МОСКВА ВОЗВРАТИ НА САНКЦИИТЕ Путин го потпиша ембаргото за увоз на храна од САД и ЕУ
МОСКВА ВОЗВРАТИ НА САНКЦИИТЕ Путин го потпиша ембаргото за увоз на храна од САД и ЕУ
Технолошкиот факултет се вклучува во истрагата за опожарената болница во Тетово
Технолошкиот факултет се вклучува во истрагата за опожарената болница во Тетово
Како може цел објект да изгори за неколку минути? – се подготвуваат два извештаи за трагедијата во Тетово
Како може цел објект да изгори за неколку минути? – се подготвуваат два извештаи за трагедијата во Тетово
Радев на средбата со Вархеји истакнал дека декларациите и ветувањата во дијалогот со Република Северна Македонија повеќе не функционираат и Бугарија очекува јасни правно обврзувачки одлуки што ќе доведат до одржливи и неповратни резултати
Радев на средбата со Вархеји истакнал дека декларациите и ветувањата во дијалогот со Република Северна Македонија повеќе не функционираат и Бугарија очекува јасни правно обврзувачки одлуки што ќе доведат до одржливи и неповратни резултати
Бугарски Блиц: САД ја малтретира Бугарија поради Македонија!
Бугарски Блиц: САД ја малтретира Бугарија поради Македонија!
Османи: Двајца дипломати не го поминаа ветингот, работниот однос ќе им биде прекинат
Османи: Двајца дипломати не го поминаа ветингот, работниот однос ќе им биде прекинат
Заев: Соработката на Владата со Црвениот крст ја креваме на следно ниво, преку Стоковите резерви се обезбедува хуманитарна помош која во секое време ќе биде достапна за граѓаните
Заев: Соработката на Владата со Црвениот крст ја креваме на следно ниво, преку Стоковите резерви се обезбедува хуманитарна помош која во секое време ќе биде достапна за граѓаните
(ВИДЕО) ЗАЕВ: Граѓаните ќе изберат каква иднина сакаат за својата општина и својата татковина
(ВИДЕО) ЗАЕВ: Граѓаните ќе изберат каква иднина сакаат за својата општина и својата татковина

БРАВО, 120 ПОМАЛКУ ОЏАЦИ ВО ШУТКА – ЖИТЕЛИТЕ НА ШУТО ОРИЗАРИ ГИ ПРЕДАВААТ СТАРИТЕ ПЕЧКИ НА ДРВА И НАФТА

Жителите на општината Шуто Оризари кои аплицираа за субвенции за набавка на клима инвертери во Град Скопје, викендов ги предаваат своите стари печки на дрва или на нафта во дворот на средното училиште „Шаип Јусуф“. Акцијата трае од 10 до 16 часот.

До привременото запирање на повикот за доделување субвенции за набавка на инвертер клима уреди, во Град Скопје се пристигнати 4.282 апликации. Само од општината Шуто Оризари пристигнати се околу 120 апликации на овој јавен повик.

Акцијата за предавање на старите нееколошки печки во наредниот период ќе продолжи и во другите скопски општини, за што граѓаните ќе бидат навреме информирани.

loading...

Website https://animebee.to: Watch Shakugan no Shana: Friagne & Marianne no Naze Nani Shana! Nandemo Shitsumonbako! animebee Episode 8 watch anime dub

Website https://animekisa.in: Watch Free! - Iwatobi Swim Club (Dub) animekisa Episode 12 watch animes

Website https://twistmoe.net: Watch Qin Shi Ming Yue: Guoqing Tebie Pian twistmoe Episode Full dubbed anime

Watch Morita-san wa Mukuchi Episode Full

Crokes: https://www.crokes.com/animefreakws/profile/

Forum acronis: https://forum.acronis.com/user/358936