Герасимовски: Паркинг за велосипеди до секоја нова градба во Општина Центар
Герасимовски: Паркинг за велосипеди до секоја нова градба во Општина Центар
Герасимовски: Лицата со оштетен слух добиваат бесплатно паркирање на сите паркинзи на ПОЦ
Герасимовски: Лицата со оштетен слух добиваат бесплатно паркирање на сите паркинзи на ПОЦ
ЗАСЛУЖЕНО, БУЧКОВСКИ ИМА ГОЛЕМО МЕЃУНАРОДНО ИСКУСТВО И РЕЈТИНГ - Владата му го продолжи мандатот на Владо Бучковски
ЗАСЛУЖЕНО, БУЧКОВСКИ ИМА ГОЛЕМО МЕЃУНАРОДНО ИСКУСТВО И РЕЈТИНГ - Владата му го продолжи мандатот на Владо Бучковски
Заев- Таравари лаже. јавно да се извини или на суд
Заев- Таравари лаже. јавно да се извини или на суд
Со толеранција против насилство: Кампања против сите форми на омраза и насилство на Мисијата на ОБСЕ во Скопје и Агенцијата за млади и спорт
Со толеранција против насилство: Кампања против сите форми на омраза и насилство на Мисијата на ОБСЕ во Скопје и Агенцијата за млади и спорт
Претседателскиот центар за политичко образование го идентификува популизмот како една од најголемите закани за демократското политичко уредување
Претседателскиот центар за политичко образование го идентификува популизмот како една од најголемите закани за демократското политичко уредување
ПОСТОЈАН РАЗВОЈ: ЗГОЛЕМЕН ОПСЕГ ЗА OPEL CORSA-e и MOKKA-e
ПОСТОЈАН РАЗВОЈ: ЗГОЛЕМЕН ОПСЕГ ЗА OPEL CORSA-e и MOKKA-e
ТЕЛЕФОНСКИ РАЗГОВОР МЕЃУ РАДЕВ И ЗАЕВ Дијалогот на високо ниво и решавање на спорните прашања
ТЕЛЕФОНСКИ РАЗГОВОР МЕЃУ РАДЕВ И ЗАЕВ Дијалогот на високо ниво и решавање на спорните прашања

БРАВО, НЕМА МИЛОСТ ЗА НИКОГО – Функционерите кои гледаа ракомет во сала казнети по 500 евра за групирање

Петте функционери кои беа да го следат мечот Македонија -Данска од трибините во салата „Борис Трајковски“ треба да платат по 500 евра казна. Полицијата утврди дека директорот на зоолошката градина, Ѓорги Галетановски, директорот на затворот „Скопје“ во Шуто Оризари, Филип Андов, пратеникот Дарко Каевски и градоначалникот на Кисела Вода, Филип Темелковски, ги прекршиле мерките за заштита од коронавирус, но не со присуството во салата туку со групирање во група поголема од четири лица.

„Лицата беа повикани во полициска станица, исто како и организаторот на мечот. Бидејќи е утврдено дека истите лица се групирале во група повеќе од четири лица, ќе им биде издаден платен налог од 500 евра во денарска противвредност по Законот за заштита на населението од заразни болести“, велат од МВР за „А1он“.

Засега одговорност не е утврдена кај Ракометната федерација на Македонија. Оттаму велеа дека сега казнетите функционери не биле поканети од нивна страна, иако гостите тврдеа дека влегле во салата бидејќи ги имало на списоците на РФМ, која беше организатор на мечот меѓу Македонија и Данска. Според протоколите, забранета е публика, односно гости на трибините, а во салата може да има само персонал.

Пред пет дена, во петокот, градоначалникот Темелковски и пратеникот Каевски кажаа дека ги почитувале протоколите за заштита од коронавирусот, бидејќи организаторите имале право на одреден број публика. Двајцата посочија дека биле поканети како поддржувачи на спортот. Иако на почетокот не кажуваше, за случајот се изјасни и директорот на зоолошката градина, Ѓорги Галетановски. Тој објасни дека бил присутен како дел од менаџментот на ракометен клуб во Кисела Вода по покана од организаторот и негираше какво било прекршување на протоколите. За своето присуство на мечот Македонија – Данска не коментираше само директорот на затворот „Скопје“ во Шутка, Филип Андов.

Основното јавно обвинителство досега нема добиено кривична пријава за овој настан, поради прекршување на протоколите, што е казниво и со Кривичниот законик.

loading...

https://animepahe.cc anime

Watch Armed Librarians: The Book of Bantorra Episode 27

Website https://animebee.to: Watch Wolf's Rain OVA animebee Episode 4 watch anime dub

4Anime: Naruto the Movie 3: Guardians of the Crescent Moon Kingdom (Dub) anime episode Full online free at https://4anime.biz blood c 4anime

Flickr: https://www.flickr.com/people/[email protected]/

Gallery autodesk: https://gallery.autodesk.com/users/J23PNLTYDXMB?relProf=1