Маричиќ: Новата енергија која беше видлива преку посетата на Петков треба да се прошири со конкретни чекори
Маричиќ: Новата енергија која беше видлива преку посетата на Петков треба да се прошири со конкретни чекори
Бочварски – Сабев: Ги разгледуваме можностите за авиолинија Скопје - Софија и либерализација на товарниот транспорт за трети земји
Бочварски – Сабев: Ги разгледуваме можностите за авиолинија Скопје - Софија и либерализација на товарниот транспорт за трети земји
ПРЕКУ ОВА БУГАРИЈА ИМА ДОНИРАНО СТОТИЦИ МИЛИОНИ ЕВРА НА МАКЕДОНСКИОТ НАРОД ИЗМИНАТИВЕ 30 ГОДИНИ - Бугарија ќе субвенционира двојно повеќе студенти од Македонија
ПРЕКУ ОВА БУГАРИЈА ИМА ДОНИРАНО СТОТИЦИ МИЛИОНИ ЕВРА НА МАКЕДОНСКИОТ НАРОД ИЗМИНАТИВЕ 30 ГОДИНИ - Бугарија ќе субвенционира двојно повеќе студенти од Македонија
ДОМ од Ѓорче Петров бара Владата да помогне да се среди просторот околу поранешната фабрика Купрум
ДОМ од Ѓорче Петров бара Владата да помогне да се среди просторот околу поранешната фабрика Купрум
ОВИЕ ЌЕ ЛЕТААТ И НАД НАШАТА ЗЕМЈА: Шест француски воени авиони Рафал пристигнаа во Грција, дел од зделката вредна 2,5 милијарди евра за кои Франција треба да и даде на Грција 6 нови и 12 користени воени авиони плус муниција и одржување
ОВИЕ ЌЕ ЛЕТААТ И НАД НАШАТА ЗЕМЈА: Шест француски воени авиони Рафал пристигнаа во Грција, дел од зделката вредна 2,5 милијарди евра за кои Франција треба да и даде на Грција 6 нови и 12 користени воени авиони плус муниција и одржување
(ВИДЕО) ВО СРБИЈА СНИМЕНА СЕРИЈА ЗА СЈО И ОРЦЕ КАМЧЕВ - СЕ ВИКА ТАЈКУН, ВО ГЛАВНАТА УЛОГА АКТЕРСКАТА ЛЕГЕНДА ДРАГАН БЈЕЛОГРЛИЌ
(ВИДЕО) ВО СРБИЈА СНИМЕНА СЕРИЈА ЗА СЈО И ОРЦЕ КАМЧЕВ - СЕ ВИКА ТАЈКУН, ВО ГЛАВНАТА УЛОГА АКТЕРСКАТА ЛЕГЕНДА ДРАГАН БЈЕЛОГРЛИЌ
МИЦКОВСКИ БЕЗ ГРАМ ОСЕТ, ГО ЗЛОУПОТРЕБИ ПРАЗНИКОТ ВОДИЦИ ДА ЈА ЗАМАРА ЈАВНОСТА ЗА ПОЛИТИКА И НЕГОВАТА ОПСЕДНАТОСТ ЗА ВЛАСТ И МОЌ!
МИЦКОВСКИ БЕЗ ГРАМ ОСЕТ, ГО ЗЛОУПОТРЕБИ ПРАЗНИКОТ ВОДИЦИ ДА ЈА ЗАМАРА ЈАВНОСТА ЗА ПОЛИТИКА И НЕГОВАТА ОПСЕДНАТОСТ ЗА ВЛАСТ И МОЌ!
Спасовски апелира: Граѓаните уште сега да ги сменат своите патни исправи, ако треба, за да се избегнат летните гужви
Спасовски апелира: Граѓаните уште сега да ги сменат своите патни исправи, ако треба, за да се избегнат летните гужви

БРАВО ГАЗИ БАБА: ВО АКЦИЈАТА СЕ ГРИЖИМЕ ЗА СИРОМАШНИТЕ, ЗА САМО 10 ДЕНА СОБРАНИ НАД 1000 КИЛОГРАМИ ХРАНА, ОБЛЕКА, ПЕЛЕНИ, ШКОЛСКИ ПРИБОР!

Во рамки на #ГазиБабаСеГрижи досега се собрани:
🍲 665 кг храна
👔 40 кг облека
🧼 175 кг хигиенски средства
👶 104 пакети пелени
🧸 детски играчки
🛏 постелнини
🎒 училишен прибор
Во акцијата учествуваат голем број наши сограѓани, а со своја поддршка и донација во вторите 10 дена се приклучија и поголем број на јавни личности, културни работници и бизнисмени. Со своја поддршка и јавен апел за донирање во вторите 10 дена се вклучија и министрите Ljupcho Nikolovski, Radmila Sekerinska и Јагода Шахпаска, претседателката на Советот на Град Скопје, Љубица Јанчева, директорот на Фонд за иновации и технолошки развој, Jovan Despotovski, учениците и наставниците од ООУ „Наум Охридски” од Булачани, Petrus Theunisz од Civica Mobitilas, пејачите Vasil Garvanliev, Daniel Dann и Aleksandra Janeva, како и актерката Izabela Pan и спортистот Мартин Јованов (Ј. М.).
Акцијата “Месец на хуманост-Гази Баба се грижи” трае до 2 ноември. Донирај прехранбени производи, хигиенски средства или облека секој работен ден помеѓу 10 и 17 часот на следните пунктови во Општина Гази Баба:
Дим Маркет во #Железара
Кит-Го маркети во #Автокоманда
KAM MARKET во #Маџари
TINEX #Годел
Партнери во спроведувањето на акцијата се: Ајде Македонија, Вистински Дела На Љубезност Real acts of kindness, Црвен крст – Гази Баба, Копче / Kopche, Ретвитни oброк-Retweet a meal, Лице в лице, Пакомак, Sunilens, Нула Отпад ДОО Скопје и Шепасти Ентузијасти – Pawsome Enthusiasts. Организациите – партнери во оваа акција, постојано се на терен и се грижат секоја донација да стигне онаму каде што е најпотребна.
Приклучи се! Да покажеме заедно дека #ГазиБаба се грижи!

loading...

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

gogoanime pro Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub)

My Hero Academia Season 5

anime websites GoGoAnime JUJUTSU KAISEN (Dub)

gogoanime in JUJUTSU KAISEN (Dub)

animes online That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (Dub)