Од 3-та седница на Владата: Наставата во основното и средното образование ќе трае 172 односно 158 наставни денови за завршната година на средното образование, следува измена на наставните програми со цел завршување на учебната година на 10 јуни
Од 3-та седница на Владата: Наставата во основното и средното образование ќе трае 172 односно 158 наставни денови за завршната година на средното образование, следува измена на наставните програми со цел завршување на учебната година на 10 јуни
(ВИДЕО) Премиерот Петков ја предаде апликацијата ,,dDnevnik” на македонската Влада и премиерот Ковачевски, корисна за превенција и лекување дијабет
(ВИДЕО) Премиерот Петков ја предаде апликацијата ,,dDnevnik” на македонската Влада и премиерот Ковачевски, корисна за превенција и лекување дијабет
Отворен прес-центарот на бугарската новинска агенција БТА во Скопје во присуство на Ковачевски и Петков
Отворен прес-центарот на бугарската новинска агенција БТА во Скопје во присуство на Ковачевски и Петков
ШОКАНТНО - ГЕРМАНИЈА ГО КОЧИ ВОЕНОТО НАОРУЖУВАЊЕ НА УКРАИНА, БРИТАНСКИ АВИОНИ МОРАА ДА КРУЖАТ ОКОЛУ ГЕРМАНИЈА ЗА ДА ОДНЕСАТ АНТИ ТЕНКОВСКИ РАКЕТИ ЗА УКРАИНСКАТА ВОЈСКА
ШОКАНТНО - ГЕРМАНИЈА ГО КОЧИ ВОЕНОТО НАОРУЖУВАЊЕ НА УКРАИНА, БРИТАНСКИ АВИОНИ МОРАА ДА КРУЖАТ ОКОЛУ ГЕРМАНИЈА ЗА ДА ОДНЕСАТ АНТИ ТЕНКОВСКИ РАКЕТИ ЗА УКРАИНСКАТА ВОЈСКА
ХАХА, МАЛИ ЏОКИЦА Е ЉУТ - МИЦКОВСКИ: НЕ МУ СЕ ЈАВИВ НА КОВАЧЕВСКИ ДА МУ ЧЕСТИТАМ ИЗБОР ЗА ПРЕМИЕР, НЕ Е ФЕР, ЈАС ТРЕБАШЕ ДА БИДАМ ПРЕМИЕР!
ХАХА, МАЛИ ЏОКИЦА Е ЉУТ - МИЦКОВСКИ: НЕ МУ СЕ ЈАВИВ НА КОВАЧЕВСКИ ДА МУ ЧЕСТИТАМ ИЗБОР ЗА ПРЕМИЕР, НЕ Е ФЕР, ЈАС ТРЕБАШЕ ДА БИДАМ ПРЕМИЕР!
(ВИДЕО) МИТКО ЈАНЧЕВ: Помош за семејствата на опожарените куќи во с. Возарци
(ВИДЕО) МИТКО ЈАНЧЕВ: Помош за семејствата на опожарените куќи во с. Возарци
БОЖЕ КОЛКУ Е ЗАБЕГАН: МИЦКОВСКИ И ПОСТАВИ 10 УСЛОВИ НА БУГАРИЈА ЗА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА ДА СТАНЕ ЧЛЕНКА НА ЕУ?!?!
БОЖЕ КОЛКУ Е ЗАБЕГАН: МИЦКОВСКИ И ПОСТАВИ 10 УСЛОВИ НА БУГАРИЈА ЗА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА ДА СТАНЕ ЧЛЕНКА НА ЕУ?!?!
(ВИДЕО) Владата најостро ги демантира тенденциозните невистини за наводно отстапување од протоколот за изведување химни
(ВИДЕО) Владата најостро ги демантира тенденциозните невистини за наводно отстапување од протоколот за изведување химни

БРАВО – Филипче најави дека први до крајот на месецов ќе стигнат 200.000 кинески вакцини кои ќе ги увезе АЛКАЛОИД, Заев барал дозвола од НАТО и од САД

Не се знае кога точно, но кинеските вакцини ќе бидат први што ќе пристигнат во земјава, изјави министерот за здравство Венко Филипче додавајќи дека очекува тоа да се случи до крајот на месецов.

– Ние сме во завршната фаза од преговорите и практично во месец февруари, првата количина на вакцини која ќе пристигне во нашата земја, ќе бидат кинеските вакцини. Не би шпекулирал со точниот датум, меѓутоа за многу кратко време ќе го знаеме и тоа и потоа ќе го објавиме – изјави Филипче.

Тој додаде дека станува збор за 200.000 вакцини и дека се очекува да пристигнат до крајот на месецот. Потенцираше, дека не се започнати преговори за набавка на руската вакцина.

Премиерот Зоран Заев, пак, рече дека земјава разговарала со НАТО и со Вашингтон и заедно утврдиле дека набавката на вакцините од Кина не е геополитичко прашање, туку суверено право на секоја држава.

– Правиме обиди да набавиме вакцини од секаде каде што ни се достапни. Оваа недела ќе се заокружи постапката за негде од 10 до 15 февруари да добиеме и кинески вакцини. Во самата постапка ќе ја следиме компетативноста, за да добиеме поповолни услови, а обезбедивме и домашен партнер за спроведување на постапката, тоа е компанијата „Алкалоид“ – рече Заев одговарајќи на новинарско прашање на промоција на проекти за домување на Ромите.

loading...

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants

english anime AniWatch JUJUTSU KAISEN

english dubbed anime AniWatch Dragon Ball Z (Dub)

AniWatch WONDER EGG PRIORITY Episode 5

AniWatch My Hero Academia (Dub) Episode 9