МОНТИ ПАЈТОН ТРАГИ КОМЕДИЈА ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ: ГРАДОНАЧАЛНИКОТ СТОЈКОСКИ И ЛИДЕРОТ НА ВМРО ДПМНЕ МИЦКОВСКИ ДРЖЕА ПРЕС ЗА ПРОЕКТ ФИНАНСИРАН ОД ВЛАДАТА КОЈА ЈАПЛУКААТ И РУШАТ 24/7
МОНТИ ПАЈТОН ТРАГИ КОМЕДИЈА ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ: ГРАДОНАЧАЛНИКОТ СТОЈКОСКИ И ЛИДЕРОТ НА ВМРО ДПМНЕ МИЦКОВСКИ ДРЖЕА ПРЕС ЗА ПРОЕКТ ФИНАНСИРАН ОД ВЛАДАТА КОЈА ЈАПЛУКААТ И РУШАТ 24/7
МИЦКОВСКИ: АКО ДОЈДЕМЕ НИЕ НА ВЛАСТ, ВОЈНАТА ВО УКРАИНА ЌЕ ЗАПРЕ И ЌЕ НАЈДЕМЕ ЈАГЛЕН И НАФТА ВО ОВЧЕ ПОЛЕ И НЕМА ДА ИМА ИНФЛАЦИЈА!
МИЦКОВСКИ: АКО ДОЈДЕМЕ НИЕ НА ВЛАСТ, ВОЈНАТА ВО УКРАИНА ЌЕ ЗАПРЕ И ЌЕ НАЈДЕМЕ ЈАГЛЕН И НАФТА ВО ОВЧЕ ПОЛЕ И НЕМА ДА ИМА ИНФЛАЦИЈА!
ЕСКАЛИРА ФРУСТРАЦИЈАТА А СО ТОА И РЕЧНИКОТ НА ВМРО ДПМНЕ: ОТКАКО ГО ПРАТИЈА ЏАФЕРИ ВО БАРДОВЦИ НА ЛЕЧЕЊЕ, ДЕНЕСКА ГО НАРЕКОА ПРЕМИЕРОТ БУДАЛА
ЕСКАЛИРА ФРУСТРАЦИЈАТА А СО ТОА И РЕЧНИКОТ НА ВМРО ДПМНЕ: ОТКАКО ГО ПРАТИЈА ЏАФЕРИ ВО БАРДОВЦИ НА ЛЕЧЕЊЕ, ДЕНЕСКА ГО НАРЕКОА ПРЕМИЕРОТ БУДАЛА
БРАВО СДСМ: Покрај заштедите, ќе скратиме уште 100 милиони евра непродуктивни трошоци од Буџетот
БРАВО СДСМ: Покрај заштедите, ќе скратиме уште 100 милиони евра непродуктивни трошоци од Буџетот
БАЈДЕН ПОВЛЕЧЕ ПОТЕГ КОЈ ГО ПРОМЕНИ ТЕКОТ НА ВОЈНАТА ВО УКРАИНА И МОЖЕ ДА И ДОНЕСЕ ПОБЕДА НА УКРАИНА ПРОТИВ РУСИЈА
БАЈДЕН ПОВЛЕЧЕ ПОТЕГ КОЈ ГО ПРОМЕНИ ТЕКОТ НА ВОЈНАТА ВО УКРАИНА И МОЖЕ ДА И ДОНЕСЕ ПОБЕДА НА УКРАИНА ПРОТИВ РУСИЈА
ПОТОПУВАЊЕТО НА РУСКИОТ БРОД МОСКВА Е ЛОША ВЕСТ ЗА АМЕРИКАНЦИТЕ, ЕВЕ ЗОШТО
ПОТОПУВАЊЕТО НА РУСКИОТ БРОД МОСКВА Е ЛОША ВЕСТ ЗА АМЕРИКАНЦИТЕ, ЕВЕ ЗОШТО
МЗШВ: На 20-ти мај истекува рокот за аплицирање на јавниот повик за поддршка при набавка на трактор
МЗШВ: На 20-ти мај истекува рокот за аплицирање на јавниот повик за поддршка при набавка на трактор
(ВИДЕО) МВР НЕ СЕ ШЕГУВА, РЕШЕНИ СЕ ДА НЕ НАУЧАТ НА ПРАВИЛАТА: ЗА САМО ЕДЕН ДЕН КАЗНЕТИ 600 ВОЗАЧИ ШИРУМ ЗЕМЈАВА ЗА ВОЗЕЊЕ ПОБРЗО ОД ДОЗВОЛЕНОТО !!!
(ВИДЕО) МВР НЕ СЕ ШЕГУВА, РЕШЕНИ СЕ ДА НЕ НАУЧАТ НА ПРАВИЛАТА: ЗА САМО ЕДЕН ДЕН КАЗНЕТИ 600 ВОЗАЧИ ШИРУМ ЗЕМЈАВА ЗА ВОЗЕЊЕ ПОБРЗО ОД ДОЗВОЛЕНОТО !!!

БРАВО МУЦУНСКИ, ЗА ВАКВИ ПОТЕЗИ ЌЕ ТЕ ПОФАЛИМЕ: Ќе биде разрешен директорот на „Лазо Ангеловски“ пријавуван за сексуално вознемирување?

Градоначалникот на општина Аеродром, Тимчо Муцунцски сака да го разреши директорот на основното училиште „Лазо Ангеловски“ во Ново Лисиче кој беше пријавуван за сексуално вознемирување, но сепак конечната одлука за ова ќе ја има Министрството за образование и наука.

Муцунски вчера на својот фејсбук профил соопшти дека нема да го именува проблематичниот директор иако бил предложен од училишниот одбор и побарал негово негово итно разрешување.

-За актуелниот директор во заминување во изминатите години имаше огромен број поплаки, како од родители на ученици, така и од наставниот кадар на училиштето. Состојбите во училиштето беа повод и за сериозна грижа на општата јавност.

За оваа моја одлука го информирав и Министерството за образование и наука и доколку тие не одлучат да ја преиначат мојата одлука, во најбрз рок во училиштето ќе именуваме в.д. Директор од редот на вработените. Во иднина нема да дозволам несоодветни кадри да бидат поставувани на високи позиции, особено кога станува збор за образовни институции, се вели во објавата на Муцунски.

Случајот со директорот на ова училиште подолго време ја тресеше јавноста поради објавата на фотографии со експлицитна содржина и потресни сведоштва за непристојни предлози, закани и омаловажувања од страна на директорот кон неговите вработени.

За неговото однесување алармираа повеќе вработени жени кои биле малтретирани и сексуално вознемирувани.

Коалиција Маргини и Хелсиншкиот комитет за човекови права во 2019 објавија извештај во којшто побараа институциите да го истражат проблематичното однесување на директорот, но и покрај сите укажувања тој се уште го води најголемото училиште во државава.

Златко Марин тогаш пред две години се обрати до просветен инспекторат за смена на директорот но тогашниот просветен инспекторат не најде законски причини за смена на директорот, тој доби подршка и од училишниот одбор кој одличува за смена на директорите на училиштата.

loading...

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven JUJUTSU KAISEN (Dub)

anime stream AnimeHeaven Hunter x Hunter (2011)

anime streaming That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub)

anime website Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)

BANANA FISH Episode 18

tải go88