сектор треба да има поголеми плати, согласно методологија за раст и зголемена продуктивност
Маричиќ: Пред нас се многу предизвици, важно е да останеме на европскиот пат
Маричиќ: Пред нас се многу предизвици, важно е да останеме на европскиот пат
Спасовски: Се преземаат интензивни мерки за говорот на омраза
Спасовски: Се преземаат интензивни мерки за говорот на омраза

БРАЌАТА ТУРЦИ ЌЕ СЕ ОПАРАТ – Ердоган: Турција откри 135 милијарди кубни метри гас во Црното Море

Минатата година, турскиот истражувачки брод Фатих (Освојувач) пронајде 405 милијарди кубни метри природен гас во полето Сакарија во западното Црно Море, најголемото турско откритие досега.

„Нашиот истражувачки брод Фатих откри 135 милијарди кубни метри природен гас во бунарот Аамасра-1 во полето на природен гас Сакарија“, рече Ердоган на церемонијата во црноморската провинција Зонгулдак.

“Операциите за тестирање околу бунарот продолжуваат. Фала му на Бога, очекуваме нови добри вести од овој регион”, додаде тој.

Турција, која има малку нафта и гас, во голема мера зависи од увозот од Русија, Азербејџан и Иран, како и од течен гас од Катар, САД, Нигерија и Алжир.

Минатата година Турција увезе 48,1 милијарди кубни метри гас, шест проценти повеќе од претходната година, третина од тоа од Русија.

Турција спроведува истражувања и во источниот Медитеран, спорната област во сопственост на Грција и Кипар.

loading...

cách tải go88 IOS mới nhất - Cổng Game Bài Đổi Thưởng GO88 Club mẹo bắn cá go88

https://tai.sunwin.gg/