НУКЛАРНА БОМБА НА МАКТЕЛ: ДАНЕЛА И ГРУЈО СЕ БЛИСКИ И НЕРАЗДЕЛНИ ОД ДЕТСТВО, ЖИВЕЕЛЕ СТАН ДО СТАН ВО ЗГРАДА ВО ЃОРЧЕ!
НУКЛАРНА БОМБА НА МАКТЕЛ: ДАНЕЛА И ГРУЈО СЕ БЛИСКИ И НЕРАЗДЕЛНИ ОД ДЕТСТВО, ЖИВЕЕЛЕ СТАН ДО СТАН ВО ЗГРАДА ВО ЃОРЧЕ!
(ВИДЕО) АЛБАНЕЦ ОД СКОПЈЕ: НИКОГАШ НЕМА ДА ГЛАСАМЕ ЗА ВМРО ДПМНЕ ДА СЕ ВРАТИ НА ВЛАСТ, УШТЕ ГИ ПАМЕТИМЕ ЗЛОСТОРИТЕ ВРЗ НАС АЛБАНЦИТЕ
(ВИДЕО) АЛБАНЕЦ ОД СКОПЈЕ: НИКОГАШ НЕМА ДА ГЛАСАМЕ ЗА ВМРО ДПМНЕ ДА СЕ ВРАТИ НА ВЛАСТ, УШТЕ ГИ ПАМЕТИМЕ ЗЛОСТОРИТЕ ВРЗ НАС АЛБАНЦИТЕ
ШИЛЕГОВ: Драги скопјанки и скопјани, иднината на Скопје е во вашите раце, бидете внимателни кому му ја доверувате иднината на нашиот сакан град
ШИЛЕГОВ: Драги скопјанки и скопјани, иднината на Скопје е во вашите раце, бидете внимателни кому му ја доверувате иднината на нашиот сакан град
(ВИДЕО) ДАНЕЛА ЖИВА ФАТЕНА КАКО ГИ ЛАЖЕ СКОПЈАНИ - А1он направи проверка на личната карта на име Даниела Арсовска во МВР на Бугарија: Валиден документ!
(ВИДЕО) ДАНЕЛА ЖИВА ФАТЕНА КАКО ГИ ЛАЖЕ СКОПЈАНИ - А1он направи проверка на личната карта на име Даниела Арсовска во МВР на Бугарија: Валиден документ!
ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ: Ранувањето и смртта на Александар Серафимов за мене се еден од најтажните и најболни настани од воената 2001
ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ: Ранувањето и смртта на Александар Серафимов за мене се еден од најтажните и најболни настани од воената 2001
ОБЕДИНУВАЊЕТО СЕ ОКРУПНУВА – БЕСА СО ПОДДРШКА ЗА ШИЛЕГОВ!
ОБЕДИНУВАЊЕТО СЕ ОКРУПНУВА – БЕСА СО ПОДДРШКА ЗА ШИЛЕГОВ!
ЧЛЕНОВИТЕ НА СДСМ ВО ШОК: НА ОВИЕ ИЗБОРИ БРАНКО И НЕГОВИТЕ БЛИСКИ АГИТИРААТ ДА СЕ ГЛАСА ПРОТИВ СДСМ?!?!
ЧЛЕНОВИТЕ НА СДСМ ВО ШОК: НА ОВИЕ ИЗБОРИ БРАНКО И НЕГОВИТЕ БЛИСКИ АГИТИРААТ ДА СЕ ГЛАСА ПРОТИВ СДСМ?!?!
НУКЛЕАРНА БОМБА ЈА ПОТРЕСЕ КАМПАЊАТА ЗА СКОПЈЕ - ОД СДСМ ЈА ОБЈАВИЈА БУГАРСКАТА ЛИЧНА КАРТА НА ДАНЕЛА Документот е издаден на име Даниела Арсовска
НУКЛЕАРНА БОМБА ЈА ПОТРЕСЕ КАМПАЊАТА ЗА СКОПЈЕ - ОД СДСМ ЈА ОБЈАВИЈА БУГАРСКАТА ЛИЧНА КАРТА НА ДАНЕЛА Документот е издаден на име Даниела Арсовска

БРАВО: И оваа година, рудникот САСА исплати новогодишен надоместок за сите свои вработени, а обезбеди и пакетчиња за сите деца од училишна и предучилишна возраст во Македонска Каменица, како и пакети со прехранбени и други производи за социјално ранливите граѓани

Македонска Каменица, 31.12.2020 – И оваа година, рудникот САСА во пресрет на новата година ја продолжува традицијата, обезбедувајќи пригодни подароци за членовите на локалната заедница и за своите вработени.

Како изминатите години, така и оваа година компанијата обезбеди новогодишни пакетчиња за сите деца од градинките и учениците од основното училиште во Македонска Каменица, како и за сите лица со посебни потреби во локалната заедница. Истовремено, пакети со прехранбени и друг вид производи добија и лицата и семејствата од социјално ранливите категории за да можат и тие да го почувствуваат духот на новогодишните празници. Дополнително, пригодни подароци ќе има и за членовите на дежурните тимови на брзата помош, противпожарната единица и полицијата, како и вработените во рудникот, кои на новогодишната ноќ ќе бидат на своите работни места.

Заради заштита на здравјето на луѓето и превенција од ширење на Ковид-19, оваа година не се организираа новогодишни средби и дружења. Дистрибуцијата на новогодишните пакетчиња за децата беше направена во соработка со училиштата и градинките, а пакетите со прехранбени и останати производи, како и подароците за дежурните служби се доставени во соработка со соодветните локални институции.

„Среќни сме што и покрај сите предизвици низ кои заедно поминавме во текот на оваа година ја продолжуваме традицијата на новогодишно дарување со која сакаме сите членови на заедницата да ја почувствуваат радоста и магијата на претстојните празници. Жалиме што околностите не ни дозволуваат оваа Нова Година да се дружиме и заеднички да ги споделиме овие моменти, но сепак остануваме оптимисти дека следните новогодишни празници ќе ги дочекаме заедно, во добро здравје и одлично расположение. Рудникот САСА бил и останува составен дел од оваа задница“, изјави во оваа прилика директорот за одржливост во Рудник САСА, Ивица Талевски.

Исто така, Рудник САСА на сите свои вработени кои покажале голема трудољубивост и посветеност во исполнување на работните задачи во текот на годината, покрај редовната плата, им исплати и новогодишен надоместок, а им додели и пригодни подароци.

loading...

AnimeBee: Naruto: Shippuuden Movie 5 - Blood Prison (Dub) anime episode Full online free at https://animebee.to anime stream

GoGoAnime: The Helpful Fox Senko-san (Dub) anime episode 12 online free at https://gogoanime.be gogoanime dragon ball z

AnimeKisa: Gintama Season 4 anime episode 51 online free at https://animekisa.in dubbed anime

AnimeHeaven Watch english anime Online in HD for FREE

Dashburst: https://dashburst.com/kissanimemx

Bakespace: https://www.bakespace.com/members/profile/animefreakws/1243711/