Османи: Силно ја поддржуваме аспирацијата на Шведска и Финска за членство во НАТО
Османи: Силно ја поддржуваме аспирацијата на Шведска и Финска за членство во НАТО
Маричиќ: Преку ИПА проекти за управување со органски отпад ги реализираме целите на Залениот договор
Маричиќ: Преку ИПА проекти за управување со органски отпад ги реализираме целите на Залениот договор
КАСАМИ МУ ДАДЕ КОРПА НА МИЦКОВСКИ: СЕГА НЕ Е ВРЕМЕ ЗА ИЗБОРИ!
КАСАМИ МУ ДАДЕ КОРПА НА МИЦКОВСКИ: СЕГА НЕ Е ВРЕМЕ ЗА ИЗБОРИ!
(Фото) Езерцата во Градски парк неисчистени со месеци, Арсовска ги претвори во извор на зараза
(Фото) Езерцата во Градски парк неисчистени со месеци, Арсовска ги претвори во извор на зараза
СДСМ инвестира во здравството, после 50 години нов оддел и апарат за магнетна резонанца во Прилеп
СДСМ инвестира во здравството, после 50 години нов оддел и апарат за магнетна резонанца во Прилеп
ВМРО ДПМНЕ СЕ ФАЛИ ДЕКА ВОДАТ НА АНКЕТИ, СДСМ ВЕЛИ ДЕКА ТОА СЕ НАРАЧАНИ АНКЕТИ СО ВЕШТАЧКИ БРОЈКИ
ВМРО ДПМНЕ СЕ ФАЛИ ДЕКА ВОДАТ НА АНКЕТИ, СДСМ ВЕЛИ ДЕКА ТОА СЕ НАРАЧАНИ АНКЕТИ СО ВЕШТАЧКИ БРОЈКИ
Претрес во Куманово и Кичево, пронајдени кокаин, амфетмин и марихуана, приведени дилер и купувач
Претрес во Куманово и Кичево, пронајдени кокаин, амфетмин и марихуана, приведени дилер и купувач
Зеленски: Евровизија ќе се одржи во Мариупол!
Зеленски: Евровизија ќе се одржи во Мариупол!

БРАВО – КУМАНОВО Е СПОРТСКИ ГРАД!

➡ Се реконструира кровната конструкција на Спортската сала во Куманово, следува проектот за внатрешно уредување и реновирање на спортската сала, трибините и паркетот.
➡ Се реконструира спортскиот комплекс Соколана – Во првата фаза од проектот е реконструирано спортското игралиште, следува проект за реконструкција на останатиот дел од комплексот.
➡ Се гради модерен културен и спортско-рекреативен комплекс на локалитет Спомен Костурница со амфитеатар, изградба на три нови спортски терени и трим патеки, поставување на опрема за вежбање и рекреирање.

✅ Изградени се и опремени 3 целосно нови училишни спортски сали со сите потребни реквизити во ООУ Јероним Де Рада, ОСТУ Наце Буѓони и СОУ Перо Наков.
✅ Реконструирани се две мултиспорт игралишта на спортските терени на локалитет “Кошеви” во населбата Гоце Делчев со нова тартан подлога.
✅ Реконструирано е игралиштето на спортските терени во ООУ „Вук Караџиќ“ и „Наим Фрашери” со нова тартан подлога, голови, кошеви и трибини.
✅ Реконструирано е игралиштето во Долно Коњаре со нова тартан подлога, а ќе следи и обнова на трибините со локалната месна заедница.
✅ Реконструирано е игралиштето во СОУ Перо Наков со нова тартан подлога, голови, кошеви и трибини.
✅ Реконструирано е игралиштето во СОУ Гимназија Гоце Делчев со нова тартан подлога, голови, кошеви и трибини.
✅ Реконструирани се двете спортски игралишта во склоп на училиштето ОСТУ Наце Буѓони со нова тартан подлога, комплет голови и кошеви, трибини и заштитна ограда.
✅ Изградено е ново професионално 3х3 кошаркарско игралиште во спортскиот комплекс кај Спортската сала.
✅ Изградено е ново спортско игралиште за кошарка во спортско-рекреативниот комплекс кај Спортската сала.
✅ Уреден е спортско рекреативен еко-центар Бислим. Обезбедени се 15 кајаци, рафтинг чамец, 16 велосипеди, 6 електрични велосипеди, 2 мотори на 4 тркала за спасувачките служби, реквизити за уредување и изградба на 60 стази за спортско качување, комплетна опрема за алпинизам, заштитна и сервис опрема и се друго што е неопходно за непречено користење, функционирање и организирање на спортски тури и натпреварувања за развој на авантуристички туризам во Бислимската клисура.

4 ГОДИНИ КУМАНОВО СЕ МЕНУВА!
Продолжуваме…
#КумановоСеМенува
#КумановоКаквоШтоГоСакаме
#ЗаНашеКуманово
#ЗборотЕЗбор

loading...

sites to watch anime. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Episode 7

anime stream Death Note (Dub)

AniWatch Record of Ragnarok

The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants

watch subbed anime Tokyo Revengers

tải go88