(ВИДЕО) ЦУК на подготовските за претстојната СПАСИТЕЛНА ВЕЖБА МРЕЖИЧКО 21 кај селото Мрежичко, Кавадаречко
(ВИДЕО) ЦУК на подготовските за претстојната СПАСИТЕЛНА ВЕЖБА МРЕЖИЧКО 21 кај селото Мрежичко, Кавадаречко
(ВИДЕО) Заев, Филипче и кинескиот амбасадор Ѕуо: Во земјата сега има доволен број и безбедни вакцини за непречена масовна имунизација
(ВИДЕО) Заев, Филипче и кинескиот амбасадор Ѕуо: Во земјата сега има доволен број и безбедни вакцини за непречена масовна имунизација
(ВИДЕО) ДРЖАВНИОТ СЕКРЕТАР ЕНТОНИ БЛИНКЕН СО ЗАСТРАШУВАЧКА ИЗЈАВА: ВО 2028-МА КИНА ЌЕ БИДЕ НАЈБОГАТА И НАЈМОЌНА ЗЕМЈА ВО СВЕТОТ!
(ВИДЕО) ДРЖАВНИОТ СЕКРЕТАР ЕНТОНИ БЛИНКЕН СО ЗАСТРАШУВАЧКА ИЗЈАВА: ВО 2028-МА КИНА ЌЕ БИДЕ НАЈБОГАТА И НАЈМОЌНА ЗЕМЈА ВО СВЕТОТ!
НУКЛЕАРНА БОМБА ОДЕКНА ДЕНЕСКА - Обелоденета белешката на АНБ со која е притворен Орце Камчев: Се сретнал со Наташа Савова во хотел во Берово со бугарски таен агент, се разговарало за бегство на Камчев и негов престој во обезбеден стан во Софија!
НУКЛЕАРНА БОМБА ОДЕКНА ДЕНЕСКА - Обелоденета белешката на АНБ со која е притворен Орце Камчев: Се сретнал со Наташа Савова во хотел во Берово со бугарски таен агент, се разговарало за бегство на Камчев и негов престој во обезбеден стан во Софија!
(ВИДЕО) ВО КАВАДАРЦИ ФОРМИРАНО ПРВОТО ВОЛОНТЕРСКО ПРОТИВПОЖАРНО ДРУШТВО “САШКО ГЕШОВСKИ“
(ВИДЕО) ВО КАВАДАРЦИ ФОРМИРАНО ПРВОТО ВОЛОНТЕРСКО ПРОТИВПОЖАРНО ДРУШТВО “САШКО ГЕШОВСKИ“
Заев: Се вакцинирав со „Синофарм“ и се чувствувам добро. Ги повикувам граѓаните да се вакцинираат
Заев: Се вакцинирав со „Синофарм“ и се чувствувам добро. Ги повикувам граѓаните да се вакцинираат
АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДОРКА СО ПОРАКА ДО ВЛАСТА: НАПРАВИВТЕ ЧЕКОР НАПРЕД, НО НЕМОЈТЕ ДА СЕ ОПУШТАТЕ ИМАТЕ УШТЕ МНОГУ РАБОТА!
АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДОРКА СО ПОРАКА ДО ВЛАСТА: НАПРАВИВТЕ ЧЕКОР НАПРЕД, НО НЕМОЈТЕ ДА СЕ ОПУШТАТЕ ИМАТЕ УШТЕ МНОГУ РАБОТА!
(ВИДЕО) ЗАЕВ СЕ ВАКЦИНИРАШЕ СО КИНЕСКАТА „СИНОФАРМ”
(ВИДЕО) ЗАЕВ СЕ ВАКЦИНИРАШЕ СО КИНЕСКАТА „СИНОФАРМ”

БРАВО – Борбата за здрава животна средина е заедничка и бескомпромисна. Надлежните инспекциски служби и институции ги превземаат сите мерки и постапуваат во врска со случајот со ископ на песок и чакал во скопско Коњаре

Како координатор на инспекциските служби, денеска заедно со министерот за животна средина и просторно планирање, Насер Нуредини и директорката на Државниот инспекторат за животна средина Ана Петровска, бевме на терен, извршивме увид во активностите на испекторатот.

Активностите следат по прелиминарните анализи на УХМР кои укажаа дека концесијата за објектот ЕУРО ПРОГРЕС ДОOЕЛ е издадена спротивно Законот за води.
Случајот детално се истражува, се постапува согласно законите и правилниците а за сите наоди и преземени чекори јавноста ќе биде информирана.

Заштитата на животната средина е еден од нашите врвни приоритети, согласно владината рамка Акција21 – за европски стандарди дома. Ги охрабувам граѓаните и медиумите да бидат будни, да продолжат да ги пријават сите појави кои ја загрозуваат средината во која живееме.

Институциите се тука да реагираат, заедно да се избориме, да ја заштитиме животната средина!

loading...

AnimeHeaven boruto anime heaven: Attack on Titan Season 3 Part 2 (https://animeheaven.pro/m/b857) Episode 10

AnimeFreak animefreak dragon ball: Kimetsu no Yaiba: Yuukaku-hen Episode Preview