Партија на пензионери: Треба да се прифати новиот француски предлог
Партија на пензионери: Треба да се прифати новиот француски предлог
МАРИЧИЌ ВО ДОЛГО КИЛОМЕТАРСКО ИНТЕРВЈУ ЗА МИА ВО ДЕТАЛИ ГО ОБЈАСНУВА МОДИФИЦИРАНИОТ ФРАНЦУСКИ ПРЕЛОГ: Со модифицираниот француски предлог го добиваме она за што со години се бориме
МАРИЧИЌ ВО ДОЛГО КИЛОМЕТАРСКО ИНТЕРВЈУ ЗА МИА ВО ДЕТАЛИ ГО ОБЈАСНУВА МОДИФИЦИРАНИОТ ФРАНЦУСКИ ПРЕЛОГ: Со модифицираниот француски предлог го добиваме она за што со години се бориме
Спасовски: Вкупниот криминалитет бележи намалување за 8,31 проценти
Спасовски: Вкупниот криминалитет бележи намалување за 8,31 проценти
МЗШВ со поддршка на „Фестивал на биодиверзитет“ – Го јакнеме локалното производство и малите производители
МЗШВ со поддршка на „Фестивал на биодиверзитет“ – Го јакнеме локалното производство и малите производители
БОМБА НА МЕРСЕЛ БИЉАЛИ: ВМРО ја прави третата стратешка грешка!?
БОМБА НА МЕРСЕЛ БИЉАЛИ: ВМРО ја прави третата стратешка грешка!?
Авиони од Русија попладнево ќе ги однесат протераните 70 дипломати од Софија
Авиони од Русија попладнево ќе ги однесат протераните 70 дипломати од Софија
(ВИДЕО) ПОЧНА СЕДНИЦАТА НА СОВЕТОТ ЗА БЕЗБЕДНОСТ, ПРИСУТЕН ЦЕЛИОТ ДРЖАВЕН ВРВ, ЌЕ СЕ РАЗГОВАРА ЗА МОДИФИЦИРАНИОТ ФРАНЦУСКИ ПРЕДЛОГ
(ВИДЕО) ПОЧНА СЕДНИЦАТА НА СОВЕТОТ ЗА БЕЗБЕДНОСТ, ПРИСУТЕН ЦЕЛИОТ ДРЖАВЕН ВРВ, ЌЕ СЕ РАЗГОВАРА ЗА МОДИФИЦИРАНИОТ ФРАНЦУСКИ ПРЕДЛОГ
Пронајдено телото на момчето кое се удави во Беровско Езеро
Пронајдено телото на момчето кое се удави во Беровско Езеро

БРАВО – МАЕСТРАЛЕН ПОТЕГ НА АРТАН ГРУБИ: Вице премиерот се сретна со преставници на српската заедница и ги повика Србите државјани на Северна Македонија да се попишат

Скопје, 25 март – Првиот Вицепремиер и министер за Политички систем и
односи меѓу заедниците, г. Артан Груби денеска продолжи со средби со
претставници на граѓанското општество од српската заедница во Република
Северна Македонија.

Целта на состанокот беше информирање за процесот на Пописот и
влијателните личности да водат кампања во свеста и сензибилизацијата на
оваа заедница да бидат регистрирани како обврска и истовремено да ги
користат правата на заедниците што произлегуваат од Охридскиот договор и
Уставот на Република Северна Македонија, бидејќи на овој начин земјата
ќе има поточен преглед на податоците за населението.

Груби на состанокот истакна дека општеството ќе биде еднакво кога сите
ќе се посветиме на правата на другите и дека министерството што тој го
води ќе остане отворено за соработка со сите заедници.

Соговорниците разговараа за начините и формите на мобилизација за да ги
охрабрат граѓаните да се регистрираат во дијаспора и во земјата.

Со почит,
Сектор за односи со јавност
Кабинет на Првиот Вицепремиер и министер за Политички систем и односи
меѓу заедниците

loading...

app go88 ios mẹo chơi tài xỉu trên go88 play go88 cc

mở khoá tài khoản sunwin game sunwin bị sập sunwin investment