МВР Е СТРАВ И ТРЕПЕТ ЗА МАФИЈАТА - ОПЕРАТИВНАТА АКЦИЈА “ХИДРА” НА КРИМИНАЛИСТИЧКАТА ПОЛИЦИЈА ЗАТВОРИ НАД 300 КРИМИНАЛЦИ
МВР Е СТРАВ И ТРЕПЕТ ЗА МАФИЈАТА - ОПЕРАТИВНАТА АКЦИЈА “ХИДРА” НА КРИМИНАЛИСТИЧКАТА ПОЛИЦИЈА ЗАТВОРИ НАД 300 КРИМИНАЛЦИ
(ВИДЕО) ПРАШАЊЕ ДО ЦРВЕНКОВСКИ: СИ ИЛИ НЕ СИ СДСМ?!
(ВИДЕО) ПРАШАЊЕ ДО ЦРВЕНКОВСКИ: СИ ИЛИ НЕ СИ СДСМ?!
Потврден притворот за Хашим Тачи- му се заканува доживотен затвор
Потврден притворот за Хашим Тачи- му се заканува доживотен затвор
Сопругата на претседателот, Елизабета Ѓоргиевска учествуваше во активност на проектот „Волонтираме за солидарно општество“
Сопругата на претседателот, Елизабета Ѓоргиевска учествуваше во активност на проектот „Волонтираме за солидарно општество“
Милевски: Преку проектот за прекугранична соработка со Грција обезбедивме ново возило за питка вода во Битола, Новаци и Могила
Милевски: Преку проектот за прекугранична соработка со Грција обезбедивме ново возило за питка вода во Битола, Новаци и Могила
БРАВО - Нина Ангеловска по втор пат избрана за “жена амбасадор за е-трговија” на УНКТАД
БРАВО - Нина Ангеловска по втор пат избрана за “жена амбасадор за е-трговија” на УНКТАД
ВЛАДА: Од Институтот за македонски јазик самите понудија нови толкувања за зборовите што предизвикаа реакција во јавноста соодветно на современиот лингвистички и општествен контекст
ВЛАДА: Од Институтот за македонски јазик самите понудија нови толкувања за зборовите што предизвикаа реакција во јавноста соодветно на современиот лингвистички и општествен контекст
(ВИДЕО) БРАВО - Традиционалната литија во Струга ќе се одвива под посебен протокол
(ВИДЕО) БРАВО - Традиционалната литија во Струга ќе се одвива под посебен протокол

БРАВО: Кривични пријави за сопственик на скопска фирма кој создал депонии исфрлајќи со камиони голема количина отпад

Полицијата поднесе кривична пријава против приватна фирма од Скопје и нејзиниот сопственик поради загрозување на животната средина и природата со отпад.

Со две товарни возила „мерцедес“ во сопственост на фирмата, во атарот на селото Орман, била исфрлена голема количина градежен шут и друг вид отпад.

Од МВР информираат дека фирмата е во сопственост на Н. Р. (49) од Скопје, а настанот се случил минатата година. Со тоа, како што велат од МВР, сопственикот и фирмата довеле до создавање депонии спротивно на прописите за заштита на животната средина.

loading...

4Anime sword art online 4anime: Boruto: Naruto Next Generations Episode 194

AnimeTV dragon ball super anime tv: Hige wo Soru. Soshite Joshikousei wo Hirou. (https://animetv.cc/m/ZpeJ) Episode 2