Герасимовски: Паркинг за велосипеди до секоја нова градба во Општина Центар
Герасимовски: Паркинг за велосипеди до секоја нова градба во Општина Центар
Герасимовски: Лицата со оштетен слух добиваат бесплатно паркирање на сите паркинзи на ПОЦ
Герасимовски: Лицата со оштетен слух добиваат бесплатно паркирање на сите паркинзи на ПОЦ
ЗАСЛУЖЕНО, БУЧКОВСКИ ИМА ГОЛЕМО МЕЃУНАРОДНО ИСКУСТВО И РЕЈТИНГ - Владата му го продолжи мандатот на Владо Бучковски
ЗАСЛУЖЕНО, БУЧКОВСКИ ИМА ГОЛЕМО МЕЃУНАРОДНО ИСКУСТВО И РЕЈТИНГ - Владата му го продолжи мандатот на Владо Бучковски
Заев- Таравари лаже. јавно да се извини или на суд
Заев- Таравари лаже. јавно да се извини или на суд
Со толеранција против насилство: Кампања против сите форми на омраза и насилство на Мисијата на ОБСЕ во Скопје и Агенцијата за млади и спорт
Со толеранција против насилство: Кампања против сите форми на омраза и насилство на Мисијата на ОБСЕ во Скопје и Агенцијата за млади и спорт
Претседателскиот центар за политичко образование го идентификува популизмот како една од најголемите закани за демократското политичко уредување
Претседателскиот центар за политичко образование го идентификува популизмот како една од најголемите закани за демократското политичко уредување
ПОСТОЈАН РАЗВОЈ: ЗГОЛЕМЕН ОПСЕГ ЗА OPEL CORSA-e и MOKKA-e
ПОСТОЈАН РАЗВОЈ: ЗГОЛЕМЕН ОПСЕГ ЗА OPEL CORSA-e и MOKKA-e
ТЕЛЕФОНСКИ РАЗГОВОР МЕЃУ РАДЕВ И ЗАЕВ Дијалогот на високо ниво и решавање на спорните прашања
ТЕЛЕФОНСКИ РАЗГОВОР МЕЃУ РАДЕВ И ЗАЕВ Дијалогот на високо ниво и решавање на спорните прашања

БРАВО – Државниот првак во Дуатлон ,Триатлон и Друмски Велосипедизам Јуниор категорија, 17 годишниот Димитар Јованоски во наредните 6 години ќе биде поддржан од Американскиот Универзитет на Европа – ФОН.

Во договорот за спонзорство на овој наш талент ќе му бидат покриени сите трошоци за домашните, европските и светските натпреварувања, како и стипендирање на неговите студии.

Неодамнешната трансформација на АУЕ – ФОН, согласно најсовремените американски образовни стандарди, кои нудат флексибилни, либерални и просперитетни студии, ставајќи го студентот во фокусот на интересот и тоа како ќе го олесни патот на Димитар при следењето на своите нескротливи амбиции и остварување на своите соништа.

Инаку Димитар, моментално ученик во СОУ Нико Нестор во Струга, е актуелен репрезентативец на Македонија во Триатлон и Велосипедизам за Јуниор категорија и член на триатлон клубот „3ДИСЦИПЛИНИ“ Струга, како и Велосипедскиот клуб „ ЕНЕРЏИ“ Скопје. Уште од мал покажува интерес за спортот, особено велосипедизмот.

Од 2016 па се до денес редовно ги освојува националните првенства во Триатлон, Дуатлон и Велосипедизам.

За 2020г влезе во најтесен избор од три натрпеварувачи за најуспешен млад спортист на Македонија. Истата година успешно ја затвори со освоено седмо место на Европското Јуниор Дуатлон првенство во Шпанија и државен првак во Дуатлон ,Триатлон и Друмски Велосипедизам Јуниор категорија.

loading...

https://gogoanime.be dubbed anime

Watch anime online for free at Animepahe watch anime dub

KissAnime: Maoyu ~ Archenemy & Hero anime episode 12 online free at https://kissanime.mx kissanime gone

Watch Mix Master: Final Force (Dub) Episode 39

Pokerinside: http://www.pokerinside.com/profiles/view/435091

Mxsponsor: https://www.mxsponsor.com/riders/gogoanimelol