Највисокото раководство на СДСМ вечерва ќе го разгледува францускиот предлог, Богоев пред седницата на раководството на СДСМ: Сега е клучно ВМРО-ДПМНЕ да се вразуми и да се обединиме како држава
Највисокото раководство на СДСМ вечерва ќе го разгледува францускиот предлог, Богоев пред седницата на раководството на СДСМ: Сега е клучно ВМРО-ДПМНЕ да се вразуми и да се обединиме како држава
Ковачевски: Нашите забелешки дека историските прашања и протоколот не може да бидат дел од преговарачката рамка се содржани во новиот предлог
Ковачевски: Нашите забелешки дека историските прашања и протоколот не може да бидат дел од преговарачката рамка се содржани во новиот предлог
(ВИДЕО) ЕФТОВ: НЕ СМЕЕМЕ ДА ИЗБРЗАМЕ И ДА ГО ОДБИЕМЕ ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ, ТОА ЌЕ БИДЕ КАРДИНАЛНА ИСТОРИСКА ГРЕШКА
(ВИДЕО) ЕФТОВ: НЕ СМЕЕМЕ ДА ИЗБРЗАМЕ И ДА ГО ОДБИЕМЕ ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ, ТОА ЌЕ БИДЕ КАРДИНАЛНА ИСТОРИСКА ГРЕШКА
(ВИДЕО) Денеска општина Кавадарци им ги доделени решенијата на 16 невработени лица се ангажирани за извршување на општо корисна работа
(ВИДЕО) Денеска општина Кавадарци им ги доделени решенијата на 16 невработени лица се ангажирани за извршување на општо корисна работа
Денеска во својот кабинет градоначалникот Митко Јанчев оствари средба со претседателот на Занаетчиската комора на Македонија, Агрон Фазлији
Денеска во својот кабинет градоначалникот Митко Јанчев оствари средба со претседателот на Занаетчиската комора на Македонија, Агрон Фазлији
Модифицираниот француски предлог од утре на увид пред јавноста
Модифицираниот француски предлог од утре на увид пред јавноста
Ковачевски: Имаме план и стратегија која очигледно дава резултати
Ковачевски: Имаме план и стратегија која очигледно дава резултати
БРАВО: Бесплатен паркинг на затворените паркиралишта на ЈП „Градски паркинг“ Скопје при дарување крв
БРАВО: Бесплатен паркинг на затворените паркиралишта на ЈП „Градски паркинг“ Скопје при дарување крв

БРАВО, АЈДЕ СЕГА НА РЕД Е ДА ВИДИМЕ И ЖЕНИ РУДАРКИ, МЕХАНИЧАРКИ И ЅИДАРКИ – Јована вози камион и багер: Од сите страни ми пристигаат понуди за брак!

Јована Митровиќ (21), студентка на Архитектонскиот факултет во Белград, веќе неколку месеци назад го привлекува вниманието на јавноста, а приказната за неа се најде во повеќе регионални медиуми.
Имено, пред шест месеци таа добила возачка дозвола за управување на камион, па секаде каде ќе се појавела со камионот натоваран со градежни материјали, станувала вистинска атракција.

Како што раскажа во емисијата ,,24 Седам”, нејзиниот татко имал градежна фирма, а таа сакала да му помогне во работата. Од мала ја интересирале камиони и багери, па кога пред шест месеци официјално станала професионален возач, започнала со редовни тури низ Белград, Нови Сад, Пожаревац… разнесувала градежен материјал, и вели дека возењето камион и било полесно отколку возењето автомобил.

-Позади воланот секогаш сум нашминкана и средена. На социјалните мрежи добивам разни коментари, а понуди за брак има на секој агол. Омажи се за мене, заедно да ја одржуваме твојата фирма, ми пишуваат, а има и такви кои на шега коментираат – Ожени се со мене.

Луѓето различно реагираат кога ќе видат дека жена вози голем камион, некои ми мавтаат со рака, други кога ќе запрам сакаат да излезам од камионот и да позборуваат со мене.

И покрај тоа што работам во фирмата на татко ми како возач на камион, сепак многу сакам да се шминкам, да се снимам за социјалните мрежи, но и сум посветена на факултетот – откри младата девојка.

loading...

https://go88.gg/

https://sunwin.gg/