(ВИДЕО) МАКЕДОНЦИТЕ ВО ХАЛКИДИКИ ЗАЧУДЕНИ КОЛКУ СЕ ЗАЕВИ СКРОМНИ: ЛЕТУВААТ ЗАЕДНО СО ОБИЧНИОТ НАРОДОТ НА ЕФТИНА ПЛАЖА ВО ПЕФКОХОРИ НА ПРВИОТ КРАК, НЕ СЕ НА ЕГЗОТИЧНИ ДЕСТИНАЦИИ КАКО МИКОНОС, МАЛДИВИ, ЕГИПЕТ, КУБА, СЕЈШЕЛИ
(ВИДЕО) МАКЕДОНЦИТЕ ВО ХАЛКИДИКИ ЗАЧУДЕНИ КОЛКУ СЕ ЗАЕВИ СКРОМНИ: ЛЕТУВААТ ЗАЕДНО СО ОБИЧНИОТ НАРОДОТ НА ЕФТИНА ПЛАЖА ВО ПЕФКОХОРИ НА ПРВИОТ КРАК, НЕ СЕ НА ЕГЗОТИЧНИ ДЕСТИНАЦИИ КАКО МИКОНОС, МАЛДИВИ, ЕГИПЕТ, КУБА, СЕЈШЕЛИ
БРАВО - НОВИ ГРАДИНКИ ВО КИСЕЛА ВОДА: УСЈЕ ЗА ПРВПАТ ДОБИВА ГРАДИНКА, НАСКОРО ГРАДИНКА И ВО РАСАДНИК
БРАВО - НОВИ ГРАДИНКИ ВО КИСЕЛА ВОДА: УСЈЕ ЗА ПРВПАТ ДОБИВА ГРАДИНКА, НАСКОРО ГРАДИНКА И ВО РАСАДНИК
БОМБА НА ОСМАНИ: Нема потреба да се гласа во собрание за францускиот предлог, тој е во рамки на декларацијата усвоена лани, се нудам да одам во ВМРО ДПМНЕ да им го објаснам предлогот
БОМБА НА ОСМАНИ: Нема потреба да се гласа во собрание за францускиот предлог, тој е во рамки на декларацијата усвоена лани, се нудам да одам во ВМРО ДПМНЕ да им го објаснам предлогот
ОСМАНИ: СПОРЕД ПРОТОКОЛОТ КОЈ ЌЕ ГО ОБЈАВИМЕ УТРЕ СЕ ПРЕДВИДУВА ОТВОРАЊЕ НА АРХИВИТЕ ВО ДВЕТЕ ЗЕМЈИ И РЕХАБИЛИТАЦИЈА НА ЖРТВИТЕ ОД КОМУНИЗМОТ
ОСМАНИ: СПОРЕД ПРОТОКОЛОТ КОЈ ЌЕ ГО ОБЈАВИМЕ УТРЕ СЕ ПРЕДВИДУВА ОТВОРАЊЕ НА АРХИВИТЕ ВО ДВЕТЕ ЗЕМЈИ И РЕХАБИЛИТАЦИЈА НА ЖРТВИТЕ ОД КОМУНИЗМОТ
ОСМАНИ: ГОВОРОТ НА ОМРАЗА КОН БУГАРИЈА НЕМА ДА СЕ ТАРГЕТИРА СО ЦЕНЗУРА ТУКУ СО АПЕЛИ И СООПШТЕНИЈА
ОСМАНИ: ГОВОРОТ НА ОМРАЗА КОН БУГАРИЈА НЕМА ДА СЕ ТАРГЕТИРА СО ЦЕНЗУРА ТУКУ СО АПЕЛИ И СООПШТЕНИЈА
ЌЕ ПАЃААТ РУСКИ АВИОНИ И ХЕЛИКОПТЕРИ ВО УКРАИНА: АМЕРИКА ПРАЌА ВО УКРАИНА НАЈСОВРЕМЕНИ СИСТЕМИ ЗА АНТИ ВОЗДУШНА ОДБРАНА ВРЕДНА 800 МИЛИОНИ ДОЛАРИ
ЌЕ ПАЃААТ РУСКИ АВИОНИ И ХЕЛИКОПТЕРИ ВО УКРАИНА: АМЕРИКА ПРАЌА ВО УКРАИНА НАЈСОВРЕМЕНИ СИСТЕМИ ЗА АНТИ ВОЗДУШНА ОДБРАНА ВРЕДНА 800 МИЛИОНИ ДОЛАРИ
НОВ ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД НА РУСИТЕ: СО РАКЕТИ УБИЕНИ 30 ЖИТЕЛИ НА ОДЕСА
НОВ ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД НА РУСИТЕ: СО РАКЕТИ УБИЕНИ 30 ЖИТЕЛИ НА ОДЕСА
ОСМАНИ: Се разбира дека секое решение, предлог, којшто треба да задоволи две страни е компромисен и дека не е идеален само за едната страна, било кој предлог ќе треба да ги остави двете страни подеднакво задоволни или незадоволни
ОСМАНИ: Се разбира дека секое решение, предлог, којшто треба да задоволи две страни е компромисен и дека не е идеален само за едната страна, било кој предлог ќе треба да ги остави двете страни подеднакво задоволни или незадоволни

БРАНКО ПО ВТОР ПАТ МУ ЗАРИВА НОЖ ВО ГРБ НА СДСМ: ВО 2006-ТА МУ ПОМОГНА НА ГРУЈО ДА ГО ПОБЕДИ БУЧКО, СЕГА МУ ПОМАГА НА МИЦКОВСКИ ДА ГО ПОБЕДИ ЗАЕВ!

Јавна тајна е дека во 2006-та, меѓу Црвенковски и Бучковски имаше голема омраза затоа што Црвенковски мислеше дека Бучко само ќе му ја чува партијата и нема да се востоличи во лидер на СДСМ со сите салтанати, свои луѓе на врвни позиции на Бихачка, носење свои потези без да го праша Црвернковски…

Затоа Црвенковски му се одмазди на Бучко и со помош на своите инсталации во медиумите во службите во бизнис фелата но и кај своите луѓе на терен му помогна на Груевски да стане премиер во 2006-та за потоа да го исчисти Бучковски од Бихачка.

Лично бев сведок кога Геро тогашен човек од доверба на Бранко некаде 2012-та ми прати нарачка текст против Бучко со објаснување – на шефот му е важно ова да се пласира јако… Потоа по поразот на изборите во 2013-та почнав да агитирам Заев да стане лидер на СДСМ и од тогаш е големата битка меѓу мене и Геро, иако тој сега смени и партија и све, но Геро не можеше да ми прости што застанав на страната на Заев вп дуелот со Бранко.

Сега се чини дека после 14 години од тогаш, Бранко пак му зарива нож во грб на СДСМ со цел пак да се врати на Бихачка. Запнал со критики кон владата да му помогне на Мицковски да стане премиер за потоа тој или Стево да отидат на Бихачка како спасители.

Тоа што СДСМ потоа ќе заглави во опозиција мможеби 10-20 години со оглед на тоа што ВМРО ќе спроведе опсежна одмаздничка акција на апсење и уништување на мрежата и инсталациите на СДСМ и нема камен на камен да остане од СДСМ на Бранко не му е важно. Нему му е важно само да ја прекине пензијата која не ја трпи, тој не е научен да биде никој и ништо, 20 години бил или премиер или лидер на опозиција или претседател и просто он органски не трпи да не биде еден од најважните фаци кои ќе дрмаат во земјата.

Затоа сега се намерачил да помогне СДСМ да биде буквално поразено па уништено за он потоа да биде спасителот. Дали Стево ќе се фати на ова оро ќе видиме. Повеќе од сигурно е дека Максо од Куманово е дел од овој проект.

Како членовите на СДСМ ќе реагираат на сето ова? Нашите очекувања се дека по втор пат на Бранко ножот ќе му се врати и сам себе ќе се прободе. Членовите на СДСМ нема да му го простат ова предавство!

loading...

ảnh ăn tiền go88 Link vào Go88 club APK cho Android, iOS go88 ông thần tài

sunwin pro plus