(ВИДЕО) Заев во Европскиот Парламент на средбата со Сасоли: Во Брисел сме за да порачаме дека итно треба да се одблокира европскиот пат, но преговори за македонскиот идентитет не се опција
(ВИДЕО) Заев во Европскиот Парламент на средбата со Сасоли: Во Брисел сме за да порачаме дека итно треба да се одблокира европскиот пат, но преговори за македонскиот идентитет не се опција
ГАК: Починатата пациентка не беше родилка, злонамерни се шпекулациите за причините за смртта
ГАК: Починатата пациентка не беше родилка, злонамерни се шпекулациите за причините за смртта
БРАЌАТА ШВЕЃАНИ СЕ БОРАТ ЗА НАС: Шведска бара итен почеток на ЕУ преговорите со С. Македонија
БРАЌАТА ШВЕЃАНИ СЕ БОРАТ ЗА НАС: Шведска бара итен почеток на ЕУ преговорите со С. Македонија
СПАСОВСКИ: Одделот за специјални полициски операции добива нова униформа.
СПАСОВСКИ: Одделот за специјални полициски операции добива нова униформа.
ВИДЕО: Пендаровски домаќин на претседателката на Грузија, Саломе Зурабишвили која носеше маска со знамето на Северна Македонија
ВИДЕО: Пендаровски домаќин на претседателката на Грузија, Саломе Зурабишвили која носеше маска со знамето на Северна Македонија
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЧЕЛО - СОЦИЈАЛДЕМОКРАТИТЕ ВО ПРИЛЕП СЕ КРЕНАА НА НОЗЕ ВО ЕКОЛОШКА АКЦИЈА ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ГРАДОТ
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЧЕЛО - СОЦИЈАЛДЕМОКРАТИТЕ ВО ПРИЛЕП СЕ КРЕНАА НА НОЗЕ ВО ЕКОЛОШКА АКЦИЈА ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ГРАДОТ
Вице премиерот Груби се вакцинираше и апелира до граѓаните да се регистрираат на vakcinacija.mk
Вице премиерот Груби се вакцинираше и апелира до граѓаните да се регистрираат на vakcinacija.mk
КОЖУВЧАНКА ДОО со донација од 100.000 шишиња вода Изворска и 22.000 лименки безалкохолен пијалок Sinetta за потребите на пунктовите за вакцинација ширум земјава
КОЖУВЧАНКА ДОО со донација од 100.000 шишиња вода Изворска и 22.000 лименки безалкохолен пијалок Sinetta за потребите на пунктовите за вакцинација ширум земјава

БРАВО – ФИЛИПЧЕ: Се крати времето на чекање за зрачна терапија, наскоро отвораме оддел за зрачна терапија во ГОБ „8 Септември“

Во овој оддел ќе работи лекар специјалист, физичар и техничар, а третманот за пациентите ќе биде координиран со Клиниката за онкологија. Продолжуваме со практиката, установата да им ја доставува таблетарната терапија на пациентите дома, како што беше пракса во време на ковид кризата.

По повод одбележувањето на 4 февруари – Светскиoт ден за борба против ракот ја посетив Клиниката и остарив средба со медицинскиот директор Никола Васев и организацискиот директор Нехат Нухи, претседателката на „Борка“ Биба Додева и Наташа Маслеша од Здружението за борба против ракот и леукемијата кај децата „Пеперутка“.

Пред 3 години овозможивме пристап до нови 30 биолошки и имунолошки терапии за пациентите со малигни заболувања. Набавуваме иновативни лекови за рак на дојка, на бели дробови, како и други малигни заболувања, со кои се опфаќаат голем број пациенти.

Една од позитивните работи кои од годинава ќе почне да функционира е Националниот регистар на новозаболени од малигни болести чија што процедура е веќе почната на Клиниката за онкологија.

loading...

AnimeHeaven dragon ball super anime heaven: Watch Attack on Titan Final Season Episode 7 (https://animeheaven.pro/m/PPdx/ep-7)

AnimeDao steins gate animedao: One Punch Man (https://animedao.nl/m/6ox) Episode 12