ПРВО ОВА Е ЛАЖНА ВЕСТ, А ВТОРО - Колку треба да си ментален да се фалиш дека си успеал да влијаеш на следниот попис да има 200.000 Македонци помалку?
ПРВО ОВА Е ЛАЖНА ВЕСТ, А ВТОРО - Колку треба да си ментален да се фалиш дека си успеал да влијаеш на следниот попис да има 200.000 Македонци помалку?
СУГАРЕВСКИ: Згрозен сум од објавениот фејсбук статус на сметка на личната трагедија на кандидатот за градоначалник на Прилеп од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Борче Јовчески
СУГАРЕВСКИ: Згрозен сум од објавениот фејсбук статус на сметка на личната трагедија на кандидатот за градоначалник на Прилеп од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Борче Јовчески
БРАВО ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ - За само 16 дена завршен булеварот Крсте Мисирков
БРАВО ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ - За само 16 дена завршен булеварот Крсте Мисирков
СТЕВО ЌЕ ИМА СРЕДБА СО ШЕФОТ НА ООН И ЌЕ ПОСЕТИ УНИВЕРЗИТЕТИ ВО САД, ОСМАНИ ЌЕ ВОСПОСТАВИ ДИПЛОМАТСКИ ОДНОСИ СО ФИЛИПИНИ И ЌЕ СЕ СРЕТНЕ СО ВИСОКИ ФУНКЦИОНЕРИ НА САД - ПЕНДАРОВСКИ И ОСМАНИ НА 76-ТА СЕСИЈА НА ГЕНЕРАЛНОТО СОБРАНИЕ ВО ООН ВО ЊУЈОРК НА ТЕМА КОВИД 19
СТЕВО ЌЕ ИМА СРЕДБА СО ШЕФОТ НА ООН И ЌЕ ПОСЕТИ УНИВЕРЗИТЕТИ ВО САД, ОСМАНИ ЌЕ ВОСПОСТАВИ ДИПЛОМАТСКИ ОДНОСИ СО ФИЛИПИНИ И ЌЕ СЕ СРЕТНЕ СО ВИСОКИ ФУНКЦИОНЕРИ НА САД - ПЕНДАРОВСКИ И ОСМАНИ НА 76-ТА СЕСИЈА НА ГЕНЕРАЛНОТО СОБРАНИЕ ВО ООН ВО ЊУЈОРК НА ТЕМА КОВИД 19
Заев со огромна предност пред Мицкоски според анкетата на реномираниот Брима за “Слободен Печат”
Заев со огромна предност пред Мицкоски според анкетата на реномираниот Брима за “Слободен Печат”
ВМРО ДПМНЕ ПРЕД УШТЕ ЕДЕН ГОЛЕМ ПОРАЗ - Анкета на “Брима” за “Слободен Печат”: СДСМ во предност пред ВМРО ДПМНЕ!
ВМРО ДПМНЕ ПРЕД УШТЕ ЕДЕН ГОЛЕМ ПОРАЗ - Анкета на “Брима” за “Слободен Печат”: СДСМ во предност пред ВМРО ДПМНЕ!
ТРТ МИЛОЈКО, ГЛАСЕН НА УСТА, СЛАБ НА ДЕЛО - АПАСИЕВ: НЕ БИЛО ЛЕСНО ДА СЕ БИДЕ ПРАТЕНИК, СО КРМОВ СМЕ ПО 10 ЧАСА ВО СОБРАНИЕ И НА КРАЈ НИШТО НЕМАМЕ СРАБОТЕНО
ТРТ МИЛОЈКО, ГЛАСЕН НА УСТА, СЛАБ НА ДЕЛО - АПАСИЕВ: НЕ БИЛО ЛЕСНО ДА СЕ БИДЕ ПРАТЕНИК, СО КРМОВ СМЕ ПО 10 ЧАСА ВО СОБРАНИЕ И НА КРАЈ НИШТО НЕМАМЕ СРАБОТЕНО
Заев со честитка за постигнатата бројка од милион попишани граѓани
Заев со честитка за постигнатата бројка од милион попишани граѓани

БРАВО – Донација од Комерцијална банка-две возила за итна медицинска помош и друга медицинска опрема

Почитувани,

Министерот за здравство д-р Венко Филипче и д-р Маја Стевкова Штериева, главен финансов директор и член на Управниот одбор на Комерцијална банка АД Скопје, денеска присуствуваа на настан по повод донација за поддршка на македонското јавно здравство во справувањето со КОВИД-19 вирусот. Станува збор за донација од две возила за Службата за итна медицинска помош, 280 кислородни концентратори, маски за неинвазивна вентилација и 7.120 тестови за коронавирус од Комерцијална банка. Вкупната вредност на оваа донација изнесува 336.600 евра.

Во изјава за медиумите, министерот Филипче се заблагодари за донацијата од Комерцијална банка и истакна дека оваа компанија беше една од првите компании кои му помогнаа на Министерството за здравство.

„Комерцијална банка е една од првите компании кои му помогнаа на Министерството за здравство од почетокот на кризата, и за време на целата криза останаа со нас. Со донации во вредност близу 35 милиони денари помогнаа таму кадешто беше најмногу потребно, во делот на лична заштитна опрема, опрема за болниците во одделенијата каде се лекуваат пациентите заболени од ковид-19, во делот на лабораториите со тестови, со што значајно се надгради капацитетот и за тестирање и за пристап и квалитет за лекување на нашите пациенти. Ова е една исклучително значајна донација од две амбулантни возила. Едното возило е наменето за Здравствен Дом Скопје, а второто за Општата болница во Охрид. Со оваа донација значително ќе се олесни транспортот на пациенти. Голема благодарност до компанијата, ова е нешто што навистина многу ни значи, нешто што значајно го подигна нашиот капацитет во справувањето со кризата“, потенцираше Филипче.

Годинава, ова е петта по ред донација на Комерцијална банка за потребите на јавното здравство.

„Во борбата со пандемијата сме исправени сите и сите во рамките на своите можности треба да придонесеме за полесно справување со пандемијата. Развојот на настаните ни покажува дека за жал вирусот Covid-19 и натаму претставува сериозна закана за здравјето и животот на граѓаните, кој ги исцрпува медицинските ресурси и силите на здравствените работници. Со најновата донација Комерцијална банка прави нов исчекор и уште еднаш дава значајна поддршка на општеството во овие исклучителни мигови за нашата земја и за граѓаните. Нашата цел е како банка во соработка со Министерството за здравство да им помогнеме на здравствените власти во справувањето со последиците од вирусот“, изјави главниот финансов директор д-р Маја Стевкова Штериева.

Со почит,
Одделение за односи со јавноста
Министерство за здравство

loading...

AnimeBee Watch anime online, English anime online HD

Watch .hack//Intermezzo (Dub) Episode Full

Website https://animeflv.uk: Watch Nanbaka (Dub) animeflv Episode 13 watch anime dub

AnimeFreak: Coicent (Dub) anime episode Full online free at https://animefreak.ws animefreak latest

Weddingbee: https://www.weddingbee.com/members/kissanimemx/

Slideserve: https://www.slideserve.com/kissanimemx