Радев: Очекувам одбрана на бугарскиот интерес!
Радев: Очекувам одбрана на бугарскиот интерес!
Само Македонците разбираат како е да ви биде понижен идентитетот, порача Кулеба
Само Македонците разбираат како е да ви биде понижен идентитетот, порача Кулеба
Почина поранешниот претседател на Албанија, Бујар Нишани
Почина поранешниот претседател на Албанија, Бујар Нишани
Донбас ќе биде украински, порача Зеленски
Донбас ќе биде украински, порача Зеленски
Младите чекаат да појдат на психолог и по два месеца, потребни се бесплатни советувалишта
Младите чекаат да појдат на психолог и по два месеца, потребни се бесплатни советувалишта
Забрчанец: Со Отворен Балкан стануваме пазар од 12 милиони жители
Забрчанец: Со Отворен Балкан стануваме пазар од 12 милиони жители
Петков ќе бара бугарските услови да влезат во преговарачката рамка за Македонија
Петков ќе бара бугарските услови да влезат во преговарачката рамка за Македонија
Ангел Димитров: За РСМ Договорот за пријателство е карта за ЕУ, а не цврста политичка определба
Ангел Димитров: За РСМ Договорот за пријателство е карта за ЕУ, а не цврста политичка определба

БРАВО УШТЕ ЕДЕН ГОЛЕМ УСПЕХ НА ВЛАДАТА – ДРЕКСЕЛМАЕР ЌЕ ГРАДИ ГОЛЕМА ФАБРИКА ВО ЗОНА ВО КУМАНОВСКО – се планираат 2.000 нови вработувања!

Во план е отворање на дополнителен производствен капацитет на „DRÄXLMAIER group“ во индустриската зона Новини и Речица, во кумановско, каде треба да се вработат повеќе од 2.000 граѓани.

Кумановскиот градоначалник Максим Димитриевски во телевизиско гостување изјави дека на средбата со менаџментот на компанијата побарал да се зголемат и платите за новите вработувања.
Оваа информација за плановите на Дрекселмаер ја потврдуваат и од Германската стопанска комора во земјава, која ги обединува германските инвеститори кои работат во државава.

Како што пишуваа медиумите, вкупно 12 градежни парцели за изградба на хотели, трговски центри и фабрики беа објавени на јавно наддавање кон крајот на мај во индустриската зона „Речица“ покрај Куманово. Се работи за четири парцели за лесната и незагадувачка индустрија, две за хотели и шест за големи трговски центри. Почетната цена на земјиштето за изградба на фабрики за лесна индустрија е едно евро по метар квадратен, за хотелски комплекс 283 денари од метар квадратен и за големи трговски центри 800 денари од метар квадратен.

loading...

watch anime dub. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

animes online AnimeDao That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2

AnimeDao One Piece (Dub) Episode 758

AnimeDao DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO

The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants

My Hero Academia