(ВИДЕО) ВАКВИТЕ ЖЕНИ СЕ ПРИЧИНА ШТО СЕ ПОВЕЌЕ ИМА ЛГБТ ЛУЃЕ ВО СВЕТОТ
(ВИДЕО) ВАКВИТЕ ЖЕНИ СЕ ПРИЧИНА ШТО СЕ ПОВЕЌЕ ИМА ЛГБТ ЛУЃЕ ВО СВЕТОТ
СДСМ ПАК СЕ ВРАЌА НА БИХАЧКА: Ленинова, Железничка и Мексичка повторно ќе се испишат на таблите на улиците, се враќа и Бихачка!
СДСМ ПАК СЕ ВРАЌА НА БИХАЧКА: Ленинова, Железничка и Мексичка повторно ќе се испишат на таблите на улиците, се враќа и Бихачка!
(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ЧИФЛИГАНЕЦ Е КАКО ЧАК НОРИС ВО ГРАДЕЖНИШТВОТО - Адора е пример како во кризно, пандемиско време може да се успее на интернационалниот пазар
(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ЧИФЛИГАНЕЦ Е КАКО ЧАК НОРИС ВО ГРАДЕЖНИШТВОТО - Адора е пример како во кризно, пандемиско време може да се успее на интернационалниот пазар
(ВИДЕО) „Секој заслужува правда, повторување на постапки и одговорност ако се огрешил пред законот. Дел од процесите завршија успешно како Сопот, дел со казни. Овој случај доби повторување“, посочи премиерот Заев, повикувајќи се на одлука од правосудните органи, во врска со инцидентот кај Смилковското езеро
(ВИДЕО) „Секој заслужува правда, повторување на постапки и одговорност ако се огрешил пред законот. Дел од процесите завршија успешно како Сопот, дел со казни. Овој случај доби повторување“, посочи премиерот Заев, повикувајќи се на одлука од правосудните органи, во врска со инцидентот кај Смилковското езеро
ШОКАНТНА НУКЛЕАРНА БОМБА НА БУГАРСКИОТ ПОРТАЛ БГНЕС: ХРИСТИЈАН МИЦКОВСКИ Е ЖЕНЕТ СО БУГАРКА?!?!?
ШОКАНТНА НУКЛЕАРНА БОМБА НА БУГАРСКИОТ ПОРТАЛ БГНЕС: ХРИСТИЈАН МИЦКОВСКИ Е ЖЕНЕТ СО БУГАРКА?!?!?
БРАВО - ШИЛЕГОВ: СКОПЈАНИ ЌЕ ДОБИЈАТ ОСЛОБОДЕН ЈАВЕН ПРОСТОР НА КЕЈОТ „13 НОЕМВРИ“
БРАВО - ШИЛЕГОВ: СКОПЈАНИ ЌЕ ДОБИЈАТ ОСЛОБОДЕН ЈАВЕН ПРОСТОР НА КЕЈОТ „13 НОЕМВРИ“
Вицепремиерот Битиќи на настан на Соларната Асоцијација - Законот и Стратегијата за енергетика предвидуваат зголемено производство на електрична енергија од обновливи извори
Вицепремиерот Битиќи на настан на Соларната Асоцијација - Законот и Стратегијата за енергетика предвидуваат зголемено производство на електрична енергија од обновливи извори
(ВИДЕО) БРАВО - Шахпаска: Социјалните услуги ги приближуваме до граѓаните, потпишани Договори за грант со општините Делчево и Кочани
(ВИДЕО) БРАВО - Шахпаска: Социјалните услуги ги приближуваме до граѓаните, потпишани Договори за грант со општините Делчево и Кочани

БРАВО, Е ОВА СЕ ФИРМИ, ГАЗДИ И МЕНАЏЕРИ ЗА ПРИМЕР: GULF OIL И ГРАНИТ ГИ ОБЕЗБЕДИЈА ПРВИТЕ 13.000 БРЗИ ТЕСТОВИ ЗА КОВИД

Денес во Министерството за здравство пристигнаа 3.000 од вкупно 13.000 брзи тестови за ковид-19 кои ќе бидат бесплатни за граѓаните, а се донација од две компании, Gulf Oil и Гранит. Се работи за најнова технологија, со која за 15 минути се утврдува дали кај тестираниот е присутен вирусот ковид-19

„Овие брзи тестови се бесплатни за граѓаните, а истите ќе бидат распоредени низ 13-те болници во државата, во Клиниката за инфективни болести во Скопје, Градската општа болница (ГОБ) ‘8 Септември’, Институт за белодробни заболувања кај децата – Козле и ЈЗУ Институт за белодробни заболувања и туберкулоза-Скопје, и ќе се користат за да се утврди дали суспектните пациенти се позитивни на ковид-19“ велат од Министерството за здравство.

„Нашата компанија активно учествува во борбата против ковид-19 уште од самиот почеток на пандемијата и ќе продолжи да помага на граѓаните онаму каде што е најпотребно. Веруваме дека со брзите тестови кои ги донираме ќе се намали периодот на чекање и ќе им овозможи на здравствените работници побрзо да реагираат и да ги третираат пациентите. Се надеваме дека ќе се појават уште компании како Гранит кои ќе се приклучат на нашето проактивно делување.“ – велат од менаџментот на компанијата Gulf Oil.

loading...

Watch World Trigger 2nd Season Episode 1 at website https://animefreak.ws. See more animefreak hunter x hunter

Watch The Quintessential Quintuplets 2 Episode 1 (https://animeflix.nl/m/N0wN/ep-1) at website https://animeflix.nl. See more animeflix hunter hunter