ВИДЕО: Пендаровски домаќин на претседателката на Грузија, Саломе Зурабишвили која носеше маска со знамето на Северна Македонија
ВИДЕО: Пендаровски домаќин на претседателката на Грузија, Саломе Зурабишвили која носеше маска со знамето на Северна Македонија
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЧЕЛО - СОЦИЈАЛДЕМОКРАТИТЕ ВО ПРИЛЕП СЕ КРЕНАА НА НОЗЕ ВО ЕКОЛОШКА АКЦИЈА ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ГРАДОТ
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЧЕЛО - СОЦИЈАЛДЕМОКРАТИТЕ ВО ПРИЛЕП СЕ КРЕНАА НА НОЗЕ ВО ЕКОЛОШКА АКЦИЈА ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ГРАДОТ
Вице премиерот Груби се вакцинираше и апелира до граѓаните да се регистрираат на vakcinacija.mk
Вице премиерот Груби се вакцинираше и апелира до граѓаните да се регистрираат на vakcinacija.mk
КОЖУВЧАНКА ДОО со донација од 100.000 шишиња вода Изворска и 22.000 лименки безалкохолен пијалок Sinetta за потребите на пунктовите за вакцинација ширум земјава
КОЖУВЧАНКА ДОО со донација од 100.000 шишиња вода Изворска и 22.000 лименки безалкохолен пијалок Sinetta за потребите на пунктовите за вакцинација ширум земјава
Средба Заев - Фон дер Лајен во Брисел: Идентитетски прашања не смее да бидат на масата за разговори, Европската комисија ќе се вклучи со уште посилен ангажман во барањето решение за старт на преговорите
Средба Заев - Фон дер Лајен во Брисел: Идентитетски прашања не смее да бидат на масата за разговори, Европската комисија ќе се вклучи со уште посилен ангажман во барањето решение за старт на преговорите
(ВИДЕО) АБЕ ЈАС И МАЈКА МИ НЕ СМЕ ВАКЦИНИРАНИ ЗОШТО ЛАЖЕШ ДЕКА СЕ ВАКЦИНИРА СО ВРСКИ - РЕВОЛТИРАН ОД ЛАЖНИТЕ ВЕСТИ НА ВМРО ДПМНЕ, ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ШТИП НИКОЛОВ ВЛЕТА ВО СРЕД ПРЕС НА ВМРО ДПМНЕ И ГО НАПРАВИ ЛОМ СИРОТИОТ ВМРОН!
(ВИДЕО) АБЕ ЈАС И МАЈКА МИ НЕ СМЕ ВАКЦИНИРАНИ ЗОШТО ЛАЖЕШ ДЕКА СЕ ВАКЦИНИРА СО ВРСКИ - РЕВОЛТИРАН ОД ЛАЖНИТЕ ВЕСТИ НА ВМРО ДПМНЕ, ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ШТИП НИКОЛОВ ВЛЕТА ВО СРЕД ПРЕС НА ВМРО ДПМНЕ И ГО НАПРАВИ ЛОМ СИРОТИОТ ВМРОН!
Заев и еврокомесарот Вархеји во Брисел: Идентитетот не може да биде причина за блокада на европските интеграции
Заев и еврокомесарот Вархеји во Брисел: Идентитетот не може да биде причина за блокада на европските интеграции
ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ: ПРИЗНАНИЕ И БЕНИФИЦИРАН СТАЖ ЗА ЗДРАВСТВЕНИТЕ РАБОТНИЦИ
ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ: ПРИЗНАНИЕ И БЕНИФИЦИРАН СТАЖ ЗА ЗДРАВСТВЕНИТЕ РАБОТНИЦИ

БРАВО: Не се откажуваме од екстрадицијата на Груевски, вели Маричиќ

Државата презема сè што е во нејзина моќ да добие екстрадиција на Никола Груевски назад во земјата. Од екстрадицијата не се откажуваме и ќе продолжиме активно да работиме со цел враќање на Груевски дома, вели министерот за правда Бојан Маричиќ во интервју за МИА.

Државата, како што истакнува Маричиќ, не е лимитирана во однос на тоа колку пати може да побара екстрадиција на лицата кои се во бегство.

-Одлуката на Уставниот суд да ја прогласи за уставна одлуката за повлекување на аболицијата на поранешниот претседател Ѓорге Иванов е нов момент во овие случаи. За поранешниот премиер досега се поднесени две барања за екстрадиција, едно на 20.11.2018 година и друго на 13.6.2019 година. Од екстрадицијата не се откажуваме и ќе продолжиме активно да работиме со цел враќање на Груевски дома, вели Маричиќ.

Барањата за екстрадиција, како што додава, се постапки со странски држави кои секогаш го имаат последниот збор во поглед на екстрадицијата.

–Одговорите или причините за одбивање се секогаш различни – некогаш сторителот не може да биде лоциран, некогаш се одлучува да не се екстрадира, некогаш постапката продолжува и се бараат дополнителни материјали. Наше е никогаш да не се откажеме да го исполниме барањето на правосудните органи сторителите на кривични дела да бидат донесени во Северна Македонија и сме во постојана комуникација за сите предмети кои се во тек, истакнува министерот за правда во интервјуто за МИА.

loading...

GoGoAnime gogoanime one piece: Umibe no Étranger Episode Full

KissAnime kissanime softonic: Boruto: Naruto Next Generations Episode 194