Османи: Силно ја поддржуваме аспирацијата на Шведска и Финска за членство во НАТО
Османи: Силно ја поддржуваме аспирацијата на Шведска и Финска за членство во НАТО
Маричиќ: Преку ИПА проекти за управување со органски отпад ги реализираме целите на Залениот договор
Маричиќ: Преку ИПА проекти за управување со органски отпад ги реализираме целите на Залениот договор
КАСАМИ МУ ДАДЕ КОРПА НА МИЦКОВСКИ: СЕГА НЕ Е ВРЕМЕ ЗА ИЗБОРИ!
КАСАМИ МУ ДАДЕ КОРПА НА МИЦКОВСКИ: СЕГА НЕ Е ВРЕМЕ ЗА ИЗБОРИ!
(Фото) Езерцата во Градски парк неисчистени со месеци, Арсовска ги претвори во извор на зараза
(Фото) Езерцата во Градски парк неисчистени со месеци, Арсовска ги претвори во извор на зараза
СДСМ инвестира во здравството, после 50 години нов оддел и апарат за магнетна резонанца во Прилеп
СДСМ инвестира во здравството, после 50 години нов оддел и апарат за магнетна резонанца во Прилеп
ВМРО ДПМНЕ СЕ ФАЛИ ДЕКА ВОДАТ НА АНКЕТИ, СДСМ ВЕЛИ ДЕКА ТОА СЕ НАРАЧАНИ АНКЕТИ СО ВЕШТАЧКИ БРОЈКИ
ВМРО ДПМНЕ СЕ ФАЛИ ДЕКА ВОДАТ НА АНКЕТИ, СДСМ ВЕЛИ ДЕКА ТОА СЕ НАРАЧАНИ АНКЕТИ СО ВЕШТАЧКИ БРОЈКИ
Претрес во Куманово и Кичево, пронајдени кокаин, амфетмин и марихуана, приведени дилер и купувач
Претрес во Куманово и Кичево, пронајдени кокаин, амфетмин и марихуана, приведени дилер и купувач
Зеленски: Евровизија ќе се одржи во Мариупол!
Зеленски: Евровизија ќе се одржи во Мариупол!

БРАВО – Град Скопје најавува летна градежна офанзива на улиците и булеварите

Почеток на летната градежна офанзица за изградба и реконструкција на градските улици и булевари, најавува Град Скопје. Во претстојниот период, како што информираат од Град Скопје, предвидено е да почнат градежни работи на 11 локации низ градот, во неколку скопски општини.

Планирана е изградба или проширување на бул.„Митрополит Теодосиј Гологанов“, на потегот од булеварот „Свети Климент Охридски“ до кружниот тек кај Католичка, на должина од 530 метри, бул.„АСНОМ“ од бул.„Гоце Делчев“ до влезот во Ќерамидница, на должина од 300 метри, ул.„Васко Карангелевски“ на потегот од бул.„Јане Сандански“ до бул.„Трета македонска бригада“, на должина од 1.000 метри и на раскрсниците: на ул.„Скупи“ и бул.„8 Септември“, на бул.„8 Септември“ и бул.„Никола Карев“ и на бул.„Никола Карев“ и бул.„Словенија“ (капиталниот проект за изградба на два кружни тека, подвозници и надвозници кај Момин поток).

Градежни работи за реконструкција на постојниот коловоз, пак, ќе се изведуваат на: ул.„Бутелска“, на потегот од ул.„Александар Урдаревски“ до обиколницата, на должина од 850 метри, бул.„Борис Трајковски“, на потегот од Пинтија до Драчево, на должина од 2.000 метри, ул.„Лука Геров“ на потегот од кружниот тек кај пожарната до ул.„Волковска“, на должина од 1.800 метри, бул.„Киро Глигоров“ од бул.„АСНОМ“ до бул.„Александар Македонски“, на должина од 1.500 метри, ул.„Индира Ганди“, втора фаза до обиколницата, на должина од 800 метри, бул.„Кузман Јосифовски Питу“, на потегот од новата железничка станица до бул.„Кочо Рацин“ и на бул.„Крсте Мисирков“ на потегот од бул.„Кузман Јосифовски Питу“ до бул.„Гоце Делчев“ на должина од 650 метри.

-Градот Скопје продолжува да гради со засилено темпо, со рекордно кратки рокови во сите 10 скопски општини. Скопје продолжува да ја развива својата улична мрежа истовремено со мрежите на велосипедски и пешачки патеки за да обезбедиме одржлива урбана мобилност која подразбира безбеден и ефикасен сообраќај. За потсетување, во текот на есенската градежна офанзива на Град Скопје, пред крајот на 2020 година, беа обновени многубројни сообраќајници во повеќе скопски општини, со посебен акцент на реконструкцијата на источниот влез во градот. Сите градежни акции се завршија во рекордно кратки рокови, од 10 до 30 дена, стои во соопштението.

Оваа градежна офанзива се најавува непосредно пред локалните избори, кои треба да се одржат во октомври.

loading...

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

Naruto (Dub) Episode 219

watch anime free Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

Attack on Titan Season 2

ANIMEFLIX Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

To Your Eternity

tải go88