Радев: Очекувам одбрана на бугарскиот интерес!
Радев: Очекувам одбрана на бугарскиот интерес!
Само Македонците разбираат како е да ви биде понижен идентитетот, порача Кулеба
Само Македонците разбираат како е да ви биде понижен идентитетот, порача Кулеба
Почина поранешниот претседател на Албанија, Бујар Нишани
Почина поранешниот претседател на Албанија, Бујар Нишани
Донбас ќе биде украински, порача Зеленски
Донбас ќе биде украински, порача Зеленски
Младите чекаат да појдат на психолог и по два месеца, потребни се бесплатни советувалишта
Младите чекаат да појдат на психолог и по два месеца, потребни се бесплатни советувалишта
Забрчанец: Со Отворен Балкан стануваме пазар од 12 милиони жители
Забрчанец: Со Отворен Балкан стануваме пазар од 12 милиони жители
Петков ќе бара бугарските услови да влезат во преговарачката рамка за Македонија
Петков ќе бара бугарските услови да влезат во преговарачката рамка за Македонија
Ангел Димитров: За РСМ Договорот за пријателство е карта за ЕУ, а не цврста политичка определба
Ангел Димитров: За РСМ Договорот за пријателство е карта за ЕУ, а не цврста политичка определба

БРАВО, ДА ГО САНИРАТЕ И КРШОТ КАЈ ЛОВЕЦ – Град Скопје и екипите на ЈП „Улици и патишта“ го санираат оштетениот плочник на плоштадот Македонија

Градот Скопје во координација со екипите на ЈП „Улици и патишта“ деновиве врши санација на оштетениот плочник, односно санација на ситната коцка, каде што имало дефект од водовод, како и прередување на мермерните плочи околу фонтаната на плоштадот Македонија.

Продолжуваат и активностите за подготовка за асфалтирање на дел од пешачката и вело патеката, како и на ископот и поставувањето рабници на булеварот Србија.

Во Градски парк се врши санација и реконструкција на пешачки патеки и во тек е нивно асфалтирање.

На булеварот Гоце Делчев пред катната гаража Судска палата екипите продолжуваат со следната фаза на реконструкција на тротоарот и во тек е асфалтирање на постојната патека.

Во текот на наредните денови на крстосницата на булеварот Киро Глигоров пред ФОН ќе се изведуваат градежни работи за поставување темели за семафори.

Со почит,
Град Скопје

loading...

watch anime dub. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

aniwatch Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

AniWatch Attack on Titan Season 2 (Dub) Episode 6

My Hero Academia Season 3

AniWatch Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Entertainment District Arc Episode 2

Dragon Ball (Dub) Episode 150