МВР: Санкционирани 40 возила за јавен превоз на територија на цела држава, 16 со неисправни сопирачки
МВР: Санкционирани 40 возила за јавен превоз на територија на цела држава, 16 со неисправни сопирачки
БРАВО: Тројцата градоначалници, на Општина Кисела Вода, на Град Скопје и на Општина Велес денес им организираа патување и еднодневна прошетка низ Велес на децата со церебрална парализа
БРАВО: Тројцата градоначалници, на Општина Кисела Вода, на Град Скопје и на Општина Велес денес им организираа патување и еднодневна прошетка низ Велес на децата со церебрална парализа
ПОЖАР ВО ОСНОВНО УЧИЛИШТЕ ВО ДРАЧЕВО, СО БРЗА ИНТЕРВЕНЦИЈА НА СКОПСКИТЕ ПОЖАРНИКАРИ ПОЖАРОТ Е ИЗГАСНАТ И ШТЕТАТА Е НЕЗНАЧИТЕЛНА, НЕМА ПОВРЕДЕНИ
ПОЖАР ВО ОСНОВНО УЧИЛИШТЕ ВО ДРАЧЕВО, СО БРЗА ИНТЕРВЕНЦИЈА НА СКОПСКИТЕ ПОЖАРНИКАРИ ПОЖАРОТ Е ИЗГАСНАТ И ШТЕТАТА Е НЕЗНАЧИТЕЛНА, НЕМА ПОВРЕДЕНИ
Градската болница „8 септември“ треба да плати околу 1,5 милиони евра за струја и гас
Градската болница „8 септември“ треба да плати околу 1,5 милиони евра за струја и гас
И ГЕРМАНИЈА СИ ИМА СВОЈ ТРАМП: Германија ја затвори канцеларијата на Шредер поради неговата блискост со Путин
И ГЕРМАНИЈА СИ ИМА СВОЈ ТРАМП: Германија ја затвори канцеларијата на Шредер поради неговата блискост со Путин
НЕЗАВИСЕН СИНДИКАТ НА ПРОФЕСИОНАЛНИ ВОЈНИЦИ НА МАКЕДОНИЈА: Почнуваме со штрајк со шатори пред владата затоа што 2 години владата нема прераспределено професионални војници по наполнети 45 години старост
НЕЗАВИСЕН СИНДИКАТ НА ПРОФЕСИОНАЛНИ ВОЈНИЦИ НА МАКЕДОНИЈА: Почнуваме со штрајк со шатори пред владата затоа што 2 години владата нема прераспределено професионални војници по наполнети 45 години старост
ЈП КОМУНАЛНА ХИГИЕНА: Во пролетната акција во Ѓорче Петров досега се одложени 70 кубни метри кабаст отпад
ЈП КОМУНАЛНА ХИГИЕНА: Во пролетната акција во Ѓорче Петров досега се одложени 70 кубни метри кабаст отпад
Ковачевски - Макрон: Франција е посветена на европската перспектива на Северна Македонија, нема време за губење, секое одложување е штетно за Балканот и Европа
Ковачевски - Макрон: Франција е посветена на европската перспектива на Северна Македонија, нема време за губење, секое одложување е штетно за Балканот и Европа

БРАВО НАЈДОБАР МИНИСТЕР ЗА ПОЛИЦИЈА ДОСЕГА ВО ПОНОВАТА ИСТОРИЈА – Министерот Спасовски лично им подарил ваучер во вредност од 120.000 на децата од ЈУ„25Мај“

Љубовта и сочувството се потреба, а не луксуз. Тоа сите го знаеме, но не баш често го поврзуваме со политичарите. А токму тоа денеска на дело го покажа министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на традиционалната предновогодишна средба со децата од ЈУ„25 Мај“ од Скопје во центарот „Ѓорче Петров“. Покрај новогодишните подароци во вид на новогодишни пакетчиња што беа лично обезбедени од припадниците на специјалните единици и двата инвертер клима уреди кои ги обезбеди Министерството за внатрешни работи, што како податок беше споделено и во официјалното соопштение од МВР, сепак дознаваме дека децата биле воодушевени од уште еден предновогодишен гест на Спасовски.

Имено, како што ни открија нивните учителки, поточно воспитувачки тој лично им подарил ваучер во вредност од 120.000 од продавница за бела техника со кој ќе можат да ги набават најпотребните електрични уреди и апарати за домаќинство што ќе им го олеснат секојдневното живеење на децата од оваа установа. Децата со радост им споделиле на воспитувачките дека се пресреќни што Дедо Мраз бил толку дарежлив кон нив годинава, па затоа на средбата ветиле дека ќе бидат добри ученици за да можат да станат полицајци, па дури и специјалци кога ќе пораснат, но и им ги открија и неколкуте новогодишни желби како најдобро би сакале да го искористат тој ваучер, па едни посакале соковник, други тостер и апарат за палачинки, трети нов телевизор и музички систем за да им биде весела новогодишната ноќ.

Секоја чест за министерот Спасовски и за неговата скромност, која претставува доблест впрочем како и дарежливоста што ја покажа, но факт е и дека споделената добрина раѓа нови добрини. Нека овој хуман гест на Спасовски биде поттик за сите нас следната година да ја направиме поубава, подарежлива и похумана за сите.

loading...

https://animefreak1.com/. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

SK8 the Infinity Episode 11

AnimeFreak My Hero Academia Season 3

free anime One Piece (Dub)

anime freak site The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants

watch anime Demon Slayer: Entertainment District Arc

tải go88