(ВИДЕО) ЕУФОРИЈА ВО КАВАДАРЦИ: ФК ТИКВЕШ ВЛЕГУВА ВО ПРВАТА ЛИГА
(ВИДЕО) ЕУФОРИЈА ВО КАВАДАРЦИ: ФК ТИКВЕШ ВЛЕГУВА ВО ПРВАТА ЛИГА
Арсовска – Алтај: Потпишан значаен договор за соработка меѓу Скопје и турскиот град Конја
Арсовска – Алтај: Потпишан значаен договор за соработка меѓу Скопје и турскиот град Конја
Средба во Давос на претседателот Стево Пендаровски со нобеловецот по економија Џозеф Штиглиц
Средба во Давос на претседателот Стево Пендаровски со нобеловецот по економија Џозеф Штиглиц
(ВИДЕО) Претседателот Пендаровски на панел сесијата „Одржувањето на безбедноста во Европа“ на Светскиот економски форум во Давос
(ВИДЕО) Претседателот Пендаровски на панел сесијата „Одржувањето на безбедноста во Европа“ на Светскиот економски форум во Давос
Сите што гласавме за Преспанскиот договор имаме удел во ова што се случува со МПЦ, велат осумте пратеници од опозицијата што гласаа за уставните измени
Сите што гласавме за Преспанскиот договор имаме удел во ова што се случува со МПЦ, велат осумте пратеници од опозицијата што гласаа за уставните измени
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС ОСТВАРИ КРАТКИ СРЕДБИ СО ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ И СО ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО КУРТИ
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС ОСТВАРИ КРАТКИ СРЕДБИ СО ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ И СО ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО КУРТИ
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата

БРАВО ДАНЕЛА, СТВАРНО СИ БИЛА СВЕТСКА МЕНАЏЕРКА: Лахоре и Калкута може само да ни гледаат во грбот, Скопје прв најзагаден град во светот!

Скопје моментално е прв најзагаден град во светот на листата на air visual, после него се и Дака во Бангладеш и Њу Делхи во Индија.

Овие рангирања се менуваат од час во час, но сепак Скопје се наоѓа во првите десет најзагадени градови во светот.

Податоците од мерните станици за квалитет на воздух на Министерството за животна средина покажуваат дека Скопје и Кавадарци утрово се најзагадени градови во Македонија.

Овие два града се обоени со виолотева боја што укажува на многу високо загаден воздух. Високо загаден е воздухот во Куманово, Гостивар и Кичево. Струмица, Гевгелија, Кочани и Велес се со средно загаден воздух.

Министерот за екологија Насер Нуредини во интервју за државната новинска агенција изјави дека се додека не се смени начинот на греење нема да има долгорочно решение за аерозагадувањето.

-Во однос на загадувањето на воздухот го донесовме дополнителниот закон за квалитет на воздухот по што ги дефиниравме мерките за локалната самоуправа кои мора да ги преземеме во случај на големо загадување. Сепак, верувам дека на сите ни е јасно дека додека не го промениме начинот на греење на јавните и приватните згради и домаќинствата, се надеваме дека ќе го постигнеме тоа со изградба на гасоводната мрежа и со поддршка на инвестициите во енергетска ефикасност од централната и локалната власт, нема да имаме долгорочно решение за овој проблем, рече Нуредини.

loading...

watch subbed anime. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

free anime online AnimeFreak Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone

animes online AnimeFreak 6 LOVERS

animefreaks official website Bleach (Dub)

anime stream Attack on Titan

AnimeFreak SK8 the Infinity (Dub)