АД ЕСМ ДОДЕЛИ 6 СТИПЕНДИИ НА СТУДЕНТИ ОД ПРВА ГОДИНА ОД ТЕТОВСКИОТ УНИВЕРЗИТЕТ
АД ЕСМ ДОДЕЛИ 6 СТИПЕНДИИ НА СТУДЕНТИ ОД ПРВА ГОДИНА ОД ТЕТОВСКИОТ УНИВЕРЗИТЕТ
АД ЕСМ додели 5 стипендии на студенти од електротехнички и информациски студии
АД ЕСМ додели 5 стипендии на студенти од електротехнички и информациски студии
Заев очекува отворање на граничниот премин Маркова Нога, обврска од Преспанскиот договор
Заев очекува отворање на граничниот премин Маркова Нога, обврска од Преспанскиот договор
Османи: Одбиен е спорниот дел во францускиот предлог кој се однесува на нас
Османи: Одбиен е спорниот дел во францускиот предлог кој се однесува на нас
Петков објасни што ќе се случи ако Македонија го прифати „францускиот предлог“
Петков објасни што ќе се случи ако Македонија го прифати „францускиот предлог“
ССМ утре ќе го блокира влезот на Скопје
ССМ утре ќе го блокира влезот на Скопје
Бектеши: Цената на струјата што ја понуди ЕСМ не е нереална, туку одговорна одлука
Бектеши: Цената на струјата што ја понуди ЕСМ не е нереална, туку одговорна одлука
Османи: Колку треба да си алчен и да не си ја сакаш државата
Османи: Колку треба да си алчен и да не си ја сакаш државата

БРАВО МВР: Пронајдена дрога при контроли во угостителски објекти во Скопје, приведени седум лица

Во периодот од 21.30 часот на 09.04.2022 до 03.00 часот на 10.04.2022 полициски службеници од Единицата за недозволена трговија со дрога и Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје извршиле контроли во повеќе угостителски објекти и прегледи на повеќе лица и патнички возила. Притоа, кај 7 лица од Скопје биле пронајдени марихуана, кокаин и таблети екстази, кои биле лишени од слобода.

Имено, кај М.Ѓ.(33) и кај Д.Д.(31) била пронајдена марихуана, кај К.Т.(33) и кај Е.И.(24) била пронајдена бела прашкаста материја, кај С.И.(48) била пронајдена „екстази“, кај И.С.(24) кокаин, кај С.С.(25) биле пронајдени бела прашкаста материја и дигитална вага. По извршените проверки било утврдено дека Д.Д. бил баран по потерница од Основен суд Охрид за сторено кривично дело по член 215 од Кривичниот законик. Тој бил предаден во СВР Охрид за понатамошна постапка.

Лицата биле приведени и по целосно документирање на случаите против нив ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Приведен крадец од Куманово, украденото вратено на сопственичката

На 09.04.2022 во 15.00 часот во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода В.П.(48) од Куманово. Тој се сомничи дека на 08.04.2022 од возило „шкода“, сопственост на С.П.(28) од Куманово, одзел платежна картичка и вршел трансакции со неа.

Кај В.П. била пронајдена платежната картичка и пари кои биле вратени на сопственичката. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

loading...

https://go88.gg/

tại sunwin về máy game bài macao sunwin bí quyết chơi tài xỉu sunwin