(ВИДЕО) ЕУФОРИЈА ВО КАВАДАРЦИ: ФК ТИКВЕШ ВЛЕГУВА ВО ПРВАТА ЛИГА
(ВИДЕО) ЕУФОРИЈА ВО КАВАДАРЦИ: ФК ТИКВЕШ ВЛЕГУВА ВО ПРВАТА ЛИГА
Арсовска – Алтај: Потпишан значаен договор за соработка меѓу Скопје и турскиот град Конја
Арсовска – Алтај: Потпишан значаен договор за соработка меѓу Скопје и турскиот град Конја
Средба во Давос на претседателот Стево Пендаровски со нобеловецот по економија Џозеф Штиглиц
Средба во Давос на претседателот Стево Пендаровски со нобеловецот по економија Џозеф Штиглиц
(ВИДЕО) Претседателот Пендаровски на панел сесијата „Одржувањето на безбедноста во Европа“ на Светскиот економски форум во Давос
(ВИДЕО) Претседателот Пендаровски на панел сесијата „Одржувањето на безбедноста во Европа“ на Светскиот економски форум во Давос
Сите што гласавме за Преспанскиот договор имаме удел во ова што се случува со МПЦ, велат осумте пратеници од опозицијата што гласаа за уставните измени
Сите што гласавме за Преспанскиот договор имаме удел во ова што се случува со МПЦ, велат осумте пратеници од опозицијата што гласаа за уставните измени
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС ОСТВАРИ КРАТКИ СРЕДБИ СО ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ И СО ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО КУРТИ
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС ОСТВАРИ КРАТКИ СРЕДБИ СО ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ И СО ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО КУРТИ
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата

БРАВО – Филијалата на Комерцијална Банка во Прилеп ќе се снабдува со електрична енергија и од сопствено производство

Комерцијална банка продолжува со примената на современи технологии за производство на „чиста“ енергија од обновливи извори. Филијалата на Банката во Прилеп ќе се снабдува со електрична енергија и од сопствено производство.💡
Со најновата инвестиција во зелена енергија, Банката инсталираше фотоволтаична централа со моќност од 45 kW.☀Оваа инвестиција ќе обезбеди очекувано годишно производство на 56.000 кWh електрична енергија.

Со фотоволтаичните панели во Прилеп, Комерцијална банка ќе спречи годишна емисија на 29 тони CO2, што е еквивалент на засадување 760 дрвја. Уште поголемо значење има фактот што оваа инвестиција овозможи отстранување на постоечкиот систем за греење со нафта и воспоставување систем за греење преку термо циклус со помош на реверзибилен чилер.

Опремувањето на деловните објекти со фотоволтаични панели е дел од стратегијата на Комерцијална банка за вложување и континуирано спроведување одржливо и одговорно работење, кое е од интерес не само за Банката туку и за животната средина и целокупното општество.🌎Токму затоа, за целиот проект комплетна поддршка и соодветно одобрение даде и Општина Прилеп.

Комерцијална банка веќе има поставено фотоволтаичен систем и на покривот на деловниот објект во центарот на Скопје, кој годишно произведува 33 MWh електрична енергија.

loading...

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

Komi Can’t Communicate Episode 6

One Piece

watch anime AnimeFreak My Hero Academia Season 2

JUJUTSU KAISEN

animefreaks website The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants