Радев: Очекувам одбрана на бугарскиот интерес!
Радев: Очекувам одбрана на бугарскиот интерес!
Само Македонците разбираат како е да ви биде понижен идентитетот, порача Кулеба
Само Македонците разбираат како е да ви биде понижен идентитетот, порача Кулеба
Почина поранешниот претседател на Албанија, Бујар Нишани
Почина поранешниот претседател на Албанија, Бујар Нишани
Донбас ќе биде украински, порача Зеленски
Донбас ќе биде украински, порача Зеленски
Младите чекаат да појдат на психолог и по два месеца, потребни се бесплатни советувалишта
Младите чекаат да појдат на психолог и по два месеца, потребни се бесплатни советувалишта
Забрчанец: Со Отворен Балкан стануваме пазар од 12 милиони жители
Забрчанец: Со Отворен Балкан стануваме пазар од 12 милиони жители
Петков ќе бара бугарските услови да влезат во преговарачката рамка за Македонија
Петков ќе бара бугарските услови да влезат во преговарачката рамка за Македонија
Ангел Димитров: За РСМ Договорот за пријателство е карта за ЕУ, а не цврста политичка определба
Ангел Димитров: За РСМ Договорот за пријателство е карта за ЕУ, а не цврста политичка определба

БРАВО ЛЕНЧЕ: Договорно производство на зелка, нов проект на Агротим

Одлична вест за почеток на нов проект Договорно производство на зелка. Иницијативата е на земјоделскиот производител Јован Петков од Валандово, кој поттикнат од успешниот проект со Договорното производство на органска пиперка, нѐ контактираше и вчера имавме првична средба на оваа тема.

Се работи за сериозни производители на зелка од Валандово, кои можат да испорачаат и 500 тони од овој земјоделски производ.

„Мое и на Агротим е сега да најдеме преработувачи со кои ќе склучат договор со што тие ќе имаат сигурен пласман, а преработувачите обезбедена домашна суровина за преработка. За таа цел ќе разговарам со Македонската асоција на преработувачи (МАП) и со МЗШВ за поддршка на овој проект со што најдирекно ќе им помогнат на земјоделците за пласманот, а ќе се зголеми и девизниот прилив од извоз на преработената зелка.

Неделава ќе имам повеќе информации кои ќе ги соопштам после разговорите со сите заинтересирани за овој проект, а договараме и трибина за вторник (следна недела) во Валандово, на која ќе има претставници од земјоделците, преработувачи и претставници од МЗШВ, а очекувам поддршка и од локалната власт.

На трибината ќе има информации и за договорното производство на органска пиперка, проект за кој исто така има интерес и од страна на земјоделците од Валандовско.“, рече Ленче Николовска, директорка на Агротим.

loading...

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

english dubbed anime 4Anime The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants (Dub)

To Your Eternity Episode 20

My Hero Academia Season 4 Episode 25

anime websites Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Part 2

Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone