Заев од Росоман: Гласајте за бројот 12, за Стојан Николов за Општина Росоман да остане прогресивна, обединета, европска и економски развиена
Заев од Росоман: Гласајте за бројот 12, за Стојан Николов за Општина Росоман да остане прогресивна, обединета, европска и економски развиена
БОМБА НА ПЕТРОВСКА: И сопругот на Данела има бугарска лична карта!
БОМБА НА ПЕТРОВСКА: И сопругот на Данела има бугарска лична карта!
(ВИДЕО) СДСМ КУМАНОВО: Гласот за Димитриевски е глас за ВМРО-ДПМНЕ, да се обединиме да гласаме за 12, за Оливер Илиевски
(ВИДЕО) СДСМ КУМАНОВО: Гласот за Димитриевски е глас за ВМРО-ДПМНЕ, да се обединиме да гласаме за 12, за Оливер Илиевски
НИКОЛА ДИМИТРОВ СО ИСКРЕНА И СЕСРДНА ПОДДРШКА ЗА ПЕТРЕ ВО НЕДЕЛА - ЌЕ ГЛАСАМ ЗА НЕГО СО ЧИСТА СОВЕСТ!
НИКОЛА ДИМИТРОВ СО ИСКРЕНА И СЕСРДНА ПОДДРШКА ЗА ПЕТРЕ ВО НЕДЕЛА - ЌЕ ГЛАСАМ ЗА НЕГО СО ЧИСТА СОВЕСТ!
Заев: Да не дозволиме да скршенеме од патот на напредокот, да гласаме за број 12 за победа во Демир Капија, за победа низ целата држава
Заев: Да не дозволиме да скршенеме од патот на напредокот, да гласаме за број 12 за победа во Демир Капија, за победа низ целата држава
ШИЛЕГОВ: ВО МОМЕНТОВ СКОПЈЕ РАБОТИ НА ТРИ НАЈСЛОЖЕНИ ИНФРАСТРУКТУРНИ ПРОЕКТИ ВО СВОЈАТА ИСТОРИЈА
ШИЛЕГОВ: ВО МОМЕНТОВ СКОПЈЕ РАБОТИ НА ТРИ НАЈСЛОЖЕНИ ИНФРАСТРУКТУРНИ ПРОЕКТИ ВО СВОЈАТА ИСТОРИЈА
ШИЛЕГОВ ГИ ПОДДРЖУВА КУЛТУРНИТЕ РАБОТНИЦИ КОИ ВМРО-ДПМНЕ ГИ ДЕГРАДИРАШЕ
ШИЛЕГОВ ГИ ПОДДРЖУВА КУЛТУРНИТЕ РАБОТНИЦИ КОИ ВМРО-ДПМНЕ ГИ ДЕГРАДИРАШЕ
БОМБА НА ЏАФЕРОСКИ: ОБЕЗБЕДИВ 30 милиони странска инвестиција во Општина Долнени
БОМБА НА ЏАФЕРОСКИ: ОБЕЗБЕДИВ 30 милиони странска инвестиција во Општина Долнени

БРАВО ГОЧЕ – Горан Пандев ја поддржа кампањата за вакцинација „За моментите на среќа“

Во рамки на националната кампања за вакцинација на Владата на Република Северна Македонија, се вклучија и бројни јавни личности, кои ја изразија својата поддршка и упатија апел за вакцинација. Еден од нив е македонскиот фудбалски ас, Горан Пандев кој се вклучи во кампањата.

За време на пандемијата, останаа празни и трибините на спортските натпревари. И нашиот најдобар фудбалер Горан Пандев ја поддржа кампањата за вакцинација, кој вели дека ништо не може да го замени чувството на фудбалски натпревар со бодрење на публика. „За полни трибини и нови спортски победи – вакцинирај се“, порача тој.

Целта на кампањата „Вакцинирај се“ е да го информира населението за придобивките од вакцинацијата, да ја подигне свеста за потребата од масовна имунизација, но и да го спречи ширењето на дезинформации. Вакцините се безбедни и ефикасни, спречуваат развивање тешка форма на болеста, хоспитализација и смрт, а вакцинацијата е единствен начин да се стави крај на пандемијата.

loading...

Website https://animetv.cc: Watch Bungou Stray Dogs 2nd Season - Walking Alone (Dub) animetv Episode Full dragon ball super anime tv

Website https://animekisa.in: Watch 3x3 Eyes: Legend of the Divine Demon (Dub) animekisa Episode 3 anime sites

KissAnime Watch english anime Online in HD for FREE

Animepahe Watch anime online, English anime online HD

Vi gravatar: https://vi.gravatar.com/animefreakws

Git qt: https://git.qt.io/gogoanimelol