МОСКВА ВОЗВРАТИ НА САНКЦИИТЕ Путин го потпиша ембаргото за увоз на храна од САД и ЕУ
МОСКВА ВОЗВРАТИ НА САНКЦИИТЕ Путин го потпиша ембаргото за увоз на храна од САД и ЕУ
Технолошкиот факултет се вклучува во истрагата за опожарената болница во Тетово
Технолошкиот факултет се вклучува во истрагата за опожарената болница во Тетово
Како може цел објект да изгори за неколку минути? – се подготвуваат два извештаи за трагедијата во Тетово
Како може цел објект да изгори за неколку минути? – се подготвуваат два извештаи за трагедијата во Тетово
Радев на средбата со Вархеји истакнал дека декларациите и ветувањата во дијалогот со Република Северна Македонија повеќе не функционираат и Бугарија очекува јасни правно обврзувачки одлуки што ќе доведат до одржливи и неповратни резултати
Радев на средбата со Вархеји истакнал дека декларациите и ветувањата во дијалогот со Република Северна Македонија повеќе не функционираат и Бугарија очекува јасни правно обврзувачки одлуки што ќе доведат до одржливи и неповратни резултати
Бугарски Блиц: САД ја малтретира Бугарија поради Македонија!
Бугарски Блиц: САД ја малтретира Бугарија поради Македонија!
Османи: Двајца дипломати не го поминаа ветингот, работниот однос ќе им биде прекинат
Османи: Двајца дипломати не го поминаа ветингот, работниот однос ќе им биде прекинат
Заев: Соработката на Владата со Црвениот крст ја креваме на следно ниво, преку Стоковите резерви се обезбедува хуманитарна помош која во секое време ќе биде достапна за граѓаните
Заев: Соработката на Владата со Црвениот крст ја креваме на следно ниво, преку Стоковите резерви се обезбедува хуманитарна помош која во секое време ќе биде достапна за граѓаните
(ВИДЕО) ЗАЕВ: Граѓаните ќе изберат каква иднина сакаат за својата општина и својата татковина
(ВИДЕО) ЗАЕВ: Граѓаните ќе изберат каква иднина сакаат за својата општина и својата татковина

БРАВО: Кривични пријави за сопственик на скопска фирма кој создал депонии исфрлајќи со камиони голема количина отпад

Полицијата поднесе кривична пријава против приватна фирма од Скопје и нејзиниот сопственик поради загрозување на животната средина и природата со отпад.

Со две товарни возила „мерцедес“ во сопственост на фирмата, во атарот на селото Орман, била исфрлена голема количина градежен шут и друг вид отпад.

Од МВР информираат дека фирмата е во сопственост на Н. Р. (49) од Скопје, а настанот се случил минатата година. Со тоа, како што велат од МВР, сопственикот и фирмата довеле до создавање депонии спротивно на прописите за заштита на животната средина.

loading...

Watch Kishin Taisen Gigantic Formula Episode 26

AnimeTV: Project Blue Earth SOS (Dub) anime episode 6 online free at https://animetv.cc popular anime tv shows

4Anime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Website https://animedao.nl: Watch To Heart Omake animedao Episode 6 kissanime animedao

Sandiegoreader: https://www.sandiegoreader.com/users/animefreakws/

Cakeresume: https://www.cakeresume.com/me/gogoanimebe