ВО ВЛАДИНАТА ДЕЛЕГАЦИЈА КОЈА ПОЛОЖИ ВЕНЕЦ ПРЕД СПОМЕН ПЛОЧАТА НА СВЕТИТЕ КИРИЛ И МЕТОДИЈ ВО РИМ ОСВЕН ПРЕМИЕРОТ СЕ И МИНИСТРИТЕ СПАСОВСКИ, ОСМАНИ И СТОЈЧЕВСКА
ВО ВЛАДИНАТА ДЕЛЕГАЦИЈА КОЈА ПОЛОЖИ ВЕНЕЦ ПРЕД СПОМЕН ПЛОЧАТА НА СВЕТИТЕ КИРИЛ И МЕТОДИЈ ВО РИМ ОСВЕН ПРЕМИЕРОТ СЕ И МИНИСТРИТЕ СПАСОВСКИ, ОСМАНИ И СТОЈЧЕВСКА
ФАЛА БОГУ ЌЕ КУРТУЛИМЕ ОД НОВА ПАНДЕМИЈА: Мајмунските сипаници многу тешко се пренесуваат за да бидат опасни, велат експертите
ФАЛА БОГУ ЌЕ КУРТУЛИМЕ ОД НОВА ПАНДЕМИЈА: Мајмунските сипаници многу тешко се пренесуваат за да бидат опасни, велат експертите
За три месеци Русија во Украина претрпела загуби колку за 9 години во Авганистан, дневно гинат по околу 100 Украинци
За три месеци Русија во Украина претрпела загуби колку за 9 години во Авганистан, дневно гинат по околу 100 Украинци
Бојан Маричиќ: Антидемократската пропаганда не може долго да опстои, граѓаните се изморени од деструктивни наративи
Бојан Маричиќ: Антидемократската пропаганда не може долго да опстои, граѓаните се изморени од деструктивни наративи
Тупанчески на Регионална конференција во Шибеник: Интегритетот е еден од најефективните механизми за спречување на корупција
Тупанчески на Регионална конференција во Шибеник: Интегритетот е еден од најефективните механизми за спречување на корупција
БОМБА НА ФОКУС: ВМРО ДПМНЕ СИ НАЈДЕ НОВ ПОЗАБЕГАН ФИКУС ОД ХОРХЕ - МИЦКОВСКИ ГО СПРЕМАЛ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА МАНУ, ЉУПЧО КОЦАРЕВ ЗА КАНДИДАТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ?!
БОМБА НА ФОКУС: ВМРО ДПМНЕ СИ НАЈДЕ НОВ ПОЗАБЕГАН ФИКУС ОД ХОРХЕ - МИЦКОВСКИ ГО СПРЕМАЛ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА МАНУ, ЉУПЧО КОЦАРЕВ ЗА КАНДИДАТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ?!
ОДРЖАНА КОНФЕРЕНЦИЈАТА „ВИСОКИ НАДЕЖИ И ГОЛЕМИ ПАДОВИ: СТАВОВИ НА ГРАЃАНИТЕ И ГРАЃАНСКИТЕ ОРГАНИЗАЦИИ И ЕФЕКТИ ОД СЕКТОРСКИТЕ РАБОТНИ ГРУПИ“
ОДРЖАНА КОНФЕРЕНЦИЈАТА „ВИСОКИ НАДЕЖИ И ГОЛЕМИ ПАДОВИ: СТАВОВИ НА ГРАЃАНИТЕ И ГРАЃАНСКИТЕ ОРГАНИЗАЦИИ И ЕФЕКТИ ОД СЕКТОРСКИТЕ РАБОТНИ ГРУПИ“
(ВИДЕО) АНТИЧКИТЕ МАКЕДОНЦИ ГНЕВНИ: БРАТОТ ИСУС Е МАКЕДОНЕЦ ШТО ИМА НИЕ ОД СРБИТЕ ДА БАРАМЕ АВТОКЕФАЛНОСТ?!
(ВИДЕО) АНТИЧКИТЕ МАКЕДОНЦИ ГНЕВНИ: БРАТОТ ИСУС Е МАКЕДОНЕЦ ШТО ИМА НИЕ ОД СРБИТЕ ДА БАРАМЕ АВТОКЕФАЛНОСТ?!

БРАВО – Наскоро пуштање во производство на новата фотонапонска електрана во Осломеј

На терен се вршат последните подготовки пред пуштањето во процес на производство на новата 10-мегаватна фотонапонска електрана Осломеј, информира АД ЕСМ.

Како што посочуваат оттаму, денеска увид во активностите извршија заменик-генералниот директор на АД ЕСМ, Имер Зенку и директорот за развој и инвестиции, Благој Гајдарџиски, кои на лице место беа информирани за завршните активности и за првичните податоци за перформансите на електраната.

-Електраната се наоѓа во пробен период и наскоро ќе биде вклучена во електроенергетскиот систем. Ова е прва сончева електрана во целосна државна сопственост, односно во сопственост на АД ЕСМ, велат од државната енергетска компанија.

Во моментов, додаваат, во тек е реализација на фотонапонска електрана од 100 мегавати по принципот на јавно-приватно партнерство, исто така на локации на исцрпениот рудник за јаглен во РЕК Осломеј.

loading...

anime flix. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

anime sites Redo of Healer

anime website ANIMEFLIX TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy-

ANIMEFLIX Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train Episode Full

anime website Black Clover (Dub)

ANIMEFLIX That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2 Episode 10