ГРАД СКОПЈЕ: Ги демантираме дезинформациите од страна на ВМРО-ДПМНЕ дека „Град Скопје и Општина Центар имале решение за сечење на 3 дрва, а исекоа 10“, ги известуваме сите медиуми и граѓани дека за сите исечени дрвја во град Скопје постои уредна документација
ГРАД СКОПЈЕ: Ги демантираме дезинформациите од страна на ВМРО-ДПМНЕ дека „Град Скопје и Општина Центар имале решение за сечење на 3 дрва, а исекоа 10“, ги известуваме сите медиуми и граѓани дека за сите исечени дрвја во град Скопје постои уредна документација
АРНАУТОВИЌ СЕ ИЗВИНИ И НА МАКЕДОНСКАТА ЈАВНОСТ ЗА НАВРЕДИТЕ КОН АЛИОСКИ
АРНАУТОВИЌ СЕ ИЗВИНИ И НА МАКЕДОНСКАТА ЈАВНОСТ ЗА НАВРЕДИТЕ КОН АЛИОСКИ
Кризниот штаб прифати укинување на полицискиот час и на ограничувањата за свадби и концерти
Кризниот штаб прифати укинување на полицискиот час и на ограничувањата за свадби и концерти
(ВИДЕО) БРАВО - Град Скопје расчистува уште една голема дива депонија, во Рашче
(ВИДЕО) БРАВО - Град Скопје расчистува уште една голема дива депонија, во Рашче
СКОПСКИ ВОДОВОД: Утрово, екипите на секторот Канализација, на улицата Никола Русински работеа на чистење и отпушување на шахти запушени како резултат на влажни марамици, даски и шипки, односно неодговорно однесување на корисниците
СКОПСКИ ВОДОВОД: Утрово, екипите на секторот Канализација, на улицата Никола Русински работеа на чистење и отпушување на шахти запушени како резултат на влажни марамици, даски и шипки, односно неодговорно однесување на корисниците
БОРИСОВ ГИ ПРЕДУПРЕДИ РАДЕВ И ТЕХНИЧКАТА ВЛАДА ДЕКА ПРАВАТ МАКЕДОНСКИОТ И БУГАРСКИОТ НАРОД ДА СЕ ЗАМРАЗАТ
БОРИСОВ ГИ ПРЕДУПРЕДИ РАДЕВ И ТЕХНИЧКАТА ВЛАДА ДЕКА ПРАВАТ МАКЕДОНСКИОТ И БУГАРСКИОТ НАРОД ДА СЕ ЗАМРАЗАТ
БРАВО: Судиите ќе добијат зголемени плати за 15 проценти
БРАВО: Судиите ќе добијат зголемени плати за 15 проценти
СПАСОВСКИ: Дарувањето крв спасува животи, oвој акт на хуманост да стане наша редовна навика во спасувањето животи
СПАСОВСКИ: Дарувањето крв спасува животи, oвој акт на хуманост да стане наша редовна навика во спасувањето животи

БРАВО – ДРЖАВНИ ПАТИШТА: Завршена рехабилитацијата на државниот пат Р2241 делница, врска со државен пат Р1201-Лабуништа-Боровец-Јабланица

Дозволете виртуелно да Ве повозиме низ пределите на југозападниот дел од државата, поточно на патот помеѓу Струга и Дебар каде на раскошните падини на планината Јабланица се распостилаат многу села.

Едни од нив се и селата Лабуништа, Бороец и Јабланица. Токму граѓаните од овие села веќе можат да возат посигурно и побезбедно на рехабилитираниот пат во должина од 11,80 километри и со променлива ширина од 4 до 6 метри. Вредноста на издвоените средства од ЈПДП за оваа реконструкција е во висина од 53,67 милиони денари.

Да се вози за арно, за убаво!

#МетарПоМетарКилометар! Километери што живот значат!

loading...

AnimeTV stream anime tv: Watch Kimetsu no Yaiba Movie: Mugen Ressha-hen Episode Preview 02

WCOStream watch anime free: Watch The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement Episode 4