(ФОТО) Изгаснат пожар на Водно, Град Скопје апелира на внимателност
(ФОТО) Изгаснат пожар на Водно, Град Скопје апелира на внимателност
СДСМ ОБЈАВИ УШТЕ 5 КАНДИДАТИ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИЦИ
СДСМ ОБЈАВИ УШТЕ 5 КАНДИДАТИ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИЦИ
Мицковски доживеал мала сообраќајна незгода пред Прилеп, не е повреден и се чувствува добро
Мицковски доживеал мала сообраќајна незгода пред Прилеп, не е повреден и се чувствува добро
ОБСЕ-ОДИХР: Еден отсто за независни листи е во согласност со добрите меѓународни практики
ОБСЕ-ОДИХР: Еден отсто за независни листи е во согласност со добрите меѓународни практики
Царовска: Со вработување на 500 образовни асистенти се грижиме и создаваме образование за секое дете
Царовска: Со вработување на 500 образовни асистенти се грижиме и создаваме образование за секое дете
Груби: Оваа коалиција рушеше табуа и во 2002 година
Груби: Оваа коалиција рушеше табуа и во 2002 година
(ВИДЕО) ГРАДОТ СКОПЈЕ ЈА ПОЧНА ТРЕТАТА ФАЗА ОД РЕКОНСТРУКЦИЈАТА НА ИНДИРА ГАНДИ ВО ШУТО ОРИЗАРИ
(ВИДЕО) ГРАДОТ СКОПЈЕ ЈА ПОЧНА ТРЕТАТА ФАЗА ОД РЕКОНСТРУКЦИЈАТА НА ИНДИРА ГАНДИ ВО ШУТО ОРИЗАРИ
БРАВО МВР - Одземени 14 возила од „диви“ тркачи од Тетово и од странство
БРАВО МВР - Одземени 14 возила од „диви“ тркачи од Тетово и од странство

БРАВО – Бачовски: И оваа година земјоделците ќе имаат „зелена нафта“ и тоа 50% субвенционирана од државата

Како и претходните две години и оваа година земјоделците ќе имаат на располагање зелена нафта, изјави за Агротим, првиот човек на Платежната агенција, Никица Бачовски.

-Заврши постапката со избор на оператор, каде што земјоделците ќе можат да ја точат нафтата за својата механизација. Оваа година 50% се субвенции за нафта, но не повеќе од 100 000 денари по корисник.

Во текот на летото ќе се изработат картичките, кои ќе ги поделиме во Подрачните единици на министерството за земјоделство и веќе во август и септември масовно ќе почнат да се делат картичките, со што земјоделците ќе имаат поефтина нафта пред сеидбата и извршување на другите агротехнички мерки – изјави Бачовски.

loading...

Watch anime online for free at GoGoAnime anime websites. Watch My Hero Academia Episode 13

AnimeDao Watch english anime Online in HD for FREE. Touken Ranbu - Hanamaru (https://animedao.nl/m/M1vy) Episode 12

WCOStream Watch anime online, English anime online HD. Torajima no Miime Episode 2

KissAnime Ttlink: http://ttlink.com/kissanimemx