НУКЛЕАРНА БОМБА НА ГЕОРГИЕВСКИ: ГРУЕВСКИ КАКО ПРЕМИЕР ВО ЕДНА ПРИЛИКА НА БУГАРСКИОТ АМБАСАДОР МУ ИЗЈАВИЛ ДЕКА ДЕКЛАРАЦИЈАТА Е ОБИЧЕН ЛИСТ ХАРТИЈА КОЈ НИШТО НЕ ЈА ОБВРЗУВА МАКЕДОНИЈА, И ЗАТОА БУГАРИТЕ РЕШИЈА ДА ОДАТ СО НОВА СТРАТЕГИЈА КОН НАС СО ДОГОВОРИ И АНЕКСИ!
НУКЛЕАРНА БОМБА НА ГЕОРГИЕВСКИ: ГРУЕВСКИ КАКО ПРЕМИЕР ВО ЕДНА ПРИЛИКА НА БУГАРСКИОТ АМБАСАДОР МУ ИЗЈАВИЛ ДЕКА ДЕКЛАРАЦИЈАТА Е ОБИЧЕН ЛИСТ ХАРТИЈА КОЈ НИШТО НЕ ЈА ОБВРЗУВА МАКЕДОНИЈА, И ЗАТОА БУГАРИТЕ РЕШИЈА ДА ОДАТ СО НОВА СТРАТЕГИЈА КОН НАС СО ДОГОВОРИ И АНЕКСИ!
(ВИДЕО) НЕ ЧИТАМЕ ШТО ПОТПИШУВАМЕ ПОСЛЕ ЦАЦКО НИ Е КРИВ, ДОСЕГА ОД ШТО ГИ ОДБРАНИВМЕ МАКЕДОНЦИТЕ НА БАЛКАНОТ ИСПАДНА БАТО БАТО НЕМОЈ ВЕЌЕ ДА МЕ БРАНИШ! ШОУ НА ЉУБЧО ГЕОРГИЕВСКИ НА МАКФАКС, ПОЛА ЧАС ЧИСТА ПОЛИТИЧКА ГЕНИЈАЛНОСТ
(ВИДЕО) НЕ ЧИТАМЕ ШТО ПОТПИШУВАМЕ ПОСЛЕ ЦАЦКО НИ Е КРИВ, ДОСЕГА ОД ШТО ГИ ОДБРАНИВМЕ МАКЕДОНЦИТЕ НА БАЛКАНОТ ИСПАДНА БАТО БАТО НЕМОЈ ВЕЌЕ ДА МЕ БРАНИШ! ШОУ НА ЉУБЧО ГЕОРГИЕВСКИ НА МАКФАКС, ПОЛА ЧАС ЧИСТА ПОЛИТИЧКА ГЕНИЈАЛНОСТ
Николовски бара поддршка од медиумите во борбата против корупцијата
Николовски бара поддршка од медиумите во борбата против корупцијата
(ВИДЕО) Георгиевски: Србите биле три пати пожестоки, па не ги нарекуваме окупатори, зошто да не им простиме и на Бугарите
(ВИДЕО) Георгиевски: Србите биле три пати пожестоки, па не ги нарекуваме окупатори, зошто да не им простиме и на Бугарите
Бучковски оптимист: Верувам дека до крајот на оваа година ќе го решиме проблемот со Бугарија
Бучковски оптимист: Верувам дека до крајот на оваа година ќе го решиме проблемот со Бугарија
ЗДРУЖЕНИЕТО МАКЕДОНСКО БУГАРСКО ПРИЈАТЕЛСТВО ГО ЧЕСТИТА ДРЖАВНИОТ ПРАЗНИК НА БУГАРИЈА 3-ТИ МАРТ, ДЕН НА ОСЛОБОДУВАЊЕТО, И ЈА КОРИСТИ ПРИЛИКАТА ДА КОМЕНТИРА НЕКОЛКУ АКТУЕЛНИ НАСТАНИ
ЗДРУЖЕНИЕТО МАКЕДОНСКО БУГАРСКО ПРИЈАТЕЛСТВО ГО ЧЕСТИТА ДРЖАВНИОТ ПРАЗНИК НА БУГАРИЈА 3-ТИ МАРТ, ДЕН НА ОСЛОБОДУВАЊЕТО, И ЈА КОРИСТИ ПРИЛИКАТА ДА КОМЕНТИРА НЕКОЛКУ АКТУЕЛНИ НАСТАНИ
УШТЕ ЕДНА ЛАЖНА ПАНИКА НА ВМРО ДПМНЕ СЕ РАСПУКА КАКО МЕУР ОД САПУНИЦА - Симовски: Пристапот преку VPN апликација се регистрира и се чува како доказ за упаѓање во системот
УШТЕ ЕДНА ЛАЖНА ПАНИКА НА ВМРО ДПМНЕ СЕ РАСПУКА КАКО МЕУР ОД САПУНИЦА - Симовски: Пристапот преку VPN апликација се регистрира и се чува како доказ за упаѓање во системот
ПРИЈАВИ СЕ НА SINALCO PES Balkan ЛИГАТА И ИГРАJ ЗА ФОНД ОД 5.000 евра!
ПРИЈАВИ СЕ НА SINALCO PES Balkan ЛИГАТА И ИГРАJ ЗА ФОНД ОД 5.000 евра!

БРАВО И ПОКРАЈ КРИЗАТА СЕ ОТОВОРААТ НОВИ РАБОТНИ МЕСТА: 200 вработени за 365 дена: Телеперформанс Скопје стана посакувано работно место за познавачите на германскиот јазик

200 вработени за 365 дена: Телеперформанс Скопје стана посакувано работно место за познавачите на германскиот јазик
Доколку зборувате германски јазик и сте заинтересирани за кариера во најголемата глобална компанија за кориснички услуги со претставништво во Скопје, сега е вистинското време да го направите првиот чекор!

Пред точно една година Телеперформанс Скопје (дел од глобалната германска компанија Teleperformance) го официјализираше своето доаѓање во Македонија со отворање на ултра модерен кол центар во срцето на Скопје.

Ова беше одлична вест, пред се, за сите оние кои добро го владеат германскиот јазик бидејќи на пазарот доаѓа еден сериозен играч кој во своето портфолио ги има најголемите светски брендови, а нуди кариерни можности и стандарди за работа кои се блиску до германските.

Телеперформанс неодамна го отвори својот нов објект лоциран во близина на трговскиот центар Зебра, а во меѓувреме промовираше и нов, брз начин на вработување познат како „Денови на отворени врати“ каде што околу 100 познавачи на германскиот јазик добија работно место и почетен бонус од 200 евра! За која друга компанија во Македонија сте слушнале дека го прави тоа?

Вработувањето во Телеперформанс е лесно како да изброите до три

Единствениот услов кој треба да го исполнувате е добро да го познавате германскиот јазик (минимум Б2 ниво). За техничките работи и сите други активности поврзани со работата ќе ве обучи компанијата преку соодветна обука за која добивате цела плата. Немате искуство? Не е никаков проблем бидејќи до вас ќе стојат вашите ментори. Звучи супер, зарем не?

Како да станам дел од Телеперформанс Скопје?
Доколку сакате да работите во компанија каде што ќе бидете инспирирани да учите, да подучувате и да растете, да бидете дел од компанија која е број еден во својата индустрија, да уживате додека сте на работа со кул колеги и да заработувате натпросечна плата и бонуси кои никој друг нема да ви ги понуди, погледнете ги отворените позиции во Телеперформанс и аплицирајте:

Customer Service Agents (German & English)

Facility Manager

HR Administrator

Backoffice Officer

loading...

By the Grace of the Gods Episode 12 at website https://kissanimeonline.com kiss anime monster

Re:ZERO -Starting Life in Another World- Season 2 Episode 13 at ANIMEFLIX animeflix my hero academia