(ВИДЕО) Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија
(ВИДЕО) Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ - БЕСА - ЛДП - ДОМ - ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ - АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ - БЕСА - ЛДП - ДОМ - ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ - АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!
КОЛКУ НЕКОИ НОВИНАРИ ПОВРШНО АНАЛИЗИРААТ - ИДИОТСКА КОЛУМНА НА УРЕДНИКОТ НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПОЛНА СО ТЕШКИ ГЛУПОСТИ
КОЛКУ НЕКОИ НОВИНАРИ ПОВРШНО АНАЛИЗИРААТ - ИДИОТСКА КОЛУМНА НА УРЕДНИКОТ НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПОЛНА СО ТЕШКИ ГЛУПОСТИ
ОМРАЗАТА КОН ЗАЕВ МУ ГО ПОМРАЧИЛА УМОТ НА ГЕРО, МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ СО ГРОБОВИ, НЕ ЗНАЕ ДА СЕ ИЗРАДУВА НА УСПЕХОТ НА НЕГОВИТЕ ВМРО ДПМНЕ, ТУКУ ЦЕЛИОТ СО КЛЕТВИ МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ
ОМРАЗАТА КОН ЗАЕВ МУ ГО ПОМРАЧИЛА УМОТ НА ГЕРО, МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ СО ГРОБОВИ, НЕ ЗНАЕ ДА СЕ ИЗРАДУВА НА УСПЕХОТ НА НЕГОВИТЕ ВМРО ДПМНЕ, ТУКУ ЦЕЛИОТ СО КЛЕТВИ МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ
ПРОФЕСОРОТ НАНО РУЖИН СТАНА ПРОФЕСОР НА УНИВЕРЗИТЕТОТ НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ ВО БЕЛГРАД
ПРОФЕСОРОТ НАНО РУЖИН СТАНА ПРОФЕСОР НА УНИВЕРЗИТЕТОТ НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ ВО БЕЛГРАД
СПОРЕДЕНО СО МИНАТИЕ ИЗБОРИ ВО 2017-ТА ГОДИНА, РЕЧИСИ 230 000 ГЛАСАЧИ ОСТАНАА ДОМА НА ОВИЕ ИЗБОРИ И РЕШИЈА ДА НЕ ГО ДАДАТ СВОЈОТ ГЛАС НИКОМУ
СПОРЕДЕНО СО МИНАТИЕ ИЗБОРИ ВО 2017-ТА ГОДИНА, РЕЧИСИ 230 000 ГЛАСАЧИ ОСТАНАА ДОМА НА ОВИЕ ИЗБОРИ И РЕШИЈА ДА НЕ ГО ДАДАТ СВОЈОТ ГЛАС НИКОМУ
СЕ ОГЛАСИ ЗАЕВ: Граѓаните пратија порака и ние таа порака мораме да ја слушаме, да ја разбереме и да постапуваме по неа
СЕ ОГЛАСИ ЗАЕВ: Граѓаните пратија порака и ние таа порака мораме да ја слушаме, да ја разбереме и да постапуваме по неа
Кондовски кон битолчани: Вашата поддршка ми значи, одиме на голема победа!
Кондовски кон битолчани: Вашата поддршка ми значи, одиме на голема победа!

БРАВО – Бочварски: Како влада вложуваме преку 70 милиони денари за рехабилитација на улиците во град Скопје

Министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски, заедно со градоначалникот на општина Карпош, Стефан Богоев, денес извршија увид во градежните активности на улица „Париска“.

Средствата за рехабилитација на оваа улица се обезедени преку Проектот за поврзување на локални патишта, проект со кој се вложува во модернизација на патни правци низ цела држава.

„До сега имаме потпишано меморандуми со преку 30 градоначалници низ државата, односно локални самоуправи, вклучувајќи и неколку општини во градот Скопје.
За реконструкција на улица „Париска“ инвестираме 8 милиони денари и особено сум задоволен што и ние како Министерство, покрај локалните единици, вложуваме во подобрување на патната инфраструктура во главниот град.“ – изјави министерот Бочварски.

Исто така, тој информираше и за останатите проекти во патната инфраструктура кои преку Министерството се реализираат во град Скопје.

„Со Проектот за поврзување на локални патишта опфатени се многу улици во Скопје, меѓу кои, рехабилитација на улица „Рајко Жинзифов“ во општина Кисела Вода каде инвестираме 16 милиони денари, во општина Шуто Оризари инвестираме 9 милиони денари, преку Град Скопје реконструкција на булевар „Киро Глигоров“, инвестиција вредна повеќе од 23 милиони денари и во општина Ѓорче Петров вложуваме 12 милиони денари.

Вкупната вредност на инвестициите во главниот град за рехабилитација на патната инфраструктура изнесува 70 милиони денари.“ – извести министерот за транспорт и врски, Бочварски.

Градоначалникот Богоев во својата изјава истакна дека општината вложила во многу инфраструктурни проекти во изминатите 4 години.

„Улицата „Париска“ го поврзува булеварот „Партизански одреди“ со улицата „Прашка“. И покрај агресивната и непланска урбанизација, во изминативе четири години навистина вложивме во подобрување на инфраструктурата во овој дел.
Работевме и на поставување на нова канализациона мрежа на „Варшавска“, а пробивме и сервисна улица меѓу „Прашка“ и булеварот „М.Т.Гологанов.“ – изјави Богоев.

Градоначалникот се заблагодари на министерот Бочварски и централната власт за поддршката што ја добива општина Карпош и изрази надеж дека добрата соработка ќе продолжи во иднина.

loading...

JOKER 4th Season Episode 13

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official

Website https://animetv.cc: Watch Tsugumomo (Dub) animetv Episode 12 anime online

Hatenkou Yugi (https://kissanime.mx/m/1eLa) Episode 10

Experiment: https://experiment.com/users/gogoanimelol

Uid: http://uid.me/animefreakws