Александар Наумоски: Моите резултати се мојата предност
Александар Наумоски: Моите резултати се мојата предност
ГОЛЕМ ИНЦИДЕНТ НА МЕЃУНАРОДЕН БОРЕЧКИ ТУРНИР: Борач на Лирија со нож се обиде да убие борач на Бучим Радовиш, репрезентативец на Македонија
ГОЛЕМ ИНЦИДЕНТ НА МЕЃУНАРОДЕН БОРЕЧКИ ТУРНИР: Борач на Лирија со нож се обиде да убие борач на Бучим Радовиш, репрезентативец на Македонија
Филипче: Tрета доза веројатно ќе биде потребна за сите граѓани
Филипче: Tрета доза веројатно ќе биде потребна за сите граѓани
ДУИ: Села и Таравари стојат зад насилството и оцрнување на жените Албанки на вчерашните протести
ДУИ: Села и Таравари стојат зад насилството и оцрнување на жените Албанки на вчерашните протести
ЛУЃЕ ВАКЦИНИРАЈТЕ СЕ, СПАСЕТЕ СЕ - Денеска се починати 41 лице – меѓу нив 18 и 23 годишни!!!
ЛУЃЕ ВАКЦИНИРАЈТЕ СЕ, СПАСЕТЕ СЕ - Денеска се починати 41 лице – меѓу нив 18 и 23 годишни!!!
ЗА СИТЕ ВЕРНИЦИ АНТИВАКСЕРИ ШТО МИСЛАТ ДЕКА ГОСПОД ЌЕ ГИ СПАСИ: ЕВЕ ШТО ВЕЛИ БИБЛИЈАТА ЗА ЛЕКАРИТЕ И МЕДИЦИНАТА
ЗА СИТЕ ВЕРНИЦИ АНТИВАКСЕРИ ШТО МИСЛАТ ДЕКА ГОСПОД ЌЕ ГИ СПАСИ: ЕВЕ ШТО ВЕЛИ БИБЛИЈАТА ЗА ЛЕКАРИТЕ И МЕДИЦИНАТА
(ВИДЕО) ГОВОРНИЧКА НА ПРОТЕСТОТ НА АНТИВАКСЕРИТЕ: ОВИЕ ОД ТЕРАСИТЕ ШТО НЕ ГЛЕДААТ НЕ МИСЛАТ ДЕКА СМЕ ЛУДАЦИ, НИЕ НЕ СМЕ ПРОТИВ ВАКЦИНИТЕ, НИЕ СМЕ ПРОТИВ ВЛАСТА?!?!
(ВИДЕО) ГОВОРНИЧКА НА ПРОТЕСТОТ НА АНТИВАКСЕРИТЕ: ОВИЕ ОД ТЕРАСИТЕ ШТО НЕ ГЛЕДААТ НЕ МИСЛАТ ДЕКА СМЕ ЛУДАЦИ, НИЕ НЕ СМЕ ПРОТИВ ВАКЦИНИТЕ, НИЕ СМЕ ПРОТИВ ВЛАСТА?!?!
(ВИДЕО) РАЗДОР ВО ДЕСНИЦАТА - АНТИВАКСЕРИТЕ МУ СЕ НАЛУТИЈА НА ВЛАДИКАТА ПЕТАР!
(ВИДЕО) РАЗДОР ВО ДЕСНИЦАТА - АНТИВАКСЕРИТЕ МУ СЕ НАЛУТИЈА НА ВЛАДИКАТА ПЕТАР!

БРАВО: АД ЕСМ РЕНОВИРА 4 ОД ПОСТОЕЧКИТЕ СТАРИ ХИДРОЦЕНТРАЛИ СО МОДЕРНА РЕЛЕЈНА ЗАШТИТА

АД ЕСМ

Во АД ЕСМ, Подружница “Црн Дрим” во тек се тестирањата на функционалностите на новата релејна заштита за 110 киловолтната електропреносна постројка во ХЕЦ Глобочица. Станува збор за прво од предвидените четири теренски тестирања на релејната заштита, од најнова генерација, монтирана и инсталирана во четири големи хидроцентрали. Во рамките на проектот на АД МЕПСО во соработка со АД ЕСМ, нова релејна заштита добиваат уште и хидроцентралите: „Шпилје“, „Тиквеш“ и „Вруток“ каде тестирањата ќе се одвиваат во наредниот период. Реализацијата на зафатите ќе придонесе за сигурно и доверливо снабдување со квалитетна електрична енергија. Дел од активностите од теренскиот тест на собирничката заштита во заедничка акција на инжинерите – заштитари од МЕПСО, ЕСМ и изведувачот „Кончар“ низ фотогалерија.

loading...

Website https://aniwatch.pro: Watch Asura Cryin' 2 aniwatch Episode 13 anime websites

ANIMEFLIX: RPG Densetsu Hepoi anime episode 3 online free at https://animeflix.nl watch anime dub

AnimeKisa Watch anime online, English anime online HD

Saishuu Shiken Kujira Progressive Episode Full

Sites google: https://sites.google.com/view/animeheaven-official/home

Woddal: https://www.woddal.com/gogoanimelol