ШИЛЕГОВ: СКОПЈЕ Е ГРАД ЗА СИТЕ, САРАЈ СЕ РАЗВИВА ВО ЧЕКОР СО СИТЕ ДРУГИ СКОПСКИ ОПШТИНИ
ШИЛЕГОВ: СКОПЈЕ Е ГРАД ЗА СИТЕ, САРАЈ СЕ РАЗВИВА ВО ЧЕКОР СО СИТЕ ДРУГИ СКОПСКИ ОПШТИНИ
(ВИДЕО) Маричиќ: Одлуката за стопирање на изградба на Прифатен центар за странци во Бардовци неопходна за да се испочитува барањето на граѓаните
(ВИДЕО) Маричиќ: Одлуката за стопирање на изградба на Прифатен центар за странци во Бардовци неопходна за да се испочитува барањето на граѓаните
ЌЕ ИМАМЕ НАЦИОНАЛНО СЛАВЈЕ - Ривалот на Орбан најавува екстрадиција на Груевски ако победи на изборите
ЌЕ ИМАМЕ НАЦИОНАЛНО СЛАВЈЕ - Ривалот на Орбан најавува екстрадиција на Груевски ако победи на изборите
Селмани: Заев е еден од ретките политичари кои имаат голема храброст да решат битни прашања
Селмани: Заев е еден од ретките политичари кои имаат голема храброст да решат битни прашања
Мисовски: По недела парламентарното мнозинство ќе се зголеми
Мисовски: По недела парламентарното мнозинство ќе се зголеми
ПУКНА ТЕШКА БРУКА - Арсовска од личната карта што ја покажа СДСМ е гласач во Петрич
ПУКНА ТЕШКА БРУКА - Арсовска од личната карта што ја покажа СДСМ е гласач во Петрич
НАНО РУЖИН: Ајде Петре! Yes We Can!
НАНО РУЖИН: Ајде Петре! Yes We Can!
(ВИДЕО) Заев од Росоман: Гласајте за бројот 12, за Стојан Николов за Општина Росоман да остане прогресивна, обединета, европска и економски развиена
(ВИДЕО) Заев од Росоман: Гласајте за бројот 12, за Стојан Николов за Општина Росоман да остане прогресивна, обединета, европска и економски развиена

БРАВО – Дел од Македонците во Авганистан транспортирани во Кувајт и во Дубаи

Од утринава со воени авиони македонски државјани од Кабул се транспортираат во Дубаи и Турција.

Според инфо на ТВ24 добиени директно од воена база во Авганистан, операцијата за евакуација започнала утрината. Се работи за вработени во две американски компании „Флуор“ и „КБР“ кои се повлекуваат од Авганистан.

„Во моментов во „Флуор“ и „КБР“ нема ниту еден македонски државјанин ниту пак државјанин на некоја од балканските земји. Овие две фирми целосно ги евакуираат своите вработени на безбедно место. Сепaк во други компании во воената база имаме информации дека има се уште македонски државјани“- вели соговорникот на ТВ24 од Авганистан.

loading...

TwistMoe Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

AnimeFLV: ReLIFE: Kanketsu-hen (Dub) anime episode 4 online free at https://animeflv.uk dubbed anime

xxxHOLiC Shunmuki Episode 2

AnimeTV Watch anime online, English anime online HD

Pastebin: https://pastebin.com/u/gogoanimelol

Inprnt: https://www.inprnt.com/profile/animeflixnl/