Џозеф: Бугарското малтретирање на Македонија веќе е проблем и на НАТО
Џозеф: Бугарското малтретирање на Македонија веќе е проблем и на НАТО
Ковачевски со поддршка за Парадата на гордоста: Секој има право на почит и достоинство
Ковачевски со поддршка за Парадата на гордоста: Секој има право на почит и достоинство
Глобално обединети можеме да обезбедиме храна за сите е заклучокот од министерската конференција во Берлин „Uniting for Global Food Security“
Глобално обединети можеме да обезбедиме храна за сите е заклучокот од министерската конференција во Берлин „Uniting for Global Food Security“
ДРАМА ВО ПРИЛЕП: Сакал да прегази полицајци со комбе, тие пукале во гумите, граѓаните се извадиле од памет!
ДРАМА ВО ПРИЛЕП: Сакал да прегази полицајци со комбе, тие пукале во гумите, граѓаните се извадиле од памет!
Тренчевска: Преку кампањата „Подај рака и промени живот – стани згрижувач!“, ја подигаме свеста на значењето на згрижувачките семејства
Тренчевска: Преку кампањата „Подај рака и промени живот – стани згрижувач!“, ја подигаме свеста на значењето на згрижувачките семејства
Медиумски реформи – три чекори напред, два чекора назад
Медиумски реформи – три чекори напред, два чекора назад
Едвард Џозеф: Софија може да ги поткопа темелите на македонската држава
Едвард Џозеф: Софија може да ги поткопа темелите на македонската држава
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија

БРАВО – НАШИ ПОЛИЦАЈЦИ ЌЕ СЕ ГРИЖАТ ЗА БЕЗБЕДНОСТА НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО ВО БУКУРЕШТ

Тим на македонската полиција ќе се грижи за безбедноста на Европското фудбалско првенство

По повод Европското првенство во фудбал ЕУРО 2020, на кое за прв пат ќе учествува и македонската фудбалска репрезентација, Министерството за внатрешни работи на Република Северна Македонија во соработка со романската полиција и надлежните служби на УЕФА, испрати свој тим од 5 полициски службеници кои во периодот од 11.06 до 18.06 2021 година ќе бидат присутни во Букурешт, Романија.

Задачата на нашите полициски службеници е заедно со полициските тимови на Романија, Австрија и Украина да создадат безбедносни услови овој значаен спортски настан да помине согласно највисоките безбедносни стандарди, истовремено и да им излезат во пресрет на нашите граѓани кои ќе бидат присутни во Букурешт за време на настанот…

——————————
Тimi i policisë së Maqedonisë do të kujdeset për sigurinë e Kampionatit Evropian në futboll
Me rastin e Kampionatit Evropian në futboll EURO 2020, në të cilin për herë të parë merr pjesë edhe reprezentacioni i Maqedonisë së Veriut, Ministria e Punëve të Brendshme në bashkëpunim me policinë e Rumanisë dhe me shërbimet kompetente të UEFA-së, dërgoi timin e saj prej pesë nëpunësve policorë të cilët në periudhën nga data 11.06. deri më 18.06.2021 do të jenë pranishëm në Bukuresht-Rumani.
Detyra e nëpunësve tanë policorë është së bashku me timet e Rumanisë, Austrisë dhe Ukrainës të krijojnë kushte të sigurisë ky event i rëndësishëm sportiv të kalojë në pajtim me standardet më të larta të sigurisë, poashtu në të njëjtën kohë në rast të nevojës t’i ndihmojnë qytetarët tanë të cilët do të jenë të pranishëm në Bukuresht gjatë kohës së kësaj ngjarjeje të rëndësishme.
Në këtë mënyrë, Ministria e Punëve të Brendshme e Republikës së Maqedonisë së Veriut i konfirmon kapacitetet profesionale të nëpunësve të saj policorë, si dhe përkushtimin e saj evropian, gjatë kësaj duke përmbushur standardet më të larta në sigurimin e ngjarjeve të rëndësishme sportive të rrezikut më të lartë.

loading...

hách go88 go88 b52 go88 down

sunwin energy co. ltd đánh bài đổi thưởng sunwin máy chủ sunwin ở đầu