МЗШВ: Отворено писмо на министерот Љупчо Николовски до претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски, нивните пратеници и коалицијата
МЗШВ: Отворено писмо на министерот Љупчо Николовски до претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски, нивните пратеници и коалицијата
ДУИ: Рекордно покачување на платите од 15% за наставниците
ДУИ: Рекордно покачување на платите од 15% за наставниците
Кој води психолошка војна против братска Србија?
Кој води психолошка војна против братска Србија?
(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Брнабиќ се сретна со Ковачевски, заедно ќе присуствуваат на економскиот форум во Александар Палас
(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Брнабиќ се сретна со Ковачевски, заедно ќе присуствуваат на економскиот форум во Александар Палас
Ковачевски: За економски успех потребни се реформи во образованието
Ковачевски: За економски успех потребни се реформи во образованието
Победниците на „Евровизија“ тргнуваат на турнеја низ Европа за да собираат пари за војската и добротворните организации во Украина
Победниците на „Евровизија“ тргнуваат на турнеја низ Европа за да собираат пари за војската и добротворните организации во Украина
УНИВЕРЗИТЕТ АУЕ ФОН: Факултетот за правни и политички науки во рамките на својата годишна програма, организираше дебата за студентите на тема „Право на абортус“
УНИВЕРЗИТЕТ АУЕ ФОН: Факултетот за правни и политички науки во рамките на својата годишна програма, организираше дебата за студентите на тема „Право на абортус“
Делегација од Општина Куманово на покана на активистите од невладиниот сектор кои што работат на Ромските прашања на Балканот е во посета на Европскиот парламент во Брисел на настанот "The Most Roma Friendly Mayor"
Делегација од Општина Куманово на покана на активистите од невладиниот сектор кои што работат на Ромските прашања на Балканот е во посета на Европскиот парламент во Брисел на настанот "The Most Roma Friendly Mayor"

БРАВО – Comodita Home донираше душеци, перници и постелнини на ЈЗУ Универзитетска Клиника за државна кардиохирургија!

Со оваа акција ја продолжуваме хуманата мисија под слоганот „Секој сон е важен“!

Со донацијата на ЈЗУ Универзитетска Клиника за државна кардиохирургија , Comodita Home ја продолжува својата хумана акција на донации на над 1500 душеци ,а донацијата е во вредност од над 100 000 евра!

Comodita Home е на пазарот на Македонија од 2019 година а во месец октомври официјално веќе се отвори и 20-от продажен центар, во новиот East Gate mall.

На хуманитарната средба во ЈЗУ Универзитетска Клиника за државна кардиохирургија, се обрати Харитон Гаџоски од Comodita Home.

– „Ние денес продолжуваме со хуманата акција и донацијата ја спроведуваме на ЈЗУ Универзитетска Клиника за државна кардиохирургија. Прво ќе наведам дека сум свесен дека кардиоваскуларните заболувања се помеѓу водечките причини за смртност во светски рамки, а кај нас во Македонија се причина број еден. Најчесто причина е стресот и животен стил кој не му дозволува на поединецот да се смири, релаксира и да го забави темпото. Токму затоа е потребен и квалитетен одмор, добар сон, а ние од Comodita Home располагаме и со квалитет, но и огромна желба да помогнеме и да делуваме општествено одговорно“.

Посебна гордост на брендот се токму душеците кои се сопствено производство на Comodita Home. Фабриката за производство на душеци на Comodita Home е фабрика со еден од најголемите капацитети за производство во светот. Comodita Home располага со душеци ,тестирани и сертифицирани од виско-стручни лабаратории.

Лицата со здравствени проблеми , возрасните граѓани , дечињата од социјално загрозените категории но и сите останати заслужуваат убав и спокоен одмор. Токму под слоганот „Секој сон е важен“, Comodita Home помага секаде каде што е потребна наша помош.

– „Нашата стратегија за помош на здравствените институции внимателно ја подготвивме и ќе ја реализираме до крајот на годинава. По донацијата на Детска Клиника Козле, акцијата на Comodita Home продолжи и во ЈЗУ Специјализирана болница за геријатриска и палијативна медицина „13 Ноември“ – Скопје, Градска Општа Болница-Хирургија Св.Наум Охридски а наша последна реализирана донација на 16. ноември 2021, е на ЈЗУ Универзитетска Клиника за државна кардиохирургија. Нема да застанеме тука, во план ни се донации на над 1500 душеци и во Ковид центри низ МК, СОС детско село, Црвен Крст на Република Северна Македонија, а целокупната финансиска вредност на нашата донација е над 100 000 евра. Со овој наш потег им помагаме на нашите сограѓани а сметаме и дека нашиот хуман гест ќе биде поттик и за други компании да бидат општествено одговорни и да помагаат секоја во рамки на својот ресор на делување и своите можности. “ – порача Харитон Гаџоски од Comodita Home.

loading...

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

sites to watch anime GoGoAnime Welcome to Demon School! Iruma-kun Season 2

Attack on Titan Season 2

anime website BANANA FISH

GoGoAnime That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2

GoGoAnime JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable Episode 30

tải go88