БРАВО - Османи приреди коктел за дијаспората и им порача дека својот мандат ќе го посвети на создавање услови за секој кој има желба да може да се врати во државата
БРАВО - Османи приреди коктел за дијаспората и им порача дека својот мандат ќе го посвети на создавање услови за секој кој има желба да може да се врати во државата
СДСМ ПРИЛЕП - Денеска се навршуваат 64 години од смртта на првиот претседател на Президиумот на АСНОМ, Методија Андонов – Ченто
СДСМ ПРИЛЕП - Денеска се навршуваат 64 години од смртта на првиот претседател на Президиумот на АСНОМ, Методија Андонов – Ченто
БРАВО - СПАСОВСКИ ГО СОТРЕ ПОДЗЕМЈЕТО: ЗА ЕДНА ГОДИНА УАПСЕНИ БЛИЗУ 500 КРИМИНАЛЦИ БАРАНИ СО ПОТЕРНИЦА
БРАВО - СПАСОВСКИ ГО СОТРЕ ПОДЗЕМЈЕТО: ЗА ЕДНА ГОДИНА УАПСЕНИ БЛИЗУ 500 КРИМИНАЛЦИ БАРАНИ СО ПОТЕРНИЦА
Заев: Во првиот круг ќе одиме секој сам, а после ќе се поддржиме со ДУИ, БЕСА и со ДПА
Заев: Во првиот круг ќе одиме секој сам, а после ќе се поддржиме со ДУИ, БЕСА и со ДПА
Вицепремиерот Битиќи и директорот Тунџев го промовираа новиот Национален Геопортал – Со само еден клик граѓаните и стопанството може да пристапат до огромен број на просторни податоци
Вицепремиерот Битиќи и директорот Тунџев го промовираа новиот Национален Геопортал – Со само еден клик граѓаните и стопанството може да пристапат до огромен број на просторни податоци
(ВИДЕО) Заев и Бочварски на патот Пробиштип-Крупиште: Изградбата и рехабилитацијата на патиштата е приоритет заради поврзување на регионите и за побрз економски развој
(ВИДЕО) Заев и Бочварски на патот Пробиштип-Крупиште: Изградбата и рехабилитацијата на патиштата е приоритет заради поврзување на регионите и за побрз економски развој
Почитувани, ве известуваме дека Комерцијална банка АД Скопје од вторник, 27.07.2021 година, ќе започне со исплата на пензиите за месец јули
Почитувани, ве известуваме дека Комерцијална банка АД Скопје од вторник, 27.07.2021 година, ќе започне со исплата на пензиите за месец јули
(ВИДЕО) СКОПЈЕ ЈА ДОБИ И ВТОРАТА ТАРТАН ПАТЕКА ВО ГРАДСКИОТ ПАРК
(ВИДЕО) СКОПЈЕ ЈА ДОБИ И ВТОРАТА ТАРТАН ПАТЕКА ВО ГРАДСКИОТ ПАРК

БРАВО – 1.500 нови работни места во економската зона во Тетово

Првиот вицепремиер и министер за Политички систем и односи меѓу
заедниците,

г. Артан Груби денес беше присутен на поставувањето камен-темелник на
новата инвестиција на компанијата ЛЕАР и НОРМАК во технолошката
индустриска развојна зона во Тетово.

Владата на Република Северна Македонија од септември минатата година
усвои афирмативна одлука за инвестирањето на приватните компании ЛЕАР и
НОРМАК во оваа слободна економска зона.

Во оваа пригода, Груби ја истакна важноста на оваа инвестиција која се
очекува да обезбеди над 1.500 работни места од кои ќе имаат корист
жителите на Тетово и околината.

Првиот вицепремиер г. Груби ја искористи можноста да им се заблагодари
на претставниците на компаниите LEAR и NORMAK за добрата и успешна
соработка и да им честита за нивната улога во продлабочувањето на
односите меѓу Република Северна Македонија и Кралството Норвешка, во
овој случај со Државниот Инвестициски Норвешки Фонд.

Меѓу другото, Груби истакна дека секоја странска инвестиција во
Република Северна Македонија ја намалува стапката на невработеност и тоа
го покажуваат сите статистики во последните години.

Со почит,
Сектор за односи со јавност
Кабинет на првиот вицепремиер и министер за Политички систем и односи
меѓу заедниците

loading...

AnimeTV plunderer anime tv: Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!! Episode 3

4Anime persona 4 the animation season 2: Watch Attack on Titan Final Season Episode 6