(ВИДЕО) МИТКО ЈАНЧЕВ: Помош за семејствата на опожарените куќи во с. Возарци
(ВИДЕО) МИТКО ЈАНЧЕВ: Помош за семејствата на опожарените куќи во с. Возарци
БОЖЕ КОЛКУ Е ЗАБЕГАН: МИЦКОВСКИ И ПОСТАВИ 10 УСЛОВИ НА БУГАРИЈА ЗА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА ДА СТАНЕ ЧЛЕНКА НА ЕУ?!?!
БОЖЕ КОЛКУ Е ЗАБЕГАН: МИЦКОВСКИ И ПОСТАВИ 10 УСЛОВИ НА БУГАРИЈА ЗА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА ДА СТАНЕ ЧЛЕНКА НА ЕУ?!?!
(ВИДЕО) Владата најостро ги демантира тенденциозните невистини за наводно отстапување од протоколот за изведување химни
(ВИДЕО) Владата најостро ги демантира тенденциозните невистини за наводно отстапување од протоколот за изведување химни
ДАРВИНОВА НАГРАДА ЗА ЌУРКА НА ГОДИНАТА: Чешката пејачка Хана Хорка, противник на вакцинацијата против корона вирус, почина на 57-годишна возраст откако намерно се зарази со вирусот за да добие ковид потврда, соопшти нејзиното семејство
ДАРВИНОВА НАГРАДА ЗА ЌУРКА НА ГОДИНАТА: Чешката пејачка Хана Хорка, противник на вакцинацијата против корона вирус, почина на 57-годишна возраст откако намерно се зарази со вирусот за да добие ковид потврда, соопшти нејзиното семејство
МИЦКОВСКИ СИ ЈА ОТВОРИ ДУШАТА НА ТВ 24: НИЕ КАКО ОПОЗИЦИЈА НЕ САКАМЕ ДА БИДЕМЕ ДЕЛ ОД ПРЕГОВОРИТЕ СО БУГАРИЈА, ТОА СДСМ САМА НЕКА СИ ГО ОДРАБОТИ, НИЕ СМЕ ТУКА САМО ДА КРАДЕМЕ
МИЦКОВСКИ СИ ЈА ОТВОРИ ДУШАТА НА ТВ 24: НИЕ КАКО ОПОЗИЦИЈА НЕ САКАМЕ ДА БИДЕМЕ ДЕЛ ОД ПРЕГОВОРИТЕ СО БУГАРИЈА, ТОА СДСМ САМА НЕКА СИ ГО ОДРАБОТИ, НИЕ СМЕ ТУКА САМО ДА КРАДЕМЕ
(ВИДЕО) ЗАПОЗНАЈТЕ ГО СВОИТЕ СОГРАЃАНИ: Основните податоци зза Албанскиот јазик, од каде потекнува, каде се зборува, како се зборува
(ВИДЕО) ЗАПОЗНАЈТЕ ГО СВОИТЕ СОГРАЃАНИ: Основните податоци зза Албанскиот јазик, од каде потекнува, каде се зборува, како се зборува
Скопје и Софија договорија формирање работни групи од повеќе области – инфраструктура, економија, образование, култура… кои ќе се среќаваат еднаш неделно
Скопје и Софија договорија формирање работни групи од повеќе области – инфраструктура, економија, образование, култура… кои ќе се среќаваат еднаш неделно
Петков: Апсолутно го почитуваме самоопределувањето на граѓаните во С. Македонија и јазикот како што е дефиниран со Уставот
Петков: Апсолутно го почитуваме самоопределувањето на граѓаните во С. Македонија и јазикот како што е дефиниран со Уставот

БРАВО – Microsoft вработува повеќе од 40 инженери во Центарот за развој во Белград и ги повикува македонските програмери да се пријават

Microsoft во својот Центар за развој во Белград, отвори повеќе од 40 работни позиции во областа на софтверско инженерство. Центарот за развој во Белград продолжува да расте, откако минатата година доживеа експанзија со повеќе од 100 нови вработени од Србија, регионот, како и остатокот од светот, со што се оправдува титулата за најпосакуван ИТ работодавач во земјата.

Центарот во Белград е место каде се создаваат производи и иновации, кои се применуваат на глобално ниво.

Кариерата во Белград нуди безброј можности, од работа со врвни експерти и работа на развој на алатки кои ги користат милијарди луѓе, до работа во меѓународна средина и можности за постојано учење и напредување. Тимовите на овој центар за развој на Мајкрософт, кој станува центар за Источна Европа, ги создаваат едни од најнапредните и најраспространетите дигитални услуги.

Без разлика од која земја доаѓаат, сите заинтересирани за работа во тимот на Центарот за развој на Мајкрософт во Белград можат да се пријават на овој линк, а како изгледа процесот на интервју за работа во една од најголемите светски ИТ компании можете да погледнете овде.

Заинтересираните софтверски инженери можат да аплицираат за следите позиции:

Software Engineer

Software Engineering Manager

Senior Software Engineer

Software Engineer 2

Principal Software Engineer

Senior Program Manager

Во Центарот за развој нагласуваат дека разновидноста и инклузивноста се едни од нивните клучни вредности. Тие посочуваат дека еден од најдобрите начини да се развијат квалитетни идеи е да се вклучат луѓе од различни профили, образование, култура, различни перспективи и начини на размислување во тимовите. Соодветно на тоа, MDCS веќе 7 години преку иницијативите “Girls in ICT” и “Women know IT” ги охрабрува девојките да ги започнат своите кариери во ИТ индустријата, а од неодамна работат на меѓународно вработување со што се продолжува проширувањето на нивната мисија, како и локалниот екосистем. Исто така, бенефициите што ги дава оваа компанија се многу конкурентни во регионот, па покрај најдоброто здравствено осигурување, породилно отсуство за мајки и татковци, како и разни општествено корисни активности, се споменуваат и флексибилна работа и прилично голем број денови на можни отсуства, како и ресурси за понатамошно учење и усовршување.

За компанијата

Microsoft Development Center Serbia (MDCS) е основан во 2005 година. Во последните 16 години ја создаваме најмодерната технологија токму овде во Белград. Да се ​​биде дел од амбициозен, разновиден и креативен тим од околу 500 луѓе во Центарот за развој на Мајкрософт во Србија, ќе ви даде можност да ги проширите своите идеи и знаења, работејќи на глобално ниво додека живеете во Белград. Со приклучување на тимот во Србија, ќе можете да развиете некои од врвните и најиновативни производи на Microsoft. Вие ќе бидете врската помеѓу апстрактните концепти и решенија – оној што го разбира корисникот, решава проблеми и развива апликации што прават разлика. Повеќе за нас на: What We Do (microsoft.com)

loading...

english anime. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

Dragon Ball Super (Dub) Episode 126

The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub] Episode 7

animes online ANIMEFLIX DARLING in the FRANXX

Gintama

That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub) Episode 21