Интервју со Рафајловски: Одлуката на РКЕ за цената на струјата нема да предизвика голем удар врз потрошувачите и ќе ја задржи социјалната стабилност
Интервју со Рафајловски: Одлуката на РКЕ за цената на струјата нема да предизвика голем удар врз потрошувачите и ќе ја задржи социјалната стабилност
АД ЕСМ ПОНУДИ ЦЕНА ОД 48Е/МWh, ЦЕНИТЕ НА БЕРЗИТЕ ДОСТИГНУВААТ ДО 360Е/MWh
АД ЕСМ ПОНУДИ ЦЕНА ОД 48Е/МWh, ЦЕНИТЕ НА БЕРЗИТЕ ДОСТИГНУВААТ ДО 360Е/MWh
(АУДИО) Нефи Усеини пцуе новинарка која го прашува за „спорни“ тендери, ЗНМ го осуди испадот
(АУДИО) Нефи Усеини пцуе новинарка која го прашува за „спорни“ тендери, ЗНМ го осуди испадот
Заменик министер Алиу: Мирното решавање на конфликтите е предуслов за развој на здрава средина
Заменик министер Алиу: Мирното решавање на конфликтите е предуслов за развој на здрава средина
ПРИ СУДАР НА ВОЗ СО КАМИОН ВО МИСУРИ, САД, ЗАГИНАА ТРОЈЦА А РАНЕТИ СЕ 50 ПАТНИЦИ
ПРИ СУДАР НА ВОЗ СО КАМИОН ВО МИСУРИ, САД, ЗАГИНАА ТРОЈЦА А РАНЕТИ СЕ 50 ПАТНИЦИ
(ВИДЕО) Посета на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и деканот на Факултетот за безбедност, Никола Дујовски на кампот за обука во Лазарополе
(ВИДЕО) Посета на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и деканот на Факултетот за безбедност, Никола Дујовски на кампот за обука во Лазарополе
Почна обележувањето со ладна пластика на пешачките премини на сообраќајниците во Автокоманда
Почна обележувањето со ладна пластика на пешачките премини на сообраќајниците во Автокоманда
Претседателот на Собранието Талат Џафери, оствари средба со европратениците, членови на Мешовитиот парламентарен комитет – Република Северна Македонија и ЕУ
Претседателот на Собранието Талат Џафери, оствари средба со европратениците, членови на Мешовитиот парламентарен комитет – Република Северна Македонија и ЕУ

БРАВО, И ВО ЗЕМЈАВА ТРЕБА ДА СЕ ЛЕГАЛИЗИРА ГЕЈ БРАК, СЕКОЈ НЕКА СИ ЈА НАЈДЕ СВОЈАТА СРЕЌА – Гарванлиев за ,,Фокус”: Се верив со мојот партнер, живеам во бајка!

Музичарот Васил Гарванлиев, кој периодов престојува во Чикаго, Америка, каде работи на својот албум на англиски јазик, се вери со својот партнер.

Не крие дека е премногу среќен, дури и изненаден од запросувањето со прстен, и за ,,Фокус” открива дека живее како во бајка.

-Секогаш верував во љубовта, во нејзината моќ да победи во секоја една ситуација. Трпелива личност сум, тоа што е мое, си дојде. Се верив со мојот партнер, чувствата ми се помешани. Среќа, неверување, но истовремено и мир во душата – раскажува струмичанецот, кој беше наш евровизиски претставник минатата година.

Вели дека се уште е премногу возбуден од убавите настани на приватно поле, но со тек на време ќе открие повеќе детали околу тоа кој е мистериозниот свршеник, дали е по потекло од Македонија или странство, дали исто и тој е дел од музичкиот свет.

-Се во свое време, моментално работам на мојот албум на англиски јазик, ќе дојде ред да раскажам и за приватниот живот. Среќен сум, го најдов својот мир – ни изјави Гарванлиев.

Тој е еден од ретките во земјава кој јавно проговори за својата сексуална определба уште пред една година. Неговата искрена исповед наиде на поддршка од дел од јавноста, но и на осуда и голема хомофобија од одредени групи на граѓани. Уште тогаш порача дека е свесен за предрасудите, но љубовта секогаш му била водилка во животот.

loading...

Game bài thiên đường - Tải Go88 Club nhận code 200k lô đề go88 go88 đăng nhập

sunwin nạp tối thiểu bao nhiêu sunwin ân sunwin không vào được